..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Hiçbir şey yaşam kadar tatlı değildir. -Euripides
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Günlük Olaylar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Tesirsiz Sözler 6
Yûşa Irmak
Deneme > Sevgi ve Aşk

Bir zamanlar aşkın, sevginin, tutkunun iyileştirici gücüne, insanı değiştirebileceğine inanırdım… Kendimi bildim bileli bu yüce duygularla yaşadım. Her ne yaptıysam; aşkla, tutkuyla, değer vererek, severek yaptım. Her şeye sevgiyle, muhabbetle, merhametle baktım; hiçbir karşılık beklemeden sevdim, saygı duydum, hürmet ettim, zaman harcadım, kimse de kusur aramadım. Öteden beri değer vereceğim insanları hep kendim seçtim. Hayal kırıklığı yaşam

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Deneme > Günlük Olaylar
721 
 Adı Turan  (Figen Yarar Gönülver)

Kim bilir neler geçiyor o küçücük yüreğinden ne fırtınalar kopuyor içerisinde.yarın için sözleştik turanla , bakalım hikayemiz nereye yol alacak.
722 
 Ağlamayana Mama Yok!…  (Şevket Başıbüyük)

“Malatya’ya gelen (21 Eylül 2013 tarihinde) Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, havaalanından şehir merkezine doğru ilerlerken, Aksaray Köyü yakınlarında otobüsün önü sevgi gösterilerinde bulunan vatandaşlar tarafından kesildi. Bu sırada bir çocuk otobüse yaklaşarak, Başbakan Erdoğan’a poşet içerisinde birkaç elma uzattı. Korumalar elmaları alırken, çocuk, yolları yapılmazsa, elmaların haram olmasını istedi. Bu sözler üzerine bir an duraklayan Başbakan Erdoğan ile çocuk arasında şu konuşmalar geçti: Çocuk: Yolumuzu yapmazsanız haram olsun.
723 
 Ah Ölüm!  (Hakan Yozcu)

İnsan, ölüm karşısında çaresiz... İnsan, ölüm karşısında umutsuz... İnsan, ölüm karşısında eli kolu bağlı... Bir şey yapamıyor. Sonuçta kabullenip bağrına taş basıyor. Yüreğindeki yarayı keskin bir bıçakla dağlıyor... Ve zaman... Zaman su gibi akıp gidiyor. Günler gelip geçiyor. Her gün binlerce kişi geliyor yeniden dünyaya... Bir o kadar kişi de ölüp gidiyor aramızdan... Düzeni kuran böyle kurmuş... Böyle istemiş... Bir han misali Dünya, birileri bir kapıdan girerken, diğerleri başka bir kapıdan çıkıyor... Geriye sadece isim kalıyor: Can kafeste durmaz uçar Dünya bir han, konan göçer Ay dolanır yıllar geçer Dostlar beni hatırlasın Yine de ölümü kabulleniyor insan, istese de istemese de... Çünkü yapacak bir şey yok. Çaresizlik... Sonra bir bilinmeyen. Belki de o nedenle kabulleniyor insan. Hatta ölümü bile güzel düşünüyor. Farklı bir gözle bakıyor bu sefer ölüme. Bakınız Necip Fazıl Ölümü hak ettiği yere nasıl getiriyor: Ölüm güzel şey; budur perde ardından haber... Hiç güzel olmasaydı ölür müydü Peygamber? Aramızdan ayrılan tüm sevdiklerimize Allah’tan rahmet diliyor, geride kalan yaslı ailelerine sabırlar diliyorum...
724 
 Bende Canli Kalkan Olmak İstiyorum  (Ayhan Kanat)

Irak savaşına karşı bir yazıdır
725 
 Korumalar Akıllandırıyorlar mı?  (Mustafa Cilasun)

Şimdiye kadar telaffuz edilen ve topluma mal olmuş bu ifadeler, Demek ki şimdi korumayı gerektirdi.
726 
 Coşkun'ların Günahı Ne?  (M.NİHAT MALKOÇ)

Bir ülke gelişip serpilmeye durdu mu o ülkenin düşmanlarını sara nöbetleri alır.Geceleri gözlerine uyku girmez.Planlar kurar dururlar.
727 
 Bir Yunusu Dudağından Öpme Başarısı  (Kâmuran Esen)

Televizyonda haberleri izlerken, Deniz Akkaya ile ilgili bir haber vardı: " D.Akkaya Yunus Balığını dudağından öptü."
728 
 Malatya Söz Konusu Olunca…  (Şevket Başıbüyük)

Ya Malatya’yı sana gereği gibi tanıtmadılar ya da sen Malatya’yı yanlış anlamışsın Fatma hanım. Hem yemeklerden çok Malatya’nın anlatılacak başka yönleri varken sen ne diye Viyana usulü şnitzel’le gündeme geldin ki? İnan bu senin şansızlığın, bu saatten sonra kaç yazı yazarsan yaz seni hep Viyana usulü şnitzel’le hatırlayacağız.
729 
 Mudurnu'lu Fatma Nine'nin Günlüğü / Hayırdır İnşallah  (Kâmuran Esen)

Bugün yüreğim hapır hapır ediyo sabahdan beri. Galbim, sanki güccük dilimin yanında atıyo. Nuçun diye soracak olursan, deyverim: Dün gece bir ürya gördüm hayırdır inşallah; ne sen sor, ne ben söyleyim. Hâlâ etgisindeyim. Ürya değil de kâbus, kâbus gibiydi, hatda kâbusdan beterdi.
730 
 Bir Yerlerde Karanfiller Açıyor… Kokusu Buram Buram…  (Vildan Sevil)

