..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Yaşamdan korkmayın çocuklar. İyi, doğru bir şey yaptınız mı yaşam öyle güzel ki. - Dostoyevski
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Yazarlar ve Yapıtlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Dudaklarımın Onun İle İlk Buluşması Muhteşemdi
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)

Lise çağların dayız. Yetmişli yıllar yurdumuzda anarşinin tavan yaptığı zamanlar. Sağcı ve solcu diye adlandırılan gençler sokaklarda birbirlerini öldüresiye dövüyorlar, acımasızca birbirlerine kurşun sıkıyorlar. Bin dokuz yüz altmış sekiz ve seksen yılları arasında beş binden fazla gencimiz hayatını kaybetti. Çok acı yıllardı. Gerçekten bir daha hiç kimsenin anımsamak istemediği çok acı yıllar. Her iki gruptan da birçok g

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Eleştiri > Yazarlar ve Yapıtlar
121 
 Yorum Yazmasanız Bile Beğendim Düğmesine Basmak Çok Mu Zor  (Ahmet Zeytinci)

Önde gelen sitelerde bazı zamanlar 400 hatta 500 kişiye varıyor çevrim içi olanların sayısı. Ancak güne gelen eserlere baktığımız zaman eserlere iki üç yorum anca yapılmış oluyor. Zaten bir şiiri, yazıyı enine boyuna eleştirebilecek çok az edebiyatçı arkadaşımız var, diğerleri yüreğine sağlık, ellerine sağlık, aferin koçum gibi aslında kritik olmayan yazıların ötesine geçemiyor maalesef..
122 
 Edebiyat  (Şenol Durmuş)

Yazarlar kendi özel kamuoylarını yaşatmakta başarılı olabilirler, gerçekte Coleridge-nin belirttiği gibi her yeni yazar kendi hoşuna gidecek zevki yaratmak zorundadır.Yazar, sadece toplumun etkisinde kalmaz o da toplumu etkiler.Sanat, hayatı sadece yansıtmaz ona şekil de verir.İnsanlar kendi hayatlarını roman kahramanlarının hayatlarına benzetmek ister.
123 
 "Aldatmak" ve Ahmet Altan  (A.Latif İRVEN)

söz konusu kitap, tamamen seks üzerine işlendiğinden, öteki sahnelerde de okuyucuya verilen hayvansı dürtülerin şahlanmasıdır.. 'tat ve doku' eksiktir.. tenin keşfi insana ait bir özelliktir..
124 
 Kanserle Kavgam Var  (Ömer Akşahan)

Anadolu’da her ne yapsan yenilik adına, zordur bilirim. İster edebiyatla uğraş, ister müzikle, istersen bitki ve doğayla ilgili çalışmalar yürüt; mutlaka farklı algılanır, farklı yorumlanırsın.
125 
 Batı Rüzgarı Doğu Rüzgarı  (osman tatlı)

Batı huzuru arama arayışı içindeyken; Doğu elindekilerin değerini bilememenin ve koruyamamanın sıkıntısını yaşamaktadır. Batı Rüzgarı Doğu Rüzgarı’nda olduğu gibi genç nesil kendi kültürüne yabancıdır.
126 
 Kitabın Hayata Yansıması ve Yabancılaşma  (osman tatlı)

Her insanın arayışı farklı olduğu gibi, arayışta kullandığı yöntem ve kaynaklarda farklılık göstermektedir. Yöntemler farklı da olsa herkesin arayışında rehber olarak kabul ettiği, bilginin taşıyıcısı kitabın, insanın var olma mücadelesindeki rolünü sorgulayarak, insana verebileceği zararlar üzerine dikkatleri çekmeye çalışacağız.
127 
 Memet Fuat  (YUSUF ALPASLAN ÖZDEMİR)

Ülkemizde edebiyat eleştirisinin öncü isimlerinden biriyle ilgili bir saygı duruşu
128 
 Ozanın Şarkısı Eleştirisi  (Levent Ölçer)

Sevdaya yaptığın bu Gargamelliktir. Ayıp. Cidden üzdün beni orada. Kitabın sonunda vurup geçirdin. Çınladı mı kulakların Göktuğ?
129 
 "Bir Ömrü Yazdım" ve Gazeteci Aydın Akdeniz  (M.NİHAT MALKOÇ)

Gazetelerde yazılan yazıların bir günlük gibi kısa bir ömrü vardır. Gazete okunduktan sonra, doğal olarak o yazının hükmü de biter; ya bir şeyin sarılmasında kullanılır, ya da çöpü boylar. Onun içindir ki yazarlar, gazetelerde yayımladıkları yazılarını daha sonra iki kapak arasına alarak kitaplaştırırlar. Böylelikle yazılarının zaman karşısında yok olmasına engel olurlar. Trabzon'da ülkenin ve şehrin gündemini yorumlayan Aydın Akdeniz de bizim gibi düşünüyor olacak ki gazete yazılarını kitap haline getirerek okurların ilgisine sunmuştur.
130 
 Çok Edebi Bir Yazı  (ÇAĞIL KARDEŞEN)

Millet nasıl isterse öyle yazsın.
131 
 Görünmeyen Uyuma Dair  (ALİ YERLİ)

