..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Hiçbir kış sonsuza dek sürmüyor, hiçbir ilkbahar uğramadan geçmiyor. -Hal Borland
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Düşler
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Gidişim Çağı
Aysel AKSÜMER
Deneme > Gelecek

Gelişim çağı denen heyecanlı, büyülü bir o kadar da sancılı süreci atlatalı uzun zaman geçti ben yaştakiler için. Olgunluk çağı yani "Akıllanma Devri" fazla iyi niyetten dolayı yaşanan hayal kırıklıkları, pişmanlıklar ve hüsranları maziye gömebilme başarısıyla taçlandı. Kocaman bir tecrübe şemsiyesi açtık; kirpiklerimiz, yanaklarımız, yüreğimiz ıslanmasın, diye. Bütün insanların melek kalpli olmadığını kanatlarımız yara aldıkça anladık. Uçmak

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Deneme > Düşler
41 
 Ezberinde Yedi Renk Dünya!  (Selin Araç)

Ezberinde yedi renk dünya, sesinde yalnız gerçek bir rüya! Sevgiyle dolan, eskiyi unutan, dertsiz, geleceğe bulanan! Bu akşam, rengin, hüznün, keyfe keder anıların ölüm günü olsun!
42 
 Küçük Bir Deneme Yazısı  (burkan)

Ben Halit Mehdigil, Kars ¬–Arpaçay- Değirmenköprü doğumluyum. Sıcak,dost bir insandan sayın Baki Baykal Bey’den bu sitenin adresini aldım.Tuzum olsun dedim.Hep içimde kabaran o yazma isteğimi acaba şimdi bu 45 yaşımda sürdürebilki
43 
 Işığın Olmak İsterdim...  (Serpil Başol)

Dudağının kenarındaki alaycı kıvrım olmak isterdim. Yaşamla dalga geçen alaycı kıvrım. Öyle bir kıvrım ki yaşam sana dokunamasın, seni örseleyemesin senden korkusundan. Dudağının kıvrımındaki ışık olmak isterdim. Çabucak sende olmak için, ışık olmak iste
44 
 Ah Angelina  (osman demircan)

Aynı şehirde yaşamamak ne kötü. Gözlerimin yalnızlığını bilemezsin. Bakışlarım kayaya çarpan dalgalar gibi. Hem gözlerim ıslak hem duygularım paramparça. Ah Angelina keşke denizkızı olsan! Gelsen sahile. Ya da benim cesedimi bulsalar deniz kıyısında. Bir masal uğruna ölmek de var unutma Angelina.
45 
 Umut Etmek  (sıla havva şahin)

galiba hiç vazgeçmeyeceğim birşeyleri hayal etmekten. kalp taşıyan, beyin taşıyan, üstelik düşünen onlarca ideal hatası yaratıklar girip çıktıkça yaşamıma, yalnızlıkla tuzlandıkça yaralarım ve durdukça kanı yeni bir yarayı kapatabileceğime inanıp, yenide
46 
 Özlemek diyorsun bana  (Birkan ASKAN)

Sen yoksun aslında. Ama ben hep varmışsın gibi yaşıyorum,sanki bana hep gülüyormuşsun gibi içimi açmayan yalnızlığımı terkediyorum aynalarda. Hayat diyorum sana. Anlamıyorum diyorsun bana....
47 
 Sevda Masalı...  (PINAR ÖNALAN)

Göğün kalbine yükselmişcesine Zeytin Dağı'ndan selam yollayalım Kubbet-üs Sahra'ya,sadakatle bağlanan aşıklarına Medine'ye çevirelim yüreğimizi sonra bize sevdanın imanlı gönüllerde çoğaldığını,umudun imanla olacağını,kuşu ölen Hz Zeyd 'e taziyeye gidecek kadar zarifce yaşamanın lezzetini öğreten Efendimize sonsuz salat ve selamlar gönderelim,
48 
 Suskunlukla yıkadım yüzümü  (Birkan ASKAN)

Ağıt yakılan diyarlarda sana hasret büyütür yüreğim. Asmışım kendimi bembeyaz bir bulutun sessizliğine. Gökyüzü gecelerime hançerli sevdiğim. Nasılda özlerim seni bir bilsen,nasılda ağlamak gelir şimdi içimden....
49 
 Durak  (Selin Araç)

Durağı bekle! İçinde yenilenme! Yolculuğun farklı yerinde! Sorduğun, yeni bekleyişte.. Durak gerçek, sevdiklerin evet! Hayat bulduğun, kalbinde tuttuğun, unuttuğun, hatırladığın! Ufukta büyüttüğün.. Bir amaç güttüğün! Yine!
50 
 Acı Bir Bekleyiş  (Edibe Toğaç)

Neyi değiştirebilir yada neye anlam katabilirdi ki varlığım. Kendine dahi pek hayrı olmayan bir ruhun varlığı, kainata, insana ne gibi bir anlam katabilirdi ki .
51 
 Yeni Dünya  (Selin Araç)

