..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Dünyada birbirinin eşi ne iki görüş vardır, ne iki saç kılı, ne de iki tohum. -Montaigne
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - <i>Kesinlikle Karşıyım!</i>
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Yaşamınıza Kozmik Güç Katmanın Teknikleri 1
İsa Kantarcı
Şiir > Aşk ve Romantizm

YAŞAMINIZA KOZMİK GÜÇ KATMANIN TEKNİKLERİ 1 Ruhun kurtarıcındır. O her şeyin yanıtını bilir, ne yapman gerektiğini bilir, koruyucu meleğindir. O senin için çırpınır durur, medyumundur. Ama sen onu duymazsın, duyamazsın. Meraklısı olduğun dizi kaçırmamak için büyük mücadele veriyorsan tabi ki ruhunun sesini duyamazsın. Ruhunun sesini duyabilmen için dünya ile arana mesafe koyman lazım. Kendin ile arana mesafe koyman lazım. Kutsal kitaplard

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Eleştiri > Kesinlikle Karşıyım!
181 
 İnsan Dünyaya Yalnızca Büyüyüp, Çoğalıp, Ölmek İçin Gelmemiştir; Bunlar Hayvanların da Özellikleridir!  (Fuat Türker)

Dünya hayatı çok kısadır. İnsan imtihan mekânı olan dünyaya yalnızca doğup, büyüyüp, çoğalıp, ölmek için gelmemiştir; bunlar hayvanların da özellikleridir. İnsanın asıl amacı bunlar değildir. İnsan doğar, Allah’a kul olur, Allah’ın hoşnutluğunu kazanma çabasıyla yaşar, Kur’an ahlakını yaşamaya çalışır, iyiliği emredip kötülükten sakındırır ve Allah rızası için kendini feda eder.
182 
 Suçlusun Başkan!.. Suçlusun!.. "Siyanüre, Taşeronlaşmaya, Koyların, Suların Satışına Hayır!" Denmez ki...  (Vildan Sevil)

Orası Dikili. Belediye Başkanı genç bir adam, Osman Özgüven. Ümüğüne çökülüp soluksuz bırakılan demokrasi güçleri için bir oksijen tüpüydü o zaman Dikili. İnsanlar yalıtılmışlık ve boğucu yalnızlık duygusunu aşmak için orada bir araya gelmeye çalışıyorlardı. Sonraki yıllarda bu etkinliklere Türk-Yunan dostluk çabaları da eklendi.
183 
 Davos ve Başbakanımız  (Kâmuran Esen)

Kendine pay çıkarma.
184 
 Dün Gece Bir Rüya Gördüm – 12  (Kâmuran Esen)

Böyle rüya, düşman başına.
185 
 Elmanın Gen Haritası ve Darwinistler'in Halet-i Ruhiyesi  (Fuat Türker)

31 Ağustos 2010'da, TRT 1'de, 13.00 Haber Bülteni'nde "Elmanın İlk Kez Gen Haritası Çıkarıldı" başlığı altında bir haber geçildi. Ardından, çıkarılan haritaya göre, hayatta kalabilmek için elmanın da değişikliğe uğramış olduğu açıklandı. Ancak her açıdan Darwinizm propogandası kokan bu haberin devlet televizyonunda bu şekliyle yayınlanması hata olmuştur. Haberin devamındaki bir cümleden zaten yapılan araştırmanın sonucunun bilimsel bir kanıt değil yalnızca Darwinistler'in DÜŞÜNCESİ olduğu açıktır. Cümle şöyle:..
186 
 Çöp Kadarcık Çocuklara Takım Elbise Giydirmek  (Kâmuran Esen)

Yeni eğitim sistemi hakkında, eğitim- öğretimle hiç ilgisi olmayanlar bile görüş belirttiklerine göre; bir öğretmen olarak, çöp kadarcık çocuklara giydirilen takım elbise hakkında görüş belirtmek; bana sünnet değil, farzdır farz.
187 
 Özgür Köpeğimin Adıdır  (osman demircan)

