..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Bilmek kadar kuşku duymaktan da zevk alıyorum. -Dante
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Türkiye
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Bokun İçinde Kıl
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler

İğrenç bir fıkrayla söze başlayacağım. Bu yüzden de bütün okurlardan özür diliyorum. Affınıza sığınarak... Bir grup bir uçakta yolculuk yapıyormuş. İçlerinden biri her nasılsa uçağın ortasına sıçmış. Pilot ve yolcular bir karar almışlar; sıçan kişi bokunu yiyerek temizlemezse uçaktan atılacak. Karar yolcuya bildirilmiş. Yolcu kıvranmış, ama çare yok. Sekiz dokuz bin fitten düşmeyi göze alamayan yolcu karara uyarak başlamış yemeğe. Az bir şe

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Eleştiri > Türkiye
301 
 Rize ve Zincirlikuyu  (osman demircan)

Hindistan'da sığırlar sokaklarda dolaşır. Kutsal oldukları için kimse onlara dokunmaz. Türkiye'de de insanlar kural bilmeden, düzen tanımadan sokaklarda dolaşır. Biz de onlara kimse dokunmaz. Bizim ülkemizde de insanlar kutsaldır. Şehirlerimiz solunum yetmezliği çeken hastalar gibi. Nefes aldırmazlar insanlara. Şehirler, şehirlerimiz ne açık hava müzesidir ne de açık hava tiyatrosu.
302 
 Elma Kurtları  (osman demircan)

Benim Kürt kardeşim artık bu ülkede Kürt olmaktan gurur duyuyor. Rahatça Kürtçe konuşuyor ve yazıyor. Benim çağdaş vatandaşım ise mini etek giyemiyorum bu ülkede özgürlük ortadan kaldırılıyor diyor. Ha senin mini eteğine ve özgürlük anlayışına! Benim Kürt kardeşime resmi ağızdan kardeşim deniyor, çağdaş vatandaşım ise kürtaj olamıyorum bu ne biçim özgürlük diyor. Ha senin kürtajına ve özgürlük anlayışına. Bu ülkede kardeşlik türküleri söyleniyor. Benim çağdaş vatandaşım ben türkü sevmiyorum piyano nerede diye soruyor. Ha senin piyanona...
303 
 SSK Sağlık Hizmeti İşkencesi  (Şahingöz)

Siz sağlık güvencesinin anayasal bir hak olduğunu düşünenlerdenmisiniz? Yoksa siz, 'Hiç işim düşmez,parayı verir dışarıda tedavi olurum!' diyenlerdenmisiniz?
304 
 12 Eylül Referandumunda Oylanacak Maddeler  (Oğuz Düzgün)

Bırakalım önyargılı parti ve ideoloji propagandalarını da, değiştirilecek maddeleri okuyalım, öğrenelim. Ona göre evet mi hayır mı diyeceğiz karar verelim. Parti liderleri istedi diye karar vermeyelim.
305 
 Ey Başka Milletin Çocukları!  (osman demircan)

ey başka milletin çocukları! beni bilek gücüyle yenebilirsiniz, zekanızla yenebilirsiniz, bilginizle yenebilirsiniz, mantığınızla yenebilirsiniz! ben bir türküm! beni asla kendi iradenizle yenemezsiniz. yenerseniz yenerseniz anca uşaklık ederek beni yenersiniz. çünkü ben bir türküm. uşaklıktan anlamam gücümü de asla başkalarından almam!
306 
 Bozguncular ve Teslimciler  (Levent Ölçer)

Bütün başarısızlıklarınıza ve bozgunlarınıza umut katıp direneceksiniz. Kolay olmayacak, pek çok defa teslim olma noktasına geleceksiniz, yorulacaksınız, inancınız sarsılacak, umutsuzluğun nefesini ensenizde yaklaşırken duyacaksınız.. Kolay olmayacağını garanti ediyorum. Asla kolay olmaz.
307 
 Çekin Ellerinizi Bacımın Örtüsünden!  (Merve Yıldırım)

Ellerin uzaya çıkıp Ay’a ayak basmasının üzerinden yılların geçtiği, Japonların parmak telefon icat ettiği, bilgisayarlardaki gelişmelerin birkaç yıl önce hayal bile edemeyeceğimiz bir seviyeye ulaştığı,
308 
 İki Buffalo Bir Aslan Yapmaz  (osman demircan)

İki buffalo bir aslan yapmaz. Bu yüzden eşitlik yoktur. Orantısız güç kimdeyse, en çok eşit olan odur. Sayıca fazlalık demokrasilerde işe yarayabilir; fakat otun bol olduğu bir yerde buffalo başbakan olsa bile, aslan payını yine sermaye sahipleri yer. Yıllardır tonlarca fıntığı satarak uçak tekerleği alan bu ülke, maalesef sığır gibi çalışmaktan kurtulamamıştır.
309 
 Nem Nem Şuha!..  (NUH KENİŞ)

