..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
"...öyküyü yazan bilge, beşinci ya da altıncı göbekten kral torunu olduğumu ortaya çıkaracak şekilde belirleyebilir soyumu." -Cervantes, Don Quijote
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Günlük Olaylar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

İlhan İrem
Aysel AKSÜMER
Deneme > Günlük Olaylar

Hayatın normal akışında yüzüm gülse de içim nasıl da ağlıyor bir bilseniz. Çünkü, yaprak dökümü devam ediyor. Peşpeşe kopuyor hayat dalından tüm sevdiklerim. Sevgili İlhan İrem de toprakla buluştu. Onunla herhangi bir yer de karşılaşmadım ama gençliğim, duygularım o kadar kendisine yakındı ki göz değil gönül aşinalığıydı benimkisi. Müziğinin evrensel ışığında büyülendim, yazdıklarının derinliğinde kayboldum. Yıldızlar gökyüzüne ai

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Deneme > Günlük Olaylar
361 
 Not Defteri - 1 -  (Tuna Başar)

İnsan hayatında ilk defa yaşadığı ve bir daha kolay kolay yaşayamayacağını düşündüğü bir duygudan vazgeçer mi? Vazgeçmesi ahmaklık olmaz mı?
362 
 Bütün Umudum Kendimde  (suat engin yılmz)

MONTEIGNENİN DENEMELER KİTABINDAN ALINTIDIR
363 
 Ayrılık Sahnesi  (Mehmed Cavid Barkçin)

Aşığımdır, sevdiğimi düşünürüm saatlerce. Tabi düşünürken genelde gözlerim açıktır. O güzel düşüncelere dalıp giderken farkederim; zihnimde böyle güzellik varken, gözler çirkin duvarlara boş boş bakmaktadır. Renk yok, estetik yok, bir ahenk yok... Daha önce de belirttiğim gibi doğayı severim, aklıma bir fikir gelir, derim kendime neden tutkunu olduğum iki güzelliği birleştirmeyeyim diye.
364 
 Özgürlüğün Farkına Varabilmek  (derya eğilmez)

özgürlüğümüzün farkında olduğumuz sürece özgürüz ama kendi sınırlarımızı da aşmadan.
365 
 Yılbaşı Hayatı Değiştirir mi?  (tugberk tok)

Ve işte yeni yıl sofrası. Kimi evinde, kimisi de eğlence yerlerinde bu sofranın tadını çıkarmaya çalışıyor bir yılı geride bırakırken. Söylentilere göre, yeni yıla nasıl girersen bütün bir yıl öyle devam edermiş. Bunun için saatler yaklaşırken herkes farklı işlerle uğraşmaya başlıyor. Kimisi gülüyor, kimisi eğleniyor, kimisi dua ediyor, kimisi de benim gibi test çözüyor. Komik olan da şu ki, kimileri de bir yılın bereketli geçmesi için babam gibi cebinden para çıkarmış para sayıyor.
366 
 Bu Merhumu Nasıl Bilirdiniz?  (Fatih KAYABAŞI)

Ne yalan söyleyeyim be Hocam. Osman’ı çok iyi tanır ve hiç de iyi bilmezdim. Derdi, işi, gücü; akşamüzeri Hasan Ağabeyin bakkalının önüne sinsice geçerek, bir de altına gökkuşağı rengindeki ilginç tasarımlı o tabureyi çekmenin rahatlılığıyla kızları incelemekti veya argoca bir tabirle inceden inceye onları dikizlemekti.
367 
 Günün İncisi  (Gürcan Erbaş)

Her gün işlenecek bir konu veren ilgililere teşekkür ederiz.
368 
 Farklı Bir Gün  (Hakan Yozcu)

Çocukluğu yaşayamamanın nedeni ise küçükken yeterince oyun oynayamamaktan gelir. Oysa hangimiz çocukluğumuzda Çelik Çomak, Uzun Eşek, Birdir Bir, Evcilik, Saklambaç, Yağ Satarım Bal Satarım ve şu anda aklımda olmayan birçok oyunu oynamadık. İşte o dönemde oynadığımız bu oyunlar, aslında bizi geleceğe hazırlayan, şu andaki mesleklerimize adım atmamızı sağlayan ve toplum içinde nasıl davranmamızı, nasıl hareket etmemizi sağlayan oyunlarmış. İnsan bunu yıllar sonra çok daha iyi anlıyor.
369 
 O Kadar Para Verdik, Kardeşim!  (Mehmet SALİH)

Gülümsüyorum, gülümsüyorum ve biliyorum ki her şey daha iyi olacak. Olmalı da artık ya! Bu bitirdiğim 5. olumlu bakış kitabı.
370 
 Aba Altından Sopa Gösterme Çeşitleri  (Ahmet Zeytinci)

''Nükleer teknolojiye fazla önem vermeyin, siz ne yapacaksınız canım nükleeri? Eğer ki nükleer teknolojiye sahip olmak için bir takım çabalara girerseniz, Birleşmiş Milletleri harekete geçirip ambargo uygularız.'' Ne güzel ya, sen de var ama Sam Amca, Putin Dayı, Benyamin birader, siz de var nükleer hem de bombasına kadar değil mi? Tabi tabi, hemen gelir uçaklarla nükleer tesisleri bombalarsınız değil mi?
371 
 Günlük:  (Mudi Beya)