Geçinmeyi düşünüyoruz; ama düşündüğümüz gibi geçinemiyoruz. Gezmeyi düşünüyoruz, düşündüğümüz gibi gezemiyoruz. Hatta gezemiyoruz. Düşünüyoruz; fakat düşündüğümüzü söyleyemiyoruz. Düşünme özgürlüğünün olduğu yerde, konuşma özgürlüğünü bulamıyoruz. Her şey bir şarta bağlanıyor. Şartlara da razı oluyoruz; ama şartlar el vermiyor. Anlıyoruz ki bizden nefes alıp vermemiz isteniyor. Lügatimizden birçok sözcüğü silmek zorunda kalıyoruz.
188 
 Kendi Halimde Şöyle Bir Düşünürken!  (Mustafa CİLASUN)

İnsan olmak ve bu şerefe nail bulunmak ne büyük bir nimettir. Şükrü asla mümkün olmayan en büyük değerdir. Fazilettir, payedir, şereftir, hilkattir.
189 
 Darwinistler'den İşte Öylesine Hikayeler - VII  (Fuat Türker)

Ota Benga, 1904 yılında, Samuel Verner adlı evrimci bir araştırmacı tarafından Kongo'da yakalandı. Adı, kendi dilinde "dost" anlamına gelen yerli, evli ve iki çocuk babasıydı. Bir hayvan gibi zincirlendi, kafese konarak Amerika'ya götürüldü.
190 
 Karma ve Reenkarnasyon  (Fuat Türker)

Karma felsefesi, insanlara yaptıklarının karşılığını veren bir sebep-sonuç kanunu bulunduğunu iddia eder. Ancak bu kanunu belirleyen ve uygulayan bir Yaratıcı olduğunu kabul etmez; kanunun kendi kendine işlediği zannedilir. Oysa bir kanun varsa- metafizik de olsa- bunu düzenleyen bir güç ve irade olmalıdır.
191 
 Romantik Aşk ve Şirk  (Fuat Türker)

"Aşk", "romantizm", "saf ve temiz duygular" gibi sözlerle masum gösterilen bu duygusal aşk, yüceltilip teşvik edilir; hatta bu aşka kutsallık atfedilir. Özellikle gençleri etkileyen bu duygusallık telkinleri Allah’ı ve Allah aşkını tanımayan, imanı bilmeyen, şirk koşmayı yaşam tarzı edinmiş insanlar ortaya çıkarır.
192 
 Makam ve Mevki Hırsı  (Fuat Türker)

Cahiliye toplumlarına ait bir aldanış olan makam ve mevki hırsı, samimi inananın asla kapılmayacağı nefsani bir tutkudur. Gerçek makam Allah Katıdadır.
193 
 Dün Gece Bir Rüya Gördüm / Tunceli' Ye Taşınıyoruz. - 2  (Kâmuran Esen)

Saçma bir rüya işte.
194 
 Lisans Problemleri  (bir güneşin doğuşu)

Ülkemizdeki lisanssız yazılımla mücadele
195 
 Kitlesel Açlık Grevleri Ya da Ölüm Oruçları Bir Mücadele Yolu Olur Mu?  (Vildan Sevil)

Hangi canlının yaşamı, ölmeye yatmak üzere kurgulanmıştır? Hangi canlının DNA’ları, ille de ölüm için dizgeselleştirilmiştir? Ölüm kaçınılmazdır ama yaşama dürtüsüdür baskın olan.
196 
 Ergenekon Davası… Amaçları, Sonuçları ve Biz…  (Vildan Sevil)

Siyasi davalar, neoliberal ideoloji ve politikaların dışına düşen her örgütlenme ve bireyi yok etmeye yönelik bu ülkede. Üniformasız diktatörlük ve sivil darbe tüm gücüyle hüküm sürmekteyken, darbeciler ve darbecilikle mücadele, göstermelik bir safsata…
197 
 Anadolu Basını Susturulmasın  (M.Nihat MALKOÇ)

