..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Tüm insanlık bir tutkudur; tutku olmadan din, tarih, romanlar, sanat, hepsi etkisiz olurdu. -Balzac
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Günlük Olaylar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Kopya Yapılar 1
Bayram Kaya
Bilimsel > Felsefe

Kopya Yapılar 1 Tekrarlı hareketler doğanın işleyiş biçimidirler. Örneğin, dalga hareketi, frekans yinelemesi ya da frekans dalgası, müzik sesi nota, renk, manyetizma, ışık vs. bu gibi tekrarlı kopya hareketlerdendir. Tekrarlı hareketler aksar ve tekrardan yine eski aksaksız tekrarlarına dönebilirler. Periyodik tekrarlar, hareketin bir çeşit nötr potansiyel durumudurlar. Her aksak hareket tekrarı periyodik bir nötr durumla yoluna devam eğilim

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Deneme > Günlük Olaylar
361 
 Ayrılık Sahnesi  (Mehmed Cavid Barkçin)

Aşığımdır, sevdiğimi düşünürüm saatlerce. Tabi düşünürken genelde gözlerim açıktır. O güzel düşüncelere dalıp giderken farkederim; zihnimde böyle güzellik varken, gözler çirkin duvarlara boş boş bakmaktadır. Renk yok, estetik yok, bir ahenk yok... Daha önce de belirttiğim gibi doğayı severim, aklıma bir fikir gelir, derim kendime neden tutkunu olduğum iki güzelliği birleştirmeyeyim diye.
362 
   (Vildan Sevil)

Börklüce’nin felsefesini, ruhunu, Karaburun yerelinden hareketle, tüm yurtta canlandırma çabalarının son üçüncüsüydü bu etkinlik. “Son üçüncüsü”, diyorum; çünkü, daha önceleri de denenmiş; denenmiş de, suskunluğa itilmiş kaç kez. Börklüce Mustafa adı çıkarılıp, Karaburun Festivaline dönüştürülmüş ince taktiklerle. Yerel ve genel yönetimlerin, çeşitli yöntemleriyle, özellikle 12 Eylül’den sonra daha çok üretilmiş korku virüsü.
363 
 Zeus'un Kızı; İksiyon  (Aysun Güven)

Bulutlar, kendisine çarpan tekerleğin etkisiyle sürekli yer değiştirirler biliyor musunuz? İhanetin tekerleği. Dünya sonsuz olmadığına göre kötülüğün de bir sonu olmalı. Umarım sonsuz değildir o da.
364 
 Kırıntılar 1  (Tuna Başar)

Olması gerekenlerin övünç kaynağı olarak gösterildiği bir yerde, yalan söylemeyenler elbette alkışlanır.
365 
 Not Defteri - 1 -  (Tuna Başar)

İnsan hayatında ilk defa yaşadığı ve bir daha kolay kolay yaşayamayacağını düşündüğü bir duygudan vazgeçer mi? Vazgeçmesi ahmaklık olmaz mı?
366 
 Türkiye İran Olur Mu?  (Levent)

Bu yaşanan bir İktidar Savaşıdır. Aşkta ve savaşta her şey mubahtır. İşte bu nedenle Türk halkının da bütün diğer dünya hakları gibi yönetenler ve yönetmeye talip olanlar tarafından kandırılması, suiistimal edilmesi, din dahil her kutsal duygu ve değerinin, inancının amaç doğrultusunda kullanılması mubahtır.
367 
 Bu Merhumu Nasıl Bilirdiniz?  (Fatih KAYABAŞI)

Ne yalan söyleyeyim be Hocam. Osman’ı çok iyi tanır ve hiç de iyi bilmezdim. Derdi, işi, gücü; akşamüzeri Hasan Ağabeyin bakkalının önüne sinsice geçerek, bir de altına gökkuşağı rengindeki ilginç tasarımlı o tabureyi çekmenin rahatlılığıyla kızları incelemekti veya argoca bir tabirle inceden inceye onları dikizlemekti.
368 
 Günlük:  (Mudi Beya)