Kedinin miyavlaması, köpeğin havlaması, öküzün böğürmesi, çakalın uluması bize ne denli olağan geliyorsa, eşeğin anırması da o denli olağandır. Olağan olmayan, kişinin ileri sürdüğü bir tez ve ya gerçekleşmesini öngördüğü olasılıkların beklediği gibi gerçekleşmemesi durumunda edebileceği yüzlerce yemin ve üstlenebileceği vebal olduğu halde, ‘ Taksim’ de anırma’ ya kalkmasıdır… Bir köşe yazarı, ne yazmıştı 4 Kasım 2007’ de, bir gazetedeki köşesinde, ABD’de de yapılan başkanlık seçimlerine ilişkin? Aynen alıyorum: “ Adı Hüseyin olan biri Amerika’ya başkan seçilsin, çıkar Taksim Meydanı’nda eşek gibi anırırım. " İnsanın, ' Yahu ileri sürdüğün iddianın öngördüğün gibi gerçekleşmemesi durumunda ' adam gibi , yemin ve ya söz vermek varken Taksim' de anırmaya kalkmak neyin nesi?, diye sorası geliyor. O günlerde bir günlük gazete, işin peşini bırakacak gibi değildi… O köşe yazarının, sözünü yerine getirmesini; Taksim’ de eşek gibi anırmasını anımsatıyordu… Adamın, hiç oralı olduğu yoktu. Galiba anırmadı gitti! Zira, o yazar, anıracak olursa bunun bir haber değeri olduğu kesin… Ve bu haberi başta, çalıştığı gazete olmak üzere bütün gazeteler zinhar manşetten verirlerdi!... Demek ki, anırmadı!
372 
 Zamansız Ayrılılardı Hep Can Acıtan  (gülçin dağhan)

ahhhh ayrılık amannnnn ayrılık
373 
 Gezi'ciler Tatilde  (mehmet avcı)

Geziciler tatilde
374 
 "Hakkımda Çok Çirkin Şeyler Söylediler"  (Vildan Sevil)

Maskelerden arınmış gerçek varlığımız bilinçdışımızda yatar, uyur gibi yapar. Bilincimiz, bilinçdışımızdaki en dizginlenmez duygu ve düşüncelerimizi gün yüzüne çıkartmamak, gizlemek için çabalar durur. Ancak oradaki baskın duygu ve düşünceler, bazen bilincin denetimden kaçar, dil sürçmeleri, espriler halinde dile yansır.
375 
 Armut Dersen Çıkmam!  (Ertuğrul ERDOĞAN)

Almanya Baden-Württemberg eyaleti Tarım Bakanı, içinde “ Amitraz” adlı tarım ilacının altı kat fazla çıkması nedeniyle dört bin ton iyi armudumuzu imha ettirdi! Helal olsun! Adamlar, koltuklarının hakkını veriyorlar. Vatandaşlarının sağlığını koruma adına ülkesinde tüm önlemleri alıp, denetimlerini gereği gibi yapıyorlar!
376 
 Sanatçı Olmak  (neslihanca)

SANATÇI OLMAK
377 
 Kpss Gençliği  (Yunus Emre Coşan)

DağSes Gazetesi Yazıları
378 
 Not Defteri - 3 -  (Tuna Başar)

Antik Yunan dönemi Anadolu topraklarında da yaşanmıştır ve felsefenin, edebiyatın ve tiyatronun temelleri bu topraklarda atılmıştır. Biz niçin bu toprakların değerini fark edip Homeros'u, felsefenin tohumlarını atanları, Antik Yunan tiyatrosunu kendi kültürümüze katmaya çalışmıyoruz?
379 
 Mudurnu'lu Fatma Nine'nin Günlüğü / 18  (Kâmuran Esen)

Türkiye Büyürken Biz Niye Büyümüyoruz
380 
 Otuz Üç Yaşına Kadar Neler Öğrendim  (harun şeker)

Öğrenecek ne çok şey var ama ben bazılarını öğrendim.Aslında herkes bunları biliyor ama ne kadar farkındayız.

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37  Sonraki Sayfa
son eklenenler
İlhan İrem
Aysel AKSÜMER
Deneme > Günlük Olaylar
Şimdilerde Yeni Moda
Ahmet Zeytinci
Deneme > Günlük Olaylar
Hamdolsun!..
Tayyibe Atay
Deneme > Günlük Olaylar
Eskiyi Çare Yaptım
Tayyibe Atay
Deneme > Günlük Olaylar
Marul
Tayyibe Atay
Deneme > Günlük Olaylar
Hasta mı Bunlar
Ahmet Zeytinci
Deneme > Günlük Olaylar
Öfkem ve Ben
Alp Şahin
Deneme > Günlük Olaylar
Uğursuz Sayı
Ahmet Zeytinci
Deneme > Günlük Olaylar
Başkan Muhabbetleri
Ahmet Zeytinci
Deneme > Günlük Olaylar
Yok Artık
Aysel AKSÜMER
Deneme > Günlük Olaylar
Takım Tutmak ve Hastalık
Ahmet Zeytinci
Deneme > Günlük Olaylar

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2022 | © , 2022
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.