Basın milletin gözü, kulağı ve dilidir. Halkın göremediklerini görür, duyamadıklarını duyar, söyleyemediklerini de söyler. Bugün Türkiye’de bin 300 radyo kanalı, 360’ın üzerinde televizyon kanalı ve iki binin üzerinde de süreli yayın vardır. Bunlar çok sesliliğe zemin hazırlayarak demokrasiye hizmet ediyorlar. Fakat son zamanlarda Anadolu’da çıkan gazeteler tedirgin… Çünkü “Kamu İhale Kanunu ile Kamu İhale Sözleşmeleri Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı” nın yasalaşması halinde, Anadolu basınının ilan gelirleri yok olacak. Bu sektörde çalışan binlerce insan var. Bunların çoğu zor şartlar altında çalışarak yaşam mücadelesi veriyorlar. Yeni kanun şüphesiz ki onların işini iyice zorlaştıracaktır.
198 
 Dini Eğlence Konusu Edinenler  (Fuat Türker)

Din konusunda alaycı esprilerle eğlenen kişi, o anda eşsiz bir güç tarafından kuşatılmış olduğunu, Allah’ın dilediği anda canını alabileceğini düşünemez. Anlattıklarıyla ve yaptıkları düzeysiz esprilerle çirkinleşen bu kimselerin arasında dindar olduğunu iddia edenler de vardır. Vicdanlarının sesine kulak vermeyen bu kişiler, Allah’ın ayetlerini -haşa- alay konusu edinerek insanları kendilerince eğlendirirler, hatta kendileri de eğlenirler. Dini eğlence konusu edinerek çirkinleşen kişi, Rabb’i huzurunda sorgulanırken, cehennemin kenarında onun uğultusunu işitirken bu esprileri yapabilecek midir?..
199 
 Delinin Köyü (!)  (Tayyibe Atay)

Bize ise Nobel Edebiyat Ödülünü reva görecekler bu senaryoyu yazdığımız için...Garanti veririm!J)(!)
200 
 Ölümü satın almak  (Merve Yıldırım)

Biliyordum ki sigara hep böyle anları kollar bir insanı daha avuçlarına alabilmek, onun ciğerlerine, damarlarına ve tüm vücuduna yerleşebilmek, ve

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12  Sonraki Sayfa
son eklenenler
The One Day!
Yûşa Irmak
Eleştiri > Kesinlikle Karşıyım!
İsyanım Var
Pınar Fellahvezirabad
Eleştiri > Kesinlikle Karşıyım!
Cumali'ye Yapılan Haksızlık
Hakan Yozcu
Eleştiri > Kesinlikle Karşıyım!
Yarım Somun Yemek İçin Orospuluk
Emine Pişiren
Eleştiri > Kesinlikle Karşıyım!
Havada Bok Kokusu Var Baba
Emine Pişiren
Eleştiri > Kesinlikle Karşıyım!
İnsanlar Katildir
Atakan Korkmaz Şiirleri & Sözleri
Eleştiri > Kesinlikle Karşıyım!
İyilik & Kötülük
Atakan Korkmaz Şiirleri & Sözleri
Eleştiri > Kesinlikle Karşıyım!
Ben Selfi'ye Karşıyım.
Taner SARGIN
Eleştiri > Kesinlikle Karşıyım!
Adalet Asalettir
osman demircan
Eleştiri > Kesinlikle Karşıyım!
Adalet Nedir
osman demircan
Eleştiri > Kesinlikle Karşıyım!
Bunun Adı Faşizmdir Dostlar, Faşizm!..
Vildan Sevil
Eleştiri > Kesinlikle Karşıyım!
50 Bin Suriyeli Kktc"ye mi Geliyor?
Hakan Yozcu
Eleştiri > Kesinlikle Karşıyım!

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2022 | © , 2022
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.