Bugün, Avrupa ülkelerinde, Latin Amerika’da, Ortadoğu, Yakın Doğu ve Kuzey Afrika’da ve birbirinden farklı biçimde yaşanan başkaldırılara tanık oluyoruz. Küresel egemenler, bunların bir kısmını kendi çıkarlarına göre yönlendirmekte şimdilik başarılı. Başarının sürdürülebilirliği ise ülkelerin gelişmişlik düzeyine ve halkların, sosyo-ekonomik ve kültürel yapısına, bilincine, halkların uyanıştaki hızına göre değişkenlik gösterecek.
731 
 Bombok  (özer özer)

günlük alaverede gökkuşağını görmek
732 
 Milli İradeye Saygı Fidanı  (Kâmuran Esen)

Ne güzel demiş, ağzından bal damlayan atalarımız: “Çingene marifetini söylerken, hırsızlığını ele verir.” Herkesin fidana verdiği- verebileceği isim; fidanı diken kişinin aynadaki yansımasıdır.
733 
 Bir  (Şevket Başıbüyük)

Güya günün en popüler sözüyle söze başlamış bizimkisi. Lakin köylü kadınlar ne dediğini anlamamışlar. Anlaşılmadığı için biraz da mahcup bir ses tonuyla cümlesini şöyle açar: “Hani tüm televizyonlarda haber olarak geçen Özgecan’ın tecavüz hadisesi var ya… İşte ondan bahsetmek istedim. Olayı protesto amaçlı açtım, bir erkek olarak sizlerden bir kez daha özür diliyorum”
734 
 Asrın Projesi Umut Projesi  (Hakan Yozcu)

Ve su... Hayatın şartlarından biri... Eskiler hep “Su hayattır” demiş. Gerçekten de doğru demiş. Suyun olmadığı bir hayat düşünülemez. Susuzluk demek, mikrop demek, kirlenmek demek, kokmak demek, ölmek demek... İnsan en fazla 3 gün dayanabiliyor susuzluğa... Çünkü vücudumuzun dörtte üçü su... İşe bakın ki dünyamızın da dörtte üçü su...
735 
 Milli Eğitim Bakanı'na Açık Mektup  (Şevket Başıbüyük)

Malatya Taşımalı Eğitimi Milli Eğitim Bakanına şikâyet ediyorum. Şikâyet belki aciz kişi işi ama olsun, çünkü Malatya Taşımalı Eğitimi beni bu konuda aciz bıraktı. Dolayısıyla; Milli Eğitim Bakanına da ‘açık mektup’ olarak sunuyorum bu yazıyı… Gereğinin yapılması; -bir öğrenci velisi kimliğimle- arz ve istirham olunur…
736 
 Zeus'un Kızı; 10. 11. 2013  (Aysun Güven)

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ggdfgfg?????%%%^^^'''
737 
 Ah Mehra!..  (Şevket Başıbüyük)

Dubai Emiri Şeyh Muhammed bin Raşid el-Maktum’un kızı Mehra, Facebook üzerinden babasına seslenerek; ‘Özür dilerim baba ama akan kanın nedeni bizim paralarımız’ diyor… Tüm Arap Milleti’nin sustuğu bir anda sen konuş bari. Sen konuş ki, zulme sessiz kalan Arap Milleti’ne dokunacak ateş sana dokunmasın. Sen konuş ki; Firavun Sisi’ye milyarlar aktararak cunta rejmine verdiği destek nedeniyle ard arda yaşanan katliamlarla akıtılan kan seni boğmasın, kör etmesin. Bari sen konuş ki; yüz binlerin çığlıkları seni sağır etmesin. Sen konuş ki; -Kur’an’i ifadeyle ‘dilsizdirler’den olmayasın. Yalnızca demokratik haklarını geri isteyen ve ülke tarihinin seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin görevine dönmesi için sokaklarda barışçıl gösteriler düzenleyen Mısır halkının akan kanın nedeni paralarımız olduğunu söylemen Arap liderlerine ders olur inşallah Mehra. Mehra!... Ah Mehra sen hep konuş! Konuş; bel ki dilsiz Arap halkın uyanan vicdanı olursun Mehra!...
738 
 Böyle Bir Dünya, Böyle Bir Ülke!  (Nesrin Gocmen)

Nereden baksan sahne kokuyor ortalık... Yüzeysel bir koku gönüllerde, ruhlarda. Böyle bir dünyanın içine ne yapılır der misiniz bana?
739 
 Bu Ateş Dokunur!..  (Şevket Başıbüyük)

Korkarım bu ateş hepimize dokunur!... Hala Adeviyye Meydanı’nda çarpmıyorsa kalbimiz, Uykularımız kaçmıyorsa… Donatılmış iftar sofralarında iştahımız kesilmiyorsa bizden bir sorun var demektir.…

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 
son eklenenler
İlhan İrem
Aysel AKSÜMER
Deneme > Günlük Olaylar
Şimdilerde Yeni Moda
Ahmet Zeytinci
Deneme > Günlük Olaylar
Hamdolsun!..
Tayyibe Atay
Deneme > Günlük Olaylar
Eskiyi Çare Yaptım
Tayyibe Atay
Deneme > Günlük Olaylar
Marul
Tayyibe Atay
Deneme > Günlük Olaylar
Hasta mı Bunlar
Ahmet Zeytinci
Deneme > Günlük Olaylar
Öfkem ve Ben
Alp Şahin
Deneme > Günlük Olaylar
Uğursuz Sayı
Ahmet Zeytinci
Deneme > Günlük Olaylar
Başkan Muhabbetleri
Ahmet Zeytinci
Deneme > Günlük Olaylar
Yok Artık
Aysel AKSÜMER
Deneme > Günlük Olaylar
Takım Tutmak ve Hastalık
Ahmet Zeytinci
Deneme > Günlük Olaylar

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2022 | © , 2022
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.