..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Olgunluğa erişmemiş şairler ödünç alır, olgunluğa erişenler çalar. -George Eliot
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Sevgi ve Aşk
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Vefa Arayan Şair’den
Hakan Yozcu
Roman > Görüş ve Eleştiriler

Ali Tuluk, 1962 yılında Afyon’a bağlı Dazkırı İlçesi’nin Yukarı Yenice Köyü’nde dünyaya geldi. İlköğretimine burada başladı. Ailesi ile birlikte Kıbrıs’a göçmen olarak gitti. Ortaokul ve lise öğrenimini Mağusa Canbulat Lisesi’nde yaptı. Askerliğini bitirdikten sonra uzun yıllar KKTC Emniyet Müdürlüğü’nde polis memurluğu yaptı. Polis çavuşu olarak 2011 yılında emekliye ayrıldı. Şair ve yazar olan Ali Tuluk, kendini, önce, yazdığı şiirleriyle

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Deneme > Sevgi ve Aşk
761 
 Yabani Bedendeki Evcil Duygular  (Feray Korkmaz)

Bir yanımız ayaza vurmuş dağlar kadar mağrur, bir yanımız beynimizdeki kaçak, daima gel diyen avuç içleri...
762 
 Masumiyetin Sırları  (Y. Aynur Öztürk)

Öyle bir nefes al ki içinde olayım, dışarı verirken yanında. Nefesimizi boşa harcamayalım. Diyebilseydik keşke birbirimize: Hatırla, her yaptığın hatanın bedelinde sustuğumu, susarak kaybetmediğimi. Sabrettikçe zorluyordun sevgiyi. Oysa sana aşık olamazdım, arayışlarında binlerce kadın varken. Aslında yalan söylerken bile kendini kandırıyordun. Bilmiyordun; dimi gözlerine bakarken bütün dünyanı gördüğümü. Herkes masumum derde: Masumiyet sorar? Masumiyetin sırları ne?-Masum : Söylersem nasıl bakacaksın gözlerime? der.-Masumiyet: Kabuğunun dışına çıkma, yargılanırsın, iyisi mi sus! Susar!!! Masum bakış bir süre. Mahşer çıka gelir:-Mahşer: Kabuğunda kal, vurup kırmaya çalışanlara diren. Kırmayı başaran senindir. Kırıp da gider o başka.-Masumiyet: Sadece kendini kandıran susma payı var. Gözlerim, gözlerinde sustuğunda vazgeçtiğimi anladım. Hala masum rolü oynamana alışıyorum. Zor olan masum masumiyetin değerini bulabilmekti. Aktığım suyun önüne bend koyamazdım. Ne küçük bir sel ne de durgun bir göl. İçimizde suskunluğa daima bir gözlemci olacak. Nefes alabilmek susmak kadar elinde. Nefesi alırken içindedir. Nefes verirken atmakta. Kandırma kendini, bak susmak da, susamamak da nelere sebep.
763 
 Terkediş  (selnur ılgın güneş)

“Kapı önünde bavullar seni bekliyor” hissi ile uyandıysan ve gün ışığı gözünü almadıysa bu sabah, hadi kalk toparlan. İşin yok bu diyarlarda.Terket kentini, barındırdıgı eski yaralar gibi. Özlenecegin kimsen yok mu? Al hırkanı sırtına ve git.
764 
 Hoş Geldin!  (Özgür Çekmer)

Yeni açtığım beyaz sayfaların üzerindeki ilk yazıdır senin gönül yazın… Yeni kurduğum çocuksu hayallerin başrolü senindir…
765 
 Öleceğim Uğrunda  (Levent Saral)

Yırtılan bir mektup gibi ellerim
766 
 Son şans benden yana  (Senem ÖZGEN)

Küçük zaman dilimlerine yakıştıramadım senin büyük kalıbını.
767 
 Bir Bilselerdi!..  (Fuat Türker)

Hatasız olmak sadece her şeyden müstağni olan Allah’a aittir. İnsanlar ise hata yapabilen varlıklardır. Ancak Allah, bu konuda da "tevbeleri kabul eden "olduğunu bildirerek büyük bir kolaylık vermekte ve insanlara kurtuluş imkanı sağlamaktadır. Bu da Allah’a duyulan sevginin çok önemli nedenlerinden biridir.
768 
 Sevgilime Mektuplar 20. Mektup  (Ahmet Öztürk)

yaşanmış günlerim
769 
 Elveda Aşkım Elveda  (osman demircan)

Sana elveda dediğimde güldün. Zannettin ki seni terk edip gidemem. Zannettin ki bu yürek ayrılığını taşıyamaz. Sandın ki sensizlik beni öldürür. Gittim. Ne telefonlara sarıldım ne de boşluğuna. Aramam dedim ya sana işte aramadım ve de ağlamadım. Bir gözyaşı dökseydim belki hatıralarına, koşardım ayaklarına. Yok öyle olmadı. Ayaklarından dökülmedim bu sefer yollara. Adın harf harf bir mermer yazısı gibi düştü de aklıma, yine de parçaladım içimdeki seni. Gömdüm seni yüreğime ve adının kazındığı yere. Yüreğimin acısına dayandım.
770 
 Büyük Ağaçların Yaprakları Küçük Olur  (osman demircan)

