..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Ama gene de dünya dönüyor! -Galilei
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Toplum ve Birey
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Artvin'e Ne Büyük Gurur Siz de Görmeden Ölmeyin
Ahmet Zeytinci
Deneme > Toplum

''Türkiye'den İstanbul, Antalya, Edirne ve Artvin, uluslararası araştırma şirketi "Euromonitor İnternational' tarafından hazırlanan, "Dünyada en çok ziyaret edilen 100 kent" sıralamasında yer aldı.'' BASINDAN Bütün hemşehrilerimde, okumuştur bu haberi, mutlaka gurur duymuştur, duyacaktır da... Ata, baba toprağımız Artvin bir tabiat güzelliği ile donatılmış Yüce Allah tarafından. Yeşilin her tonunu burada

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Eleştiri > Toplum ve Birey
241 
 Ağır Bedeller Ödenir  (Ahmet Zeytinci)

Eğitim ve öğretim bir ülkenin olmazsa olmazlarındandır... Yurdun, her aşamadaki -İlk, orta, lise, üniversite, lisans üstü- eğitimi oturmamışsa, aksaklıklar varsa, o okullardan mezun olan öğrencilerde içinden çıktıkları toplumlara yeterince faydalı olamayacaklardır...
242 
 Masallarla ve Yalanlarla Dolu Hayatınızı Ne Edeyim  (osman demircan)

Gözler, eller, yüzler, bakışlar sürü sürü... Hiçbirinde yok bir anlam ve bütünlük. Hepsi bütünüyle masal kitaplarındaki yaratıklar gibi. Sürü sürü yüzler başıma üşüşen gagaları kocaman kuşlar gibi. Yırtık bir gömlek kalır geride bana hediye edilen. Bağrımı açtıklarım, göğsüme indirir bir yumruk.
243 
 Söylemler ve Eylemler - 4 -  (Hilâl Erboyacı)

Değilse ölümlü dünyada hepimiz yanlışlarla da yanlış insanlarla da karşılaşmaya devam edeceğiz. Hatta yanlışlar yapacağız. Birileri doğrular yüzünden acı çekmiyorsa ne yazık ki bu yanlışların telafisi olmayacak…
244 
 301 Can - In Hesabı!.  (Semra Arslan)

..dünya çocuklarını diri diri toprağa gömmeye devam ediyor anne!.. Ne olur biraz daha yaşa da birlikte gölgelik olalım o çocuklara, insanlık merhameti senden öğrensin biraz daha yaşa! Ne olur annem biraz daha yaşa da anneliği öğret bana!.. Yoksa bu kıyım durmayacak anne bize yardım et bizi affet bizi bağışla..
245 
 İyi Düşünün!  (Gürcan Erbaş)

Saydığım vergilerin sayısını, niceliğini, niteliğini bilenler beri gelsin. Bilip de parmağını kaldırmayan Milletvekillerine ithaf olunur.
246 
 Yaşamak İçin  (Çağlar Karataş)

Bazen sadece para için çalışılmaz hayatta kalabilmek için emek harcanır .
247 
 Kaçmak İstiyorum Buralardan…  (Ramazan Karalar)

Türkiye'de durmadan eğitimin öneminden, eksikliğinden, şart olduğundan söz ederiz. Annem her zaman "Eğitim cehalet alır, eşeklik baki kalır" derdi. Çok da doğru söylermiş… İnsanlara okuma yazmayı, hesap yapmayı öğretebilirsiniz. Böylelikle cahil kalmazlar ama davranışlarını değiştirebilir misiniz? Davranışlarımız bize ailemizden geçer. Ailenin değerleri, ebeveynlerin önem verdiği konular ve onların davranış kalıpları bizi etkiler.
248 
 Tüketirken Tükenmek…  (E. Asım Öztürk)

Hem yangını çıkaran olup, hem de yangından kaçarak kurtulacağını sanmak, bir açmazdır. Üstelik yangını söndürme iddiasıyla kaçmak, açmazın çok ötelerine uzar. Yangından kaçarak kurtulabilir, ancak söndüremezsiniz.
249 
 Eleştirinin Eleştirisi - 8  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

-Hata yapmaktan korkuyorum.O nedenle hiçbir şey yapmıyorum. - Hiç hata yapmamış adam, yeni bir şey denememiştir.
250 
 Ben Asya'da Ömer Hayyam, Avrupa'da Archimedes Olmuşumdur  (osman demircan)

