..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Güzellik her yerde karşılaşılan bir konuktur. -Goethe
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Deneme > Sevgi ve Aşk > BURCU İNCESU
23 Kasım 2002
Yalnız Bendim  
BURCU İNCESU
Ne yazmak için düşündüm, ne okumak için baktım harflere, yalnız bendim uçan avere yıldızların gözlerinde.Sakin sakin uluyordu gece, sakindi tüm kuşları İstanbul'un.Bir sensizlik bir bensizlikti elimdeki kadehin tadı...


:BIJI:
Ne yazmak için düşündüm, ne okumak için baktım harflere, yalnız bendim uçan avere yıldızların gözlerinde.Sakin sakin uluyordu gece, sakindi tüm kuşları istanbul'un, bir sensizlik bir bensizlikti elimdeki kadehin tadı.yalnız bendim sakilerin doldurduğu testilerden.Yaşlı neyzen, suzinak makamında taksim geçiyordu İstikal'den Beşiktaş'a, ışıl ışıl saçlarında Marmara'nın bronz bir tokaydı köprü.yaralı kırlangıçlar, akıtırlarken yaşlarını yavrularının palazlanmamış kanatlarına, yalnız bendim uçmaya çabalayan.
Herkes kördü şehirde, bir o kadar sağır.Anlamsız bir diyalogtu konuşamadıklarımız.İçimin sesini yaktığımdan beri, yalana bulanmış dudaklarda, bir kurşun kadar fevri, bir kurşun kadar soğuk ve bir namlu kadar delikanlıydı bakışlarım.
Paramparça sevdalara bayram elbiseleri giydirerek kendini kandıran toy kızlar gördüm, sonra hırpalanmış gülüşler, yalana kardeş gözler ve daha neler neler...Batakhanelerin arka camlarında neon ışıkları can çekişirken, bembeyaz kefenlerde özgürlüğü düşleyen kadınların satılık bedenlerindeki sızı yalnız bendim.Yalnız benim yüzümdü aynalarda kırık dökük, yalnız benim sesimdi sessiz çığlık ve yalnız ben sevdim hiç tanımadığım bir adamı yüreğim gibi.Bir adam, hiç tanımadığım adam...."Gözlerin ne renk?" diye sordum, "Siyah" dedi."Yalan söyleme" dedim gözlerimi uykuya katırmadan, "Yalan söyleme gözlerin kahverengi senin, ellerin beyaz ve saçların gecler kadar kara"
Gözlerinin rengini bilmeyen bir adamı yalnız ben sevdim...Elleri ince uzun, elleri emek emek hüzün ve elleri soğuk kış gecelerinde yorganıydı saçlarımın.Beni sevdiğini bile bilmediğim bir adamı sevdim, ben sevdim, en yalan yanlarıyla sevdim, en gerçek bakışlarıyla, en acımasız sözleriyle, yavrusu ile sevdim, babasıyla ve babamı sevmedğim gibi...
Beton soğukluğunda ağlıyordu şehir, ışıkları sönerken birer birer bakışlarının, ellerini aradım adamın.Nereye uzansam ayrılığa çarptım, kapak kapak kapaklanıyordu ömrüm asfalta, ayaklarım prangasına sevdalı iki esrik mahkum, gözlerimde çalıntı bir sevinç.Adam sessizdi, adam susturdu şehri.Yağmur yağıyordu Ankara'y yaşlı şehir ıslanırken usul usul, caddelerden akan sefil bir aşkın kırkladığı teniydi. Yorgun merhabalar, hüzünbaz elvedalardı dilinde canlanan.
Gözlerine kör, sesine sağır bir hayattan yalnız bendim sana adanan.İçinde ağlayan bebeklerin tümünü ben doğurdum, ben emzirdim ağulu kanımla, sana ölüm makamında ninniler söylemek düştü ve yalnız ben ağladım çocukluğuna.
Şimdi iki ayrı şehirde, iki ayrı öykünün kaybetmiş kahramanlarıyız.Kimseler duymayacakgerçeğin gizini, kimseler bilmeyecek seni nice sevdiğimi.Yaşlanırken
kızıl saçlarımı boyarken seneler gümüşi fırçası ile, sana şiirler biriktireceğim yastık altlarında.Belki bir gün çıkar gelirsin diye, saklı tutacağım tüm haklarını.Gelmeden önce savur küllerini içindeki fırtınaya, biliyorsun sen sen değilsin artık....


.Eleştiriler & Yorumlar

:: Çok Güzel
Gönderen: Bahadır Yurteri / İstanbul/Türkiye
18 Eylül 2005
Böyle güzel bir yazıya ilk benim yorum yazıyor olmam enteresan. Belki de yeni yazmışsınızdır, bilemiyorum. Gerçi birkaç kütüphaneye eklenmiş zaten yazınız. Ben de eklemeliyim:)Yazınızla ilgili baştaki kısa yazıyı okuyunca şiir olabileceğini düşünmüştüm. "Şiir tadındaymış" öyle diyelim. Yazılarınızın devamını dilerim. (Not: Bu yorumu eklemek için birkaz kez onay verdim bilgisayar hata erdi; bilemiyorum, belki yine de sisteme birkaç kez kaydedilmiş olabilir diye yazıyorum, kusura bakamayın)
Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın sevgi ve aşk kümesinde bulunan diğer yazıları...
Elveda Hüzün
Üç Damla Yaş İle Ölen Adam

Yazarın deneme ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
İşte Geldim işte Yokum Artık
Hiçbirşey Olmak Üzerine
Benden Seni Çaldın
Aylardır Akıyorsun...
Arka Mahalle ve Arka Mahalledeki Yüreğin Ahvali
Türküler Söyler Sevdamızı
Öykünün Başı

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Yosun Gözlüm Hoşgeldik... [Şiir]
Hoşgeldin Aşk [Şiir]
Canım Mısın Cananım mısın? [Şiir]
Mışlı Geçmiş Zaman [Şiir]
Sitem [Şiir]
Sen... [Şiir]
Ay Işığı [Şiir]
Ceylan İstanbul ve Yangın [Şiir]
Aşk Aslında [Şiir]
Sen Susunca... [Şiir]


BURCU İNCESU kimdir?

KÜÇÜK BİR ÇOCUK , ELİNDE YARIM BİR ELMA ŞEKERİ,KÜÇÜK BİR KADIN ELİNDE KÜÇÜK BİR ÇOCUK ÇOCUĞUN ELİNDE YARIM BİR ELMA ŞEKERİ ,KÜÇÜK ÇOCUK, KÜÇÜK KADIN VE HİÇBİTMEYEN BİR ELMA ŞEKERİ. . . .

Etkilendiği Yazarlar:
AŞK


yazardan son gelenler

bu yazının yer aldığı
kütüphaneler


yazarın kütüphaneleri 

 

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2022 | © BURCU İNCESU, 2022
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.