..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
İnsan kendini bilmeli. Gerçeği keşfetmeye yaramasa da, yaşamayı öğretiyor. Ve bundan daha güzel birşey yok. -Pascal
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Deneme > Gülmece (Mizah) > Ahmet Zeytinci
13 Ağustos 2020
Sütun Gibi Bacaklar  
Ahmet Zeytinci
Siz iki bacağınız ile hava basarken millete onun sesi çıkmıyor hiç. Nasıl çıksın ki? Öyle masum bir şekilde orada duruyor. Siz bazen dengenizi kaybetseniz bile, onun başına kötü bir şey gelmedi mi hep dengeli bir yaşam sürer o... Ne o yoksa kıskandınız mı? Kıskanmayın canım, niye kıskanacaksınız ki? O sizi kıskanıyor mu?


:GE:
Bakar bakar doyamazsınız o bacaklara, bacaklar sütun gibi olunca... Kimi süt beyazı, kimi siyah, kimi kahverengi... İyi de size ne bundan, alan almış satan da satmış, sizi niye ilgilendiriyor ki bacaklar? Siz önce kendi bacaklarınıza bir bakın bakalım yerinde duruyor mu?

Siz iki bacağınız ile hava basarken millete onun sesi çıkmıyor hiç. Nasıl çıksın ki? Öyle masum bir şekilde orada duruyor. Siz bazen dengenizi kaybetseniz bile, onun başına kötü bir şey gelmedi mi hep dengeli bir yaşam sürer o... Ne o yoksa kıskandınız mı? Kıskanmayın canım, niye kıskanacaksınız ki? O sizi kıskanıyor mu?

Çoğu kere beraber olursunuz onunla, o güzelim bacaklara sürtünür durursunuz, hissedersiniz onun bacaklarınızı, kendi bacaklarınızın yanında... Sonra çekip gittiniz mi bir yerlere o kendi bacakları ile yine yalnız takılır durur evinizin içinde...

Yok efendim Müjde Ar'ın bacakları şöyleymiş. Vay anam babam Ebru Şallı'nın bacakları böyleymiş. Aman Efendim Rihanna'nın bacakları bir afetmiş... Boş ver sen onları, onu diyenler halt etmiş... Sütun gibi bacakların yanında onların bacaklarının hiç bir hükmü olmaz...

Benimkinin bacakları ile kimseler aşık atamaz. Onu baştan peşin peşin söyleyeyim de, sonra küsmece, darılmaca olmasın. Siz de evime gelip bir görseniz o güzelim bacakları, mutlaka bana hak vereceksiniz, garanti ederim...

Kırk yıldır aynı yastığa baş koymadıysanız bile aynı eve bacaklarınızı koymuşsunuzdur. Ha, siz iki bacağınızı koymuşsunuzdur, o da dört bacağını koymuştur. Güzelim albenili masanız dır o yılların eskitemediği... Ne misafirler ağırlamış, ne güzel sohbetler yapmışsınızdır onun ve ayaklarını üzerinde kim bilir?

Yapan usta adeta bir heykeltıraş titizliği ile dört bacağına ayrı ayrı şekil vermiştir. Her ne kadar şimdiki zamanda böyle klasik ve güzel bacaklı masalar kalmadıysa da, geçmiş ustaların, zanaatkarların ellerinden böyle nadide mobilyalar insanların hizmetine titiz çalışmalarla sunulmuştur...

Nasıl ayrılacağız ki senden, kırk yıla sığan, kırk yıldır devam eden bu birlikteliğe nasıl son vereceğiz? Eskimemek diye bir şey eşyanın tabiatına aykırı haliyle... Sen de eşya olduğun için, senin tabiatına da aykırı haliyle... Yine de seni asla unutmayacağız sevgili masamız... Hatıralar, senin başında yaptığımız gece gündüz sohbetler, hep kulaklarımızda çınlayıp duracak sen gittikten sonra, inan buna...Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın gülmece (mizah) kümesinde bulunan diğer yazıları...
Ekonomik Yaptırım Budur İşte
Doların Ateşini Nasıl Düşürürüz
Buradan Cin Aliye Sesleniyorum
Kundurama Kum Nereden Dolar
Satanizm İkiye Ayrılır
Aşkın Gözü Körse de Kulağı da Sağır Değil Ya
Ampuller Niye Patlar
Üst Akıl Kimdir
Yatak Sanatının İncelikleri
Yarışmacı Arkadaşlara Başarılar Dilerim

Yazarın deneme ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Dondurmanın Ekonomimize Katkıları
Çiptir Git Be İnsanoğlu
Şair Olmak da Güzel İnsan Olmakta
Bir Türk Neden Emniyet Kemeri Takmaz
Sevgi Üzerine Bir Kaç Cümle - 13 -
Krizi Atlattığımız Zaman Yapacaklarım
Dünya Barışına Katkı Böyle Sağlanır
Korona Sonrası Yapacaklarımız
Siz de Doydunuz Mu
İnsan Var İnsan Var

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Dön Bize Karabağ'ım [Şiir]
Uçurtma Kardeş [Şiir]
Sen Yine de Ses Çıkarma Giderken [Şiir]
Bir Anda Pırr Sesi [Şiir]
Unutmasın İnsanlar Bütün Yaşananları [Şiir]
Biz Çocuktuk [Şiir]
Babaannem Sadiye Hanım [Şiir]
İlk Yazdığım Şiir Şöyle Başlıyordu [Şiir]
Bu Gün Her Zamankinden Daha Güzelsin Hayat [Şiir]
Bu Gün Kokladınız mı Bir Çiçeği [Şiir]


Ahmet Zeytinci kimdir?

1961 Ankara'da başlayıp devam eden bir hayat. İlk ortaokul, lise ve iki yıllık bir üniversite deneyimi, ticaret hayatı Ankara'da iki tane aslan gibi evlat biri dişi biri erkek aslan olmak üzere hayat mutlu bir şekilde akıp gidiyor. Biraz şiir, biraz öykü ve denemelerin sıcaklığında. . .

Etkilendiği Yazarlar:
Nazım Hikmet, Aziz Nesin, Erich Fromm


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © Ahmet Zeytinci, 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.