Türkiye'yi sadece Etiler'den,Nişantaşılardan ibaret görmemek lazım. Fatih'i var,Beyoğlu'su var Türkiye'nin. Tepenirken Beyoğlu'su inleyen Karacaahmet'i var.
310 
 Tüm Önyargıları ile Tutunmaya Çalışanlar  (Simten K. Ataç)

Toplayın aklınıza başınıza artık , gemi limandan ayrılmadan önce binmek gerekir.Yüzerek yetişmeye çalışmak değil.
311 
 İngilizce Eğitim II, Tarihte Yabancı Dil  (Mehmet Sinan Gür)

Kanımca ana kriter yurtseverliktir.
312 
 Direksiyon Başındaki Tehlike!  (Şahingöz)

Trafikte araç kullanırken, saldırgan bir psikopat sürücüyle karşı karşıya gelmek istermisiniz?İstemediğinizden eminim. Uygar toplumlar tedbirini önceden alır! Bu nedenle, bu konuda birşeyler yapılmalıdır..
313 
 Sorulu Tavsiye  (Demirhan Ocak)

....suçunu itiraf ettirmek amacıyla öldürmek kastı taşımaksızın faili belli olmayacak şekilde ölümüne sebebiyet verdikleri....
314 
 Hükümet Etmenin Dayanılmaz Ağırlığı  (Cengiz Özder)

Türkiye-ABD ve Irak sorunu üzerine
315 
 Kıskandırmıyorsan Bir Medeniyet Kuramazsın  (osman demircan)

Kurtlar uluyarak şarkı söylerken kuzular korkarak dua eder. Zalimin eğlencesini dua ederek değil; onu kudurtarak bozabilirsin. Zalim neyle kudurur? Hiç şüphesiz ki onu çıldırtırcasına kıskandırarak. Avrupa ve Amerika zalimdir; ama neyimizi kıskansınlar ki? Neyimizle çılgına dönsünler ki? Garibin açlığı kıskanılmaz, cahilin bilgisizliği, aptalın budalalığı kıskanılmaz. Nasıl Türkler Kürtleri kıskanmıyorsa, kıskançlığından kudurmuyorsa, Avrupa da bizim karşımızda çılgına dönmüyor. Kıskandırmıyorsan bir medeniyet kuramazsın. Kıskandırmıyorsan ya bir medeniyet olamazsın ya da medeniyet sofrasında yemek olursun.
316 
 Hepiniz Hepimizdensiniz Aslında  (nazlı usta)

Hepiniz bir gün hepimizi anlayacaksınız...
317 
 Dayak  (nazlı usta)

japonya...türkiye... bazen benzer... çoğunlukla farklı iki memleket...
318 
 Türk Milleti Sığıntı Tiplerle Doludur  (osman demircan)

Birazdan sağlık ocağına gideceğim. İşim Allah'a kaldığı için üç Ayetel Kürsi mi okusam. Ne doktora güveniyorum, ne sağlık sistemine. Acaba diyorum iki rekat namaz da mı kılsam. Zaten doktorla ya papaz olacağım ya da suphanallah... Hristiyanlığı da mı öğrensem. Papaz olursak lazım olur veya haç mı götürsem. Uf Allah'ım uf. Nedir vatandaşa bu zulüm.
319 
 Baykal Olayı ve Akıl Tutulması  (Hulki Can Duru)

"The only thing necessary for evil to flourish is for good men to do nothing." Edmund Burke (The Rise of the Evil)
320 
 Olması Gereken İttifak!  (Muhammed CAN)

Ben, sen, o. Biz, siz, onlar ve...!

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Taş Kafa
Alp Şahin
Eleştiri > Türkiye
Olmadı Be Ümit Özdağ
Alp Şahin
Eleştiri > Türkiye
Miyav
Alp Şahin
Eleştiri > Türkiye
Oyları Bölmeyin
Alp Şahin
Eleştiri > Türkiye
Dört Dakika
Tayyibe Atay
Eleştiri > Türkiye
Yazık
Alp Şahin
Eleştiri > Türkiye
Zaman
Alp Şahin
Eleştiri > Türkiye
Mesela
Alp Şahin
Eleştiri > Türkiye
Pazar Yeri Sendromu
Tayyibe Atay
Eleştiri > Türkiye
Ahmet Necdet Sezer
Alp Şahin
Eleştiri > Türkiye
Cumhuriyet Kadındır
Alp Şahin
Eleştiri > Türkiye
Neden Muharrem İnce?
Alp Şahin
Eleştiri > Türkiye
Şehit Kanı
Alp Şahin
Eleştiri > Türkiye

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2023 | © , 2023
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.