Bazen yolda yürürken eski evler görürsün. Kimler, hangi zamanlarda oturmuş bilmezsin. Belki akşamları, dışarda soğuk rüzgar eserken, pencerenin kenarında hiç bulamayacağı hayatları isteyen, gece yatağa yattığında tatlı düşlere dalan hırslı, yetkin bir insan... Sevdiğin şeylere dokunurken hayat henüz değişmemiştr. Değişeceği de dünyanın gidişatından bellidir. Şansa inanıp inanmamak bir tarafa istediğinin senin olması için kendini bir adım öne atman yeter. Senin gibi başkaları da aynı şeyi yaparken, sen kendine en iyisini verebilirsin.
52 
 Durgun Sulardaki Fazladan Bakış!  (Selin Araç)

Kesmiyor, durgun sulardaki fazladan bakış, seni her yere dağıtır bulunmaz akış! Dediğin her şey doğru, belli belki yolun başı sonu. Bilinmez dağılan yanlış sancı, arşın üzerinde bir ok kalmıştı! Yanlış aslında, bir eleştiri gerekir, aldanmaktan kurtulmak için, sevmek için, aramak için! İçin için.. Yağmura giden yok, ıslanan susuz yol, kalbi kör eder, ruhu gafil! Sor bakalım, bu başkalaşım nedir? Nedir, sor, yeni bir dönüşüm için!
53 
 Âh Hiç Bitmesin Horoz Şekerim!..  (M.NİHAT MALKOÇ)

Ne güzeldi köyümün kirlenmemiş yağmurlarında ıslanmak… Bütün kaygılardan azade, sokaklarda akşama kadar topraklarla hemhal olmak… Sabahın ilk ışıklarıyla uyanıp aydınlığa ‘merhaba’ demek, gönül kapılarını ve göz kapaklarını ardına kadar açarak hayata sımsıkı sarılmak, gökkuşağını hayallere yorgan eylemek… Ne güzeldi, âh ne güzeldi.
54 
 Alışıksızlık  (Fırat oturmak)

En zoru kabullenmek mi yoksa alışmak mı ? Her ikisindede çok kötüyüz
55 
 Obi'de Yüzerim  (Betty Blue)

Hiçbir zaman tam anlamıyla kontrol edemeyeceğim duyguların yazıya dökülüşüdür bu, kağıt üzerinde yer alamayacak kadar soğuk bir dökülüş.
56 
 Botan Çayı'nın Nazlı Kederi ve Pervari  (mehmet ali adıyaman)

Çatışmaların ortasında, uçurumların agahında… Kervan geçmemiş bir kasabanın hikayesini, cinnetini… Kim üstlenip anlatabilir ki… Senden başka! Acıya ve yokluğa… Hangi ağıttan söz yetebilir ki… Anlatmaya! Bu suskunluğu hangi kurşun delebilir ki… Duymaya! Bu zifiri karanlığa(Herekol) hangi kandil ışık yakabilir ki… Senden başka!
57 
 Heyecanlı Kayboluş!  (Selin Araç)

Boydan boya yırtılan koyu perdenin gerisinde, bir zafer engeli sararcasına bitimli! Bir demet çiçek anlatıyor varsa şu an ellerinde.. Varsa sahiden sevişinde! Gömülen, mezarın kenarında duruyor, söyleyen kalbi sancıda söyleniyor.. Bu hayalin toz bulutu içinden geçen ateş böceklerine benzediği aşikar! Tahammül sınırları içinde, son bulmaz bir gece!
58 
 "Bir Fincan Kahve Olsa" Kitabı Üstüne  (İbrahim Kilik)

Ey okuyucu, bu mesaj sana! Kâh kahvenin köpüğünde bir hayal, kâh mırranın acısında bir sitem. Lakin, daha ziyade içten bir selam.
59 
 ilk sevdiğim gibisin bu akşam  (ebru)

Uyku şimdi koynunda dans ediyor. Sanki bana inat doğadaki her şey seni benden daha çok yaşıyor, daha çok sarmalıyor. Kimi zaman kendimi ne kadar hoyratça savurduğumu düşünüyorum. Bu kadar senle doluyken elimden gelen sadece yazmak... Çok komik... Neler ge
60 
 Düş Ağaçları  (Fırat Y.)

Düş ağaçlarının dallarından, yaşama uzanan bir deneme.

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Sesi/yâr
Funda PAKTAN
Deneme > Düşler
Ruh-i Revanım
Yûşa Irmak
Deneme > Düşler
Balerin Oldum
Tayyibe Atay
Deneme > Düşler
Kışa Kümes
Tayyibe Atay
Deneme > Düşler
Devasa Hareket
Selin Araç
Deneme > Düşler
Hafızam
Fırat oturmak
Deneme > Düşler
Affediş
Mahnaz Forouzandeh
Deneme > Düşler
Kırmızı Çizgi
Necmi Dayan
Deneme > Düşler
Yeni Yol
Selin Araç
Deneme > Düşler

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2022 | © , 2022
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.