..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Bir takım şeyler görürsünüz ve "Niye?" diye sorarsınız. Ben ise bir takım şeyler düşlerim ve "Niye olmasın?" diye sorarım. -George Bernard Shaw
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Dinsel
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Mutluluk Kontratı
Aysel AKSÜMER
Deneme > İtiraflar

Neden sabahları huzursuz, asabi, suratsız, yataktan zor bela kalkan normal insanlar gibi değilim? Bendeki terslik ne acaba? Yoksa bir rahatsızlığım mı var? Bir insan neredeyse 60'a merdiven dayar da bir gün bile isyan etmez mi? Dizlerim basamakları çıkmakta zorlanıyor da ruhum üçer, beşer tırmanıyor yukarı. Orta halli bir aileye erkek çocuk beklentisini karşılayamadan teşrif etmişim. Bağırlarına basarlarken bu hayallerine de son noktayı koyu

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Öykü > Dinsel
 Sevgi Tokluğuna Yaşamak...  (ERDEN ERKİN)

Dinimiz reenkarnasyonu kabul etmiyordu. Kuranı Kerimin Bakara Suresinin 28. Ayetine aykırıydı bu. ERDEN ERKİN...
 Ölümüne Aşklar  (ERDEN ERKİN)

İnsanlar arasında ilk aşk, Adem ile Havva arasında başladı. Adem, Havva' ya öyle bir tutkuyla bağlandı ki, şeytanın Havva' yı kandırdığını; yasak meyve olan elmayı yiyerek cennetten kovulacağını ve bir daha birebir Tanrı ile konuşamayacağını anlayamadı. H
 Aldatanlar ve Aldatılanlar  (mehmet avcı)

Her alanda aldananlar ve aldatılanlar
 Dinlenme Tesisi (Hac - Mahal)  (ömer kırat)

Uzaylılar bizi mi ziyaret ediyorlar yoksa dini bir görevi mi yerine getiriyorlar ya da sadece dinleniyorlar mı?
 A Playlist Story  (ömer kırat)

Balıkçılar neden filozuftur? Yoksa onlara sürekli "rastgele" dendiği için mi?
 Bir Otobüs Yolculuğu  (Fuat Türker)

Bir an düşündüm; cennet, cehennem konusunda ne çok espriler yapılıyor, fıkralar anlatılıyor, karikatürler çiziliyor. İnsan özellikle sonsuz azap mekanının kenarında iken de bu konuda espri yapabilir ve bu fıkralara gülebilir mi?..
 Nil Kraliçesi.  (Kemal Yavuz Paracıkoğlu)

Kudüs'den yükselen devasa alevler kızıl bulutlar halinde gökyüzünü kapladı. Fırtınalar nefes oldu, üfürdü bulutları Mısır'a doğru. Mısır'ın zalim firavununu sarayının kalın duvarları koruyamadı, küle döndü duvar taşları. Firavun ve onun soyundan gelen tüm kıptiler kızgın küllere gömüldü.
 Kur'an Ayetlerinden  (Kemal Yavuz Paracıkoğlu)

Babillilerin âdetlerine göre; bayramlarda herkes bir yerde toplaşarak bayramlaşıyordu. Hiç kimse evinde oturmazdı. O gün, Hz. İbrahim, evinden çıkmamaya karar verdi ve hadi gidelim, diye gelen komşularına iştirak etmek istemedi.
 Bir Tutamlık Bulut  (Veysel Başer)

Seni görmek istedim. Sağ olsun, bir meleğin güvencesinde gönderdi beni grup berzahı.
10 
 Erenler ve Hanımlar!  (Mustafa Cilasun)

Önderimiz, hiç tereddüt etmeden, uğruna başımızı koyacağımız, o kutlu insanın, kâinatın sonuna kadar, mesajının silinemeyeceği efendimizin, asrıydı.
11 
 Dımıştad Yatırı Şeyh Maksud Kimdir?  (M.Nazım Güler)

