..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
"Kirazlar ve dutların tadını çocuklar ve serçelerden sor." -Goethe
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Sevgi ve Aşk
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Günaydın
SENEM BUTTAN
Bilimsel > Ruhbilim

Birilerinin hayatından çıkarken dahi o insanda kötü kalmamaya özen gösterin. Bu çirkinliğe sahip insanlar değilsiniz.Bir şeyler gittikten sonra bile o ardınıza bıraktığınız kişinin aklına geldiğinizde ufak bir tebessümüne sebep olun.Elbette gururunuz onuz yaptığı kötülüğe boyun eğmeyecektir.ama siz yine de yeri geldiğinde gururunuzu iyiliğe değişin.Geç oldu ama günaydın hepinize çok güzel şeyler başarıyoruz .Söylediklerime kulak astığınız i

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Deneme > Sevgi ve Aşk
1541 
 Sen Yoksun  (Sıraç Ar)

Belediyenin koymuş olduğu bankta boğazın muhteşem seyrine dalmıştı.Karşıda pırıl pırıl parlayan ‘‘Dur Yolcu’ şiiri boğazdan gelip geçen bütün insanları selamlaya dursun,Kilitbahr Kalesinin boğaza nazlı bir ceylan gibi bakışı sarhoş olan denizin aşkını ispatlamak için gözyaşlarını kıyıya vurmasına neden oluyordu.Herkesin uykuda olduğu bir saatte deniz ona unutamayacağı bir resital sunuyordu ayın şevkli ışıklarıyla.Ne aşklar yaşanmıştı bu topraklarda ,akan sular kim bilir ne kadar tanıklık etmiştir aşklara diye düşündü.Şimdi tek başına doğanın ona sunduğu bu resitalinde tıpkı aşık olduğu kız gibi yalancı olduğunu biliyordu.Sanki doğayla kız anlaşma yapmışlardı gizli kalması kaydıyla kendi aralarında.Onu kandırmak için yapılan bu gizli kalmış antlaşma deşifre olmuştu.Her şey apaçık ortaya çıkmıştı .Hiçbir şeye inanası gelmiyordu ne kitaplarda yazılan o masum aşklara ,ne şiirlerde yazılan o büyülü aşklara artık. Ruhun aynası değil miydi gözler?Kelimelerin dile getiremediğini ya da yetersiz kaldığı yerde hani doğruyu söyleyeceklerdi?Ne çok bakmıştı sevgisinin gözlerine,ne iltifatlar yağdırmıştı ,onların bir bakışına ne anlamlar yüklemişti üstelik.Beyninde aşk,sevgi üzerine inşa ettiği bütün sütunlar bir bir yıkılıyordu altlarında ise çaresiz kalmış duyguları can çekişiyordu.Daha düne kadar ne duygular besliyordu aşk adına oysa.Şimdi ise koca bir hiçliği yaşıyordu duyguları.Terkedilmişlik bile olsa bunun adı onu düşünmeye devam ediyordu. Cebinden çıkarttığı kağıdın üzerine sevgilisine duygularını yazmaya başladı.
1542 
 Hata Sevgiyi Azaltır mı?  (Fuat Türker)

Müminler, acizliklerinin ve her an hata yapma ihtimali olduğunun bilincindedirler. Bu yüzden hata yapmak, asla küçük düşmelerine neden olmaz. Kendi yaptıkları ya da şahit oldukları hatalardan ders çıkarır, aynı yanlışa tekrar düşmemeye çalışırlar. Hata yapan bir mümini, tıpkı hastalanan çocuğunun kendi başına iyileşemeyeceği için yanından ayrılmayan bir anne gibi- yalnız bırakmaz, ona yardım ederler.
1543 
 Dualarındaki Amin Olayım  (osman demircan)

Karanlığında yıldız yap beni. aydınlığında gölgen olayım. Her gün geçtiğin yol olayım. Eteğinin ucunda dantel, ellerinde eldiven olayım. Hep seninle olma isteğidir bu. Göz kapaklarında kirpik, bakışlarında manzara olayım. Olayım olayım sevgilin olayım. Şiirlerinde ahenk, kaleminin ucunda yazı... En mutsuz anında yüzündeki gamzende gül olarak biteyim. Burnunun dibinde hep olma isteğidir bu.
1544 
 Yâre Mektuplar 4  (Muhittin Ulupınar)

yâr, anladım bir yerlere koyamadığım gözlerin değil bana el eden, bu insafsız hayat, bu ruhuma dar gelen bedenim, cümle kederlerim, kuruntularım ...
1545 
 Yalnızlık Mahkumu  (Ayşe Kaya)

Bir yürek davasına düştüm ben bu yokluk belasına. Sevgisiz yaşayanlar nasıl yaşıyor peki? Kalbi yerine aklını çalıştıranlar nasıl mutlu oluyor peki? Aklım ermiyor benim bu ince hesaplara, kalbim sevilmeyince aklıma selam bile vermiyor hatta.
1546 
 Hoşça Kal...  (Dilek Şengel)

Soğuk bir "HOŞÇA KAL" ardında kalan, "GÜLE GÜLE" denmeyişin çığlıkları...
1547 
 Hayat Bekle; Geliyorum Yeni Sevgilere!  (Y. Aynur Öztürk)