Leyla Karaca’nın “Görünmeyen Uyum” başlıklı yazısı çok etkileyici geldi bana. Bunun nedeni yazının konusundan çok dokusu. Belki de yazıyı böylesine etkileyici yapan yazarın felsefe üzerine çalışmış olmasıdır.
132 
 Özdemir İnce Kirene'li mi?  (Muhammed CAN)

Bir anlamda ''bilgide mazoşist'' devinimlerin sonucu gelinen son.
133 
 Osmanlı Müziği Ne Zaman Çöker ve Yerini Türk Çağdaş Müziği Nasıl Alır?  (Salih Zeki Çavdaroğlu)

Osmanlı Müziği mi Çğdaş Müzik mi konusunda yazılmış bir makaleye cevap...
134 
 Her İkisi de Bir Şairin Asil Yüreğine Sahiptiler - 2 -  (Emine Pişiren)

“Ey Dicle’nin, Sakarya’nın ve Fırat’ın çocukları! Vatanımız talihini bugün bize terk ediyor. Doğduğumuz bu yerlerin kara yaslı ufukları Kadın, erkek, her bir asil evladından iş istiyor.-M.E.Y-"
135 
 Edebiyatımızın Güçlü Kalemi Harika Ufuk  (Ahmet Sargın)

Edebiyatımızın Güçlü Kalemi Harika UFUK
136 
 Cenap Şahabettin'e Dâir...  (Yaşar ÇETİNKAYA)

Cenap Şahabettin üzerine küçük birkaç söz...
137 
 „Son Liman“(1) Yorgunu Cahit Tanyol  (ömer akşahan)

„Güzel şiirin yitmeyeceğine inanmıştım bir kez. Bir şiir kendi gücüyle yaşayamıyorsa kitaplarda isim kalabalığı olmak neye yarar diye düşünüyordum.“
138 
 Şebeke ve Sabetayizm  (Hulki Can)

“Hiçbir işgalcinin yaşamı sevdiği veya yaşatmaya özlem duyduğu görülmüş müdür ? Şimdiki hegemon yazarlar işte tam böyledirler. Kısırdırlar ve kurutmaya mahkumdurlar. Güvensizdirler, dolayısıyla bütün yeteneklerin zindancısı olmak zorundalar. Haksızlıkla geldiler, hakkı yazamıyorlar, dünyaları insansız ve haksızdır ve bir tek kendilerini bu topluma kakanları biliyorlar. Bağlılıkları yalnızca kakanlarına, kendi hegemonlarına, oligarşiye ve emperyalizmedir, bildikleri ve dünyaları bunlardır. Bunlar koparıldığı zaman kuklalar misali yere düşecekleri kesindir..”
139 
 Türk Atletizminin Mühim Kaybı: Cüneyt Koryürek  (M.NİHAT MALKOÇ)

Trafik kazaları dur durak bilmiyor. Her gün birileri trafik canavarının pençeleri arasında can veriyor. Trafik kazaları ölüm oranlarının önemli bir kısmının sebebi olma özelliğini koruyor. Türkiye bu sorunun üstesinden gelemedi bir türlü. Sanki millet olarak araba kullanmayı bilmiyoruz. Direksiyon başına geçince üzerimize canavar gömleği giyiyoruz. Ne şoförler dikkatli davranıyor, ne de yayalar. Günümüzde yayalar arabadan hiç sakınmıyor. Karşıdan karşıya geçişlerde kimsenin trafik lambalarına uyduğu yok. İşi şansa bırakıyoruz. Göz göre göre kendimizi tehlikeye atıyoruz. Şoförlerimiz bazı durumlarda yayaların geçiş hakkını tanımıyor. Bunu bilmediklerinden değil, kural tanımazlıklarından yapıyorlar. Yoksa herkes yaptığı hatanın farkında. Millet olarak sorumsuz bir yapımız var.
140 
 Bir Irkçının İhaneti  (Can Macit)

“Doğan Kitap” tarafından yayınlanan bu kitabın yazarı, 1961 Zara doğumlu Rıdvan Akar.Yazarı “Varlık Vergisi” , “İstanbul’un Son Sürgünleri” ve “Aşkale Yolcuları” isimli eserlerinden tanıyoruz. Bu k

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Git ve Yavuz Katrancı - Bozkırınoğlu
Ahmet Sargın
Eleştiri > Yazarlar ve Yapıtlar
Orhan Pamk'un "Kar" Romanı
Hakan Yozcu
Eleştiri > Yazarlar ve Yapıtlar
"Bitemeyen Proje" Üzerine
Hakan Yozcu
Eleştiri > Yazarlar ve Yapıtlar
Cevahir Caşgir’den "100süz Şiirlerim"
Hakan Yozcu
Eleştiri > Yazarlar ve Yapıtlar
"Beyaz Gemi" Aytmatov
Hakan Yozcu
Eleştiri > Yazarlar ve Yapıtlar
"Bir Fincan Kahve Olsa"
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Yazarlar ve Yapıtlar
Facebook Şairliği Üzerine Birkaç Söz
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Yazarlar ve Yapıtlar
"Kadirli Bohçası" Üzerine
Hakan Yozcu
Eleştiri > Yazarlar ve Yapıtlar
Yılmaz Özdil; 2. 500 Tl
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Yazarlar ve Yapıtlar
Kadirlili Şair Mehmet Yozcu’nun Şiirleri
Hakan Yozcu
Eleştiri > Yazarlar ve Yapıtlar
Edebiyat Parçalanmaz
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Yazarlar ve Yapıtlar

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © , 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.