..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Aşkın aldı benden beni. -Yunus Emre
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Öykü > Gülmece (Mizah) > Ahmet Zeytinci
26 Kasım 2021
Çocukken Küstüm Hepsiyle  
Ahmet Zeytinci
Annem bazen pırasa yemeği yapar, ıııııııh o da ne? Ben yemeeeeem! Yemezlerrrrr... Bir yeme iki yeme, üç yeme, gelsin köfte patates yine sofraya... Bir de şu senede bir yaptıkları tatlı var, o da ne öyle, içine her şeyi koyuyorlar. Aşure miymiş neymiş adı... Annem bir kaşık, iki kaşık vermeye kalktı, yemedim tabi, yer miyim... Çikolata varken lokum varken, aşure de neymiş...


:GD:
Arkadaşlarım değil canım, patlıcan işte, pırasada var. Daha da neler neler var. Beş altı yaşlarında sabileriz daha o zaman. O zaman ki kankalarımız patates kızartması bir, köfte iki... Ha o siyah gazlı içeceği de unutmayalım, adını söylemiyorum reklam olmasın diye, ama siz anladınız ne olduğunu...Annem bazen pırasa yemeği yapar, ıııııııh o da ne? Ben yemeeeeem! Yemezlerrrrr... Bir yeme iki yeme, üç yeme, gelsin köfte patates yine sofraya... Bir de şu senede bir yaptıkları tatlı var, o da ne öyle, içine her şeyi koyuyorlar. Aşure miymiş neymiş adı... Annem bir kaşık, iki kaşık vermeye kalktı, yemedim tabi, yer miyim... Çikolata varken lokum varken, aşure de neymiş...Yahu bu annemde alem, patlıcanı ortadan ikiye ayırmış, içine de azıcık kıyma koymuş, tahmin ettiğiniz gibi, yine yemedim, İmam Ayıldı mı bayıldı mı ne diyorlarmış, yemeeeem! Doğru kankalarım, patates ile köfteye istikamet... Bana ne bana ne, patates köfte yoksa makarna yapın, üzerine de biraz ketçap...Fasulye mi diyorlarmış buna... Hiç haz etmedim de zorla yediriyorlar, ne yapayım, yemesem de kızıyorlar... Yedim mi de durmadan pırt yapıyorum, dışarıda oynarken bile oluyor zaman zaman, arkadaşlarıma mahcup oluyorum...Bir de şu kabak mı ne diyorlar, hiç de kabağa benzemiyor bence, niye buna kabak demişler ki? Rengi de pek bir değişikmiş yahu! Yok anam yok, ben bunları zor yerim. Vallahi ısrar ederseniz ben de çıngar çıkartırım, ona göre... Ananem ile dedeme giderim, onlar biliyor benim bunları sevmediğimi, patates ile köfteyi, bir de makarnayı sevdiğimi, çikolatayı da unutmayalım. Aşure de neymiş yahu! Küstüm ben hepsiyle... Sonra belki büyüyünce barışırım belli mi olur?Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın gülmece (mizah) kümesinde bulunan diğer yazıları...
Kilolarınız ile Barışın
Biz Bir Türlü Kayamadık
Elma Öylece Duruyordu Masada
Gıcık Kaptığın Bir Adam Varsa Hemen Sarılıp Öpeyim
Bir Ellilik Bir Yüzlük
Yüzbaşıyı Arkadaşları Satmadı Biz Sattık Üzgünüm
Atlar Dörtnala Kaleler Dik Duruyor
Cin Ali Çizerim
O Önemli Bir Yer İçin Çok Didiştik
Ortak Mortak Bir Şeylere Giriyoruz Dostlarla

Yazarın öykü ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Çay Kaşıkları
Güzel Bir İnsan Patates Kızartması ve Gazoz
Ay Em Ef Biraderler
Ben de Saadet Zinciri Kuruyorum
Maaşını Soruyorum Söylemiyor
Limited Şirket Ortağı Bile Değiliz Abi Ne Stratejik Ortağı
İnsanlık İçin Küçük Sizin İçin Büyük Bir Adım
Serbest Meslek
Emrin Olur
Enflasyonun Düşmesi Bana Hiç Yaramadı

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Mostar Köprüsü [Şiir]
Çıraktık [Şiir]
Yüreğin Titreyince Niye Gidiyorsun ki [Şiir]
Bir Gün Ben de Ölürüm [Şiir]
Aşkın Güzelliği Bizle [Şiir]
Ankara'ya Kim Gelmiş [Şiir]
Sabah Sabah [Şiir]
Bekliyoruz Gelin [Şiir]
İçinden İnsan Geçen Şiir [Şiir]
Martılarda Gider Bir Gün [Şiir]


Ahmet Zeytinci kimdir?

1961 Ankara'da başlayıp devam eden bir hayat. İlk ortaokul, lise ve iki yıllık bir üniversite deneyimi, ticaret hayatı Ankara'da iki tane aslan gibi evlat biri dişi biri erkek aslan olmak üzere hayat mutlu bir şekilde akıp gidiyor. Biraz şiir, biraz öykü ve denemelerin sıcaklığında. . .

Etkilendiği Yazarlar:
Nazım Hikmet, Aziz Nesin, Erich Fromm


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2022 | © Ahmet Zeytinci, 2022
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.