Takılıp kaldım yapraktaki çiy tanesine. Yağmuları sevmek varken, ben birazla yetindim. Biraz sıcaklık yetti bana karlı havalarda. Birazcık sevgi istedim yürekten konuşanlardan. Biraz ışık yeter dedim, zindandan hayatımda.
771 
 Bana Yalnızlığı Anlat  (Baran Karaca)

Kadın ve yaralı kalbi yavaş yavaş, ve tadını çıkarak yürüyordu İstiklal caddesini. Yanındaki adamın türlü düşünceler geçiyordu kafasından. Adam deli gibi aşıktı kadına.
772 
 Bizim Hikayemiz - I  (Kaan DeKo)

Bir hayal miydi bu, düş mü yoksa gerçek mi? Üzerimizde deniz kokusu... ve sarılıyoruz birbirimize, iki denizin birbirine kavuşması gibi... İşte böyle başladı hikaye...
773 
 O Ağrıydı...  (Nuray DUMAN)

kalbimdeki ağrıya
774 
 O Evrensel Bir Anlamdır  (Nail Varal)

O gelirse sonsuz noktalarınca sonsuz bir güçle gelir ve tecelli ettiği Can’ı dert ve elemlere giriftar eder gider. Geriye sadece yanmak, sadece ağlamak, sadece her gün kızgın saclar üzerinde kırık buğday taneleri gibi kavrulmak kalır.
775 
 Gidiyorum  (Bahadır KÜÇÜKOSMANOĞLU)

...anlamıştı aynı şehirde yaşayıp aynı havayı teneffüs ederken elini tutup, gözlerinin içine bakamamanın ne kadar ağır olduğunu aşk ateşiyle yanarken kalbi…
776 
 Sevgilime Mektuplar 22. Mektup  (Ahmet Öztürk)

yaşanmış günlerim
777 
 Erime Mektup  (AYŞE)

bu duygulu mektubumu sadece paylaşmak isredim...
778 
 Sensiz Seni Yaşamak  (Funda Doğan)

sedece sen, yasak sen...
779 
 Çıkmaz Sokaklar...  (Samile İlter)

Gözleri parkın girişinde, düşünceleri çıkmaz sokaklarda dolaşırken, serseri kurşun gibiydi yolunu bulamayan.
780 
 Ebruli / …ve Sen Gittin  (Nail Varal)

Sen yokken, ben sensizliğe ıslık çaldım her gece. Her gece, ‘ihtiyacım varken', cennet bakışlarının örtülerini uyku tutmayan bebeklerin ağlamalarına sardım ben. Tebessümlerinden beslenirken bu kalbim, ben gözlerinin kahve renkli mevsimlerini örttüm üşüyen kelebeklerin kanatları üstüne. Çaresiz bir annenin duaya kalkan elleri gibi açıp ellerimi, gözlerinden martı gülüşleri biriktirdim heybeme. Tebessümünün tarif edilemeyen renklerini döktüm gökkuşağının grileşmiş rengine. Tüm kirli yanlarımı senin adınla yıkayıp gözlerinin uçurumlarına astım korkmadan. Yalnızlığıma değil kimsesizliğime, sensizliğe türkü yaktım ebruli. 'Sen" dedim sustum, 'Ebruli" dedim sustum, içime kuyular dolusu cam kırığı döktüler, getiremedim gerisini ah!

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 
62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 
93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Mucize
SENEM BUTTAN
Deneme > Sevgi ve Aşk
İremim
Alp Şahin
Deneme > Sevgi ve Aşk
Yarınlar İçin
Yûşa Irmak
Deneme > Sevgi ve Aşk
Tahayyül Mülküm
Yûşa Irmak
Deneme > Sevgi ve Aşk
Hayat Hikayesi
Yûşa Irmak
Deneme > Sevgi ve Aşk
Gökyüzü Gözlüm
Yûşa Irmak
Deneme > Sevgi ve Aşk
Sevgi Nesin Sen?
Yûşa Irmak
Deneme > Sevgi ve Aşk
Hasar Tespit Raporu
Osman AKTAŞ
Deneme > Sevgi ve Aşk
"Sevme Sanatı"
Osman AKTAŞ
Deneme > Sevgi ve Aşk
Kanat Sesleri
Ebubekir Aslan
Deneme > Sevgi ve Aşk
Zihnimizdeki Zor Hayat
Onur Ömer Dara
Deneme > Sevgi ve Aşk
Nefes
Ebubekir Aslan
Deneme > Sevgi ve Aşk

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © , 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.