Dımıştad Yatırı Şeyh Maksud’ un asıl adı Seyid Ali’dir. Babasının adı Seyid Muhammed’ tir. Onun sekizinci atası olan Seyid Hasan, kardeşi Seyid Mustafa ve Seyid Halid ile daha önce Dikan Köyünde oturuyorlardı. Ne yazık ki, bu köyün yeri henüz tam tespit edilemedi. Ancak Seyid Halid, Dikan Köyünde kalarak, orada yaşamayı tercih ederken, diğer iki kardeşi Seyid Hasan ve Seyid Mustafa oradan ayrılarak, bilinmeyen bir nedenle Qedişt (Kadışt-Kırım) Köyüne gelip yerleşiyorlar.
12 
 Bir Hafızın Öyküsü  (Coşkun ERDOĞAN)

"Ey Rabbim senin kelamın için yanıp tutuşan, yoluna yapışıp kelamına sımsıkı sarılan kulunu sen son nefesinde yalnız bırakır mısın hiç?"
13 
 Yumurtalı Tavuk veya Tavuklu Yumurta  (ömer kırat)

Büyüklerin cevap veremediği çocukça bir soru: Yumurta mı tavuktan, tavuk mu yumurtadan çıkar?
14 
 Yokluğun Varlığı (Mutluluk 3. Bölüm)  (UĞUR BOZKURT)

Hikayede, mazi ile istikbalin sanat yapısını birleştirme gayreti olarak tanımlanabilir veya geçmişin klasikleşmiş sanatını, gerçeği anlayabilme yolunda etkili şekilde kullanmanın mümkün olabilir mi? Sorusuna bir cevap niteliğinde mütevazı bir çalışmadır. Hikaye de hayatı tanıma, hakikati kavrama, yaratılış ruhunu hissetmenin klasik bir yolu gösterilmeye çalışılmıştır. Canlılığın sadece insanlar ve hayvanlar âleminden olarak örülü bilinmemesi gerektiği, aslında baktığımız fakat göremediğimiz birçok güzelliğin farkına varıp günlük yaşamımızda uygulayabilmenin çabasıdır. Hikayede, tüm canlıların konuşturulması, kişileştirilmesi söz konusu edilmiştir. Tamamıyla mecazi ve simgesel anlatımlar ön plana çıkmıştır. Manayı anlamak için insanın kendi içine dönmesi gerekir lakin kendi içine dönmesi için çevresinde saklı hakikatleri görmesi lazımdır. Görünen suretlerin içine nüfuz eden içsel tanımlamaları okuyabilme gayretidir. Aşkın insan üzerindeki binlerce rengini farklı bir bakış açısıyla yada meteryalist dünyanın bize unutturduğu aşkı yeniden hatırlamak...
15 
 Boyun Eğen Kutlu Kadın  (Fuat Türker)

Rabb’imiz Hz. Musa’nın annesini, zorluk durumunda gösterdiği kayıtsız şartsız itaati, Allah’a olan bağlılığı ve tevekkülü ile tüm iman sahipleri için önemli bir örnek kılmıştır.
16 
 İlk Gece Korkusu  (ömer kırat)

Geçen yaz yazdığım bir yazım.
17 
 Sodom - Gomorra - Endonezya Tanrı Üçgeni  (ömer kırat)

Endonezya'da yaşanan doğal afetler zinciri fenomeni ve umutsuzca fenomeni açıklamaya çabalayışım.
18 
 Matitas Manastırı  (ömer kırat)

Develer berber iken, pireler tellal iken, insanoğlu hala ortaçağ masallarına inanıyorken...
19 
 Bir Tanrı Yaratmak  (Eylem Yurtsever)

Arkadaşımla bir kere yaptığımız ve devam edemediğimiz bir oyun oynamıştık. Birbirimize üç kelime verip ondan öykü oluşturacaktık. Arkadaş başladı:Kelimeler: Kan, Kilise çanı ve kedi mamasıydı.
20 
 Buğulu Camlar  (korhan koral)

Mesel tarzı öykülerimden
son eklenenler
Buluş
Onur Tekin
Öykü > Dinsel
Gıybet
Ayşe Kaya
Öykü > Dinsel
Buğulu Camlar
korhan koral
Öykü > Dinsel

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2023 | © , 2023
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.