..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
İste, sana verilecektir; Ara, bulacaksındır; Çal ve kapı sana açılacaktır -İncil
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - İnternet
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Merdivenci Adam
yılmaz özgüney
Şiir > Deneysel

çalmadan önce sen gırnatanı eğitimli kelimelerim vardı tek notada sabit ara sıra takla atarlardı dizginlerdim şaha kalktıklarında şimdi kumruların kanatlarında ilişkiyi kestiler benle...

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > İnceleme > İnternet
 Ayna Dünyalar  (Yeter Özhal)

Her şey tamamlandı. 2012 yılından beri istenilen bütün detaylar işlendi ve harekete geçildi. İnsana dair ne varsa her şey tamamdı. İstekleri, dürtüleri, bakış açısı, tercihleri, sezgileri, hisleri kopyalandı. Sadece bir konu eksik kalmıştı. Onu da bakın nasıl tamamladılar.
 ICQ Üzerinden Tanrıyla Konuşma  (Diren Yardımlı)

Dolly denen koyun, sanal bir birliktelikten doğmuştu... ama yine de doğmuştu.
 Facebook'ta Okuduklarım - 17  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Memleket isterim-Yaşamak, sevmek gibi gönülden olsun,-Olursa bir şikâyet, ölümden olsun.
 Facebook'ta Okuduklarım - 10  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

İnsan, kendine olan güveni derecesinde genç, şüphesi derecesinde yaşlıdır.Cesareti derecesinde genç, korkuları derecesinde yaşlıdır.Ümitleri derecesinde genç, ümitsizliği derecesinde yaşlıdır.
 Facebook'ta Okuduklarım - 11  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

İnsan bir şeyi ciddi olarak istemeye görsün, hiçbir şey erişilemeyecek kadar yükseklerde değildir.Her insanın hayatı, Tanrı"nın yazdığı bir peri masalıdır.Kalp, bütün erdemleri kendinde toplamıştır. Ama bütün kötülükler de oradadır.
 Wikileaks: What I Know It Leaks...  (Oğuz Düzgün)

Wikileaks'ın arkasında hangi güçler var? Wikileaks'ın sembolü ne anlama geliyor?
 Facebook'ta Okuduklarım - 22  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Cahil okur amma alim olamaz Kâmillik ilmini herkes bilemez Veysel bu sözlerin halka yaramaz Sonra sana derler deli yalandır...
 Facebook'ta Okuduklarım - 23  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Şimdi sen ölüyorsun Libyalı çoçuk Senden on sene önce öldü Iraklı çoçuk Senden kırk sene önce vietnamda nepalmle yandı bir çoçuk
 Facebook'ta Okuduklarım - 21  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Aç gözlü ile dost olma: İkram bilmez, kural bilmez, doymak bilmez; üzülürsün.Görgüsüzle dost olma: Yol bilmez, yordam bilmez, kural bilmez; üzülürsün.
10 
 İzedebiyat Sitesindeki Bir Yılım  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Bu siteye ilk yazımı 29 Ocak 2010 tarihinde eklemişim. Yani, aradan tam bir sene geçmiş.
11 
 Facebook'ta Okuduklarım - 19  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Eğer sevgi bir çiçekse, saygı onu koruyan saksıdır. Çiçek solmaya başlamışsa dikkat edin saksı mutlaka çatlamıştır. Erich Fromm
12 
 Yerli Film İzlemek İçin Kaliteli Bir Site  (fatih)

Yerli Film izle,Yerli Komedi
13 
 Kızılca Kıyamet: Bilişim Kıyameti  (Mevlüt Tok)

Hiç kimsenin kuşkusu olamaz... artık bundan böyle uluslararası ilişkiler eskisi gibi olmayacak. Herkes duyduğu sözlerin ne kadar gerçek olduğunu merak edecek. Sanki bir maskeli balodayız ve dansettiğimiz eşimizin maske gerisindeki gerçek yüzünü öğrenme isteği içimizi kemirecek. Hep herşeyden kuşkulanacağız. Belki bu güvensizliğin daha korkunç onuçları ortaya çıkacak. Bilişim bombardımanında taşlar bu kadar yerinden oynamışken korkarım küresel yöneticiler ve önderlerin kuşkuları bir dünya savaşına yol açmasın! Bütün savaşlar küçük bir öfke kıvılcımıyla ortaya çıkar. Bu bilişim bombası bu kızıl kıyamet bütün doğru bildiklerimizi alt üst etti. Beyinlerimizde yer sarsıntısı var. Bir yerlerden katmanlar kopacak gibi. Yerin derinliklerinden homurtular geliyor.
14 
 Facebook'ta Okuduklarım - 20  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

"Evin varsa bir sıfır koymalısın varlıklar hanene, İşin varsa bir sıfır daha koymalısın, İş seninse ...üç sıfır daha koymalısın, İşin iyi gidiyorsa üç sıfır daha, Araban varsa bir sıfır, Yazlığın varsa bir sıfır daha, Daha sıralanabilir sıfırlar hanesi... Ancak, Sağlığın varsa bir koyarsın başına, o zaman bütün sıfırlar anlamlı bir değere ulaşır. Yoksa sonuç sıfırdır, hiç uğraşmayasın boş yere..."
15 
 Facebook'ta Okuduklarım - 15  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Ateş bir gün suyu görmüş yüce dağların ardında sevdalanmış onun deli dalgalarına... Hırçın hırçın kayalara vuruşuna, yüreğindeki duruluğa Demiş ki suya: Gel sevdalım ol, hayatıma anlam veren mucizem ol...
16 
 Facebook'ta Okuduklarım - 16  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Günlerden birgün şeytanın yolu bir köye düşmüş. Keyfi yerinde olan şeytan sırtını bir ağaca dayamış ve buzağısı kazığa bağlı olan ineğini sağan genç bir kadını uzaktan izlemiş.
17 
 Sosyal Medya Kültürü ve Türkiye  (Cemal Zöngür)

İcat edilenlerin daha çok olumlu olması açısından, aklı başındaki ülkeler şu ilkeyle hareket ederler. Halkını doğru ve bilimsel temelde öz değerleriyle birlikte evrensel gerçekliklere göre eğitip kültürel alt yapı sağlama alınır.
18 
 Facebook'ta Okuduklarım - 18  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Öğretilmiş çaresizlik kültüründe, bireylere neleri yapmamaları gerektiği o kadar güçlü bir şekilde öğretilir ki, o kişi o alanda yeni bir denemede bulunmayı aklından bile geçirmez. Kişi deneyip yanılmadan doğuştan kaybetmeyi kabul eder! Batılılar de neyip yanılıp çaresizliği öğrenir, bizim toplumumuz çaresizliği doğar doğmaz bize öğretir ki, deneyip yanılmayalım! Bu kadar iyi kalpli olduğumuz halde, bu kadar çaresizlikler içinde yaşamamızın temel nedeni budur!”
19 
 Facebook'ta Okuduklarım - 3  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Seçmede gerçekten zorlandım, ama bir karar da vermek zorundaydım. Bu hafta için de aşağıdakileri seçtim. İyi okumalar dilerim. Bu yazılarda şu veye bu şekilde emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. Saygılarımla.
20 
 Facebook'ta Okuduklarım - 12  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Bir kadına ne verirseniz verin, onu daha da büyük hale getirir..Ona bir ev verirsiniz, size bir yuva verir.. Ona sebze verirsiniz, size yemek verir..Ona bir gülücük verirsiniz, size kalbini verir..
son eklenenler
Ayna Dünyalar
Yeter Özhal
İnceleme > İnternet

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2022 | © , 2022
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.