Bazen geçiştirmeyeceksin insanları. Sonra kendilerini, Roma askeri sanmaya başlarlar. Karşına zekalarıyla değil, aptallıklarıyla çıkarlar bu tip insanlar. Nasıl Archimedes kum üzerine çizdiği çemberlerle hesaplar yapmak üzereyken, elinde boynuna vurulmak üzere kaldırılan bir kılıçla yaklaşan Romalı askere aldırmayarak başını hesaplarından kaldırmadan "çemberlerime dokunma" der; ama Archimedes kesik başı çemberlerin arasına düşerse, işte böyledir geçiştirmeler.
251 
 Din Dersi Temizliği  (H.Deniz Hatipoğlu)

Din dersinin kalkmasını istiyorum, “din öğretmenleri” yüzünden.
252 
 Bir Babanın Evlatlarına Son Dersi  (Hakan Yozcu)

İspanya’da bir baba, çocuklarının vefasızlığı yüzünden onlara son bir hayat dersi verdi. Baba, kendine karşı hayırsız olarak nitelediği çocuklarını mirastan mahrum etti, Bu yetmedi, ölmeden önce vasiyet ederek mezartaşına “Babayı aldınız” ibaresini yazdırdı.
253 
 Rahatsızsınız!  (Utku KOÇAK)

O aşşağılık insanlar elimizden ekmeğimizi alıyor, bir yığın dolandırıcı, kaçakçı zengin oluyor diyeceksiniz. Ama çok safsınız! Ama çok doğrucu ve aptalsınız! Tüm hayatınız boyunca hep böyle şikayet edip durduğunuzun artık farkına varmalısınız!
254 
 Canan Kaftancıoğlu'na Suç İsnadı  (Osman AKTAŞ)

Canan Kaftancıoğlu'nun Suç Teşkili sayılan basın açıklamalarıyla ilgili videolarını seyrettim. Bu videolarda ben şahsen ne bir hakaret, ne halkı kin ve düşmanlığa tahrik, ne kamu görevlisine hakaret, ne silahlı terör örgütü propagandası yapmak, ne de askeri teşkilatların aşağılanmasına dair her hangi bir konuşmaya rastlamadım.
255 
 Unutmayalım ki Öğrencilerimiz, Geleceğimizdir!.  (M.Nazım Güler)

Her ilin insanları, kendi illerinde en az bir üniversite kurulmasını arzular ve bunu gerçekleştirmek için her alanda mücadele ederler. Seçimlerde, siyaset malzemesi bile yapıldı, yaptılar. Mardinliler de, bunun için az çaba sarf etmediler.
256 
  yarın Ne Olacağını Kim Biliyor?  (Hakan Yozcu)

Önemli olan insanın ne olduğunu ve nereden geldiğini bilmesi. Nankör olmaması… Unutmamalı ki dağın zirvesine ulaşmak için eteklerden yukarı doğru yürümek ve tırmanmak gerek. Eğer bunu başaramazsan zirveye ulaşamazsın. Zirveye ulaşmak da önemli değil. Önemli olan orada nasıl kalabileceğini ve ne yapacağını bilmendir. Bunu bilmediğin an, aşağıya düşmek çok da zor değil…
257 
 Ya...  (Necat Dilaver)

Ya okursun ya razı olursun... Ya bu dünyada bu dünyayı; yani kendini, ya bu dünyada öbür dünyayı yaşarsın. Öbür dünyada bu dünyayı veya öbür dünyada kendini yaşaman olanaksızdır... Ya seversin ya nefret edersin...
258 
 4000 Yıllık Yasa  (ARZU MUMCU)

4000 yıl evvelki zihniyet buysa şimdilere nasıl geldik anlamak çok zor...
259 
 Hepimiz Salağız  (Alp Şahin)

Çok fazla inandık. Çok fazla güvendik. Çok fazla kaybettik. Suçlusu aslında biziz ama başkalarını suçlamayı seviyoruz.
260 
 2000 - 2010  (AYSUN)

Yeni yıl beklentileri

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Saçmalamaktan Korkun
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Toplum ve Birey
Bireysel ve Toplumsal Cehalet!
Cahit KILIÇ
Eleştiri > Toplum ve Birey
Aşağı Yukarı Değil İleri Bak!
Alp Şahin
Eleştiri > Toplum ve Birey
"Hakkın Kulu Sayılır Mı"
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Toplum ve Birey
Atatürk Üzerine Bir Kaç Kelam
Yûşa Irmak
Eleştiri > Toplum ve Birey
Cem Yılmaz Neyimiz Olur?
Yûşa Irmak
Eleştiri > Toplum ve Birey
Senden Adam Olmaz
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Toplum ve Birey
Maymuna Sahip Olmak mı?
Yûşa Irmak
Eleştiri > Toplum ve Birey
Kimin Hayatı Roman?
Yûşa Irmak
Eleştiri > Toplum ve Birey
Öyle mi Alay Komutanı?
Alp Şahin
Eleştiri > Toplum ve Birey
Siz Yöneticiler
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Toplum ve Birey

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2021 | © , 2021
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.