Hayatımın öyküsünü yazmak, hem kolay hem zor. Ben zor olanı seçiyorum. Her yürek sevgiyi tanıyamaz, ezilir, arayışlara girer. Çünkü sevgiyi bilmez, boşluktadır. Her insanın görevi: Kendini Geliştirmek Değil, Gerçek Benliğini Hatırlamaktır. Ses, sevgime susuyordu. Bu ben olamazdım. Kapı kapalıydı, amaç sadece anahtarı kilitten çıkarmaktı. Hoş geldin Hayatım, Beni Affet Demiyorum, Her Zaman Ki Gibi Sen, Yargıla, Yargıç Ol! Ama dava, davalının. Aslında hayatımın amacı, korkusuz, sonsuz, sevgi ve öz güven: Şimdi Benliğini Buldu.
1548 
 Oyun Bitti!  (Sevgi ÖRENGÜL)

....Ve ben öylesine korkarken karanlıktan, öylesine ürkerken yalnızlıktan, öylesine titrerken ve açken sevgiye, belki el uzatan bir başkası olsaydı onun da sarılacaktım ellerine böyle sımsıkı...
1549 
 Sevdiğim Gelmiş  (Kerem Yüce)

İnanmıyor musun?Gelmiş işte,bak penceresinden el sallıyor demek ki kontörü yok haber veremedi o yüzden cama gelmemi beklemiş;canım benim ne kadar zayıflamış buradan belli oluyor.Halbuki çok iyi bakıyorum kendime,beni merak etme diyordu hep.Benimde en çok yakıştırdığım pembe tişörtünü giyinmiş üstüne.
1550 
 Aşk Masalı  (Ayşe Kaya)

Bir aşk masalı yazacağım, ama bu kez "seni" yazmayacağım.
1551 
 göçmen kuş hangi sevdaya uçar?  (Mehtap B. Aydın)

Sahi, göçmen kuş hangi sevdaya konar?
1552 
 Hayat'a Dair  (Esra Tüter)

Hayat yaşandığı kadardır ve kalplerde sevgiler yaşadıkça da hayat vardır. Sizin hayatınız da var mı???
1553 
 Bir Sana, Tek Sana, Yalnız Sana, Hep Sana...  (Murat Yüksel)

İyileşsin diye hastane köşelerine terkedilmiş bir meczubum sevgilim, aşkının şarabında sarhoş olmuş.. Sarhoşluğum sinmiş üzerime, yalpalamam ondandır adını tesbih gibi her zikredişimde.. Bir seni görüyorum, bir seni biliyorum bu halimde.. Kimse sormuyor halin nicedir, bense her gün seninle doluyum aldığım her nefeste.. Deli gömleği diyorlar giydirdiklerine; doğrudur, benim deliliğim de divaneliğim de bir sana, tek sana, yalnız sana, hep sana..
1554 
 Sen Nasıl Doydun?  (Mert Büyüknisan)

Ben sana hala açım
1555 
 Ayrılık Sahnesi  (semrina)

Kadınlığım , cesaretim ,güvenim hepsi içindi bu ayrılık . Hadi demeden başladı , hani demeden bitti bizimkisi .
1556 
 Başlangıçlar Gibi Bitişler De...  (ebru)

başlangıçlar gibi bitişlerde olacaktı elbet...
1557 
 Bakışların Çığ Olup Düştü Üstüme  (osman demircan)

sen bir beyaz kağıttın, şairliğime layıktın. sana şiirler yazmak isterken, sen buruş buruş olan yüzünü gösterdin ve yaşlı olduğunu söyledin. ne büyük cahildim, beni sevmediğini sandım. ne büyük cahildim. bilemedim ki en güzel sözler buruşmuş kağıtlarda olurdu. kırışmış yüzünde ne gizli vadiler ne şiirlerden çiçekler saklıydı bilemedim. seni kırışmış yüzünle sevmek istedim.
1558 
 Aşkımız Bir Melodi  (Burcu Özdamar)

Özlem nağmeleri çalıyor zihnimde. Seni özlemenin bestesi ruhumda nefes nefes...
1559 
 Tek Farkın Bencilliğin  (Ülkü Yıldız)

ben agora jiyan'ın helin'inde dediği gibi sensizlik dünde kaldı bugünümde yarınımdasın'ı yaşıyorum....
1560 
 Bahçıvan  (TâLâN Ayşe KAYI)


Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 
62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 
93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Mucize
SENEM BUTTAN
Deneme > Sevgi ve Aşk
İremim
Alp Şahin
Deneme > Sevgi ve Aşk
Yarınlar İçin
Yûşa Irmak
Deneme > Sevgi ve Aşk
Tahayyül Mülküm
Yûşa Irmak
Deneme > Sevgi ve Aşk
Hayat Hikayesi
Yûşa Irmak
Deneme > Sevgi ve Aşk
Gökyüzü Gözlüm
Yûşa Irmak
Deneme > Sevgi ve Aşk
Sevgi Nesin Sen?
Yûşa Irmak
Deneme > Sevgi ve Aşk
Hasar Tespit Raporu
Osman AKTAŞ
Deneme > Sevgi ve Aşk
"Sevme Sanatı"
Osman AKTAŞ
Deneme > Sevgi ve Aşk
Kanat Sesleri
Ebubekir Aslan
Deneme > Sevgi ve Aşk
Zihnimizdeki Zor Hayat
Onur Ömer Dara
Deneme > Sevgi ve Aşk
Nefes
Ebubekir Aslan
Deneme > Sevgi ve Aşk

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © , 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.