Kedinin miyavlaması, köpeğin havlaması, öküzün böğürmesi, çakalın uluması bize ne denli olağan geliyorsa, eşeğin anırması da o denli olağandır. Olağan olmayan, kişinin ileri sürdüğü bir tez ve ya gerçekleşmesini öngördüğü olasılıkların beklediği gibi gerçekleşmemesi durumunda edebileceği yüzlerce yemin ve üstlenebileceği vebal olduğu halde, ‘ Taksim’ de anırma’ ya kalkmasıdır… Bir köşe yazarı, ne yazmıştı 4 Kasım 2007’ de, bir gazetedeki köşesinde, ABD’de de yapılan başkanlık seçimlerine ilişkin? Aynen alıyorum: “ Adı Hüseyin olan biri Amerika’ya başkan seçilsin, çıkar Taksim Meydanı’nda eşek gibi anırırım. " İnsanın, ' Yahu ileri sürdüğün iddianın öngördüğün gibi gerçekleşmemesi durumunda ' adam gibi , yemin ve ya söz vermek varken Taksim' de anırmaya kalkmak neyin nesi?, diye sorası geliyor. O günlerde bir günlük gazete, işin peşini bırakacak gibi değildi… O köşe yazarının, sözünü yerine getirmesini; Taksim’ de eşek gibi anırmasını anımsatıyordu… Adamın, hiç oralı olduğu yoktu. Galiba anırmadı gitti! Zira, o yazar, anıracak olursa bunun bir haber değeri olduğu kesin… Ve bu haberi başta, çalıştığı gazete olmak üzere bütün gazeteler zinhar manşetten verirlerdi!... Demek ki, anırmadı!
369 
 Özgürlüğün Farkına Varabilmek  (derya eğilmez)

özgürlüğümüzün farkında olduğumuz sürece özgürüz ama kendi sınırlarımızı da aşmadan.
370 
 Sevgi Yüreklerimizde Kalsın  (Hüseyin İbiş)

bizler neden bir şeyleri kırıp dökmekten ziyade onarım yoluna gitmiyoruz
371 
 Günün İncisi  (Gürcan Erbaş)

Her gün işlenecek bir konu veren ilgililere teşekkür ederiz.
372 
 Yılbaşı Hayatı Değiştirir mi?  (tugberk tok)

Ve işte yeni yıl sofrası. Kimi evinde, kimisi de eğlence yerlerinde bu sofranın tadını çıkarmaya çalışıyor bir yılı geride bırakırken. Söylentilere göre, yeni yıla nasıl girersen bütün bir yıl öyle devam edermiş. Bunun için saatler yaklaşırken herkes farklı işlerle uğraşmaya başlıyor. Kimisi gülüyor, kimisi eğleniyor, kimisi dua ediyor, kimisi de benim gibi test çözüyor. Komik olan da şu ki, kimileri de bir yılın bereketli geçmesi için babam gibi cebinden para çıkarmış para sayıyor.
373 
 O Kadar Para Verdik, Kardeşim!  (Mehmet SALİH)

Gülümsüyorum, gülümsüyorum ve biliyorum ki her şey daha iyi olacak. Olmalı da artık ya! Bu bitirdiğim 5. olumlu bakış kitabı.
374 
 Kpss Gençliği  (Yunus Emre Coşan)

DağSes Gazetesi Yazıları
375 
 Aba Altından Sopa Gösterme Çeşitleri  (Ahmet Zeytinci)

''Nükleer teknolojiye fazla önem vermeyin, siz ne yapacaksınız canım nükleeri? Eğer ki nükleer teknolojiye sahip olmak için bir takım çabalara girerseniz, Birleşmiş Milletleri harekete geçirip ambargo uygularız.'' Ne güzel ya, sen de var ama Sam Amca, Putin Dayı, Benyamin birader, siz de var nükleer hem de bombasına kadar değil mi? Tabi tabi, hemen gelir uçaklarla nükleer tesisleri bombalarsınız değil mi?
376 
 Farklı Bir Gün  (Hakan Yozcu)

Çocukluğu yaşayamamanın nedeni ise küçükken yeterince oyun oynayamamaktan gelir. Oysa hangimiz çocukluğumuzda Çelik Çomak, Uzun Eşek, Birdir Bir, Evcilik, Saklambaç, Yağ Satarım Bal Satarım ve şu anda aklımda olmayan birçok oyunu oynamadık. İşte o dönemde oynadığımız bu oyunlar, aslında bizi geleceğe hazırlayan, şu andaki mesleklerimize adım atmamızı sağlayan ve toplum içinde nasıl davranmamızı, nasıl hareket etmemizi sağlayan oyunlarmış. İnsan bunu yıllar sonra çok daha iyi anlıyor.
377 
 Zamansız Ayrılılardı Hep Can Acıtan  (gülçin dağhan)

ahhhh ayrılık amannnnn ayrılık
378 
 Armut Dersen Çıkmam!  (Ertuğrul ERDOĞAN)

Almanya Baden-Württemberg eyaleti Tarım Bakanı, içinde “ Amitraz” adlı tarım ilacının altı kat fazla çıkması nedeniyle dört bin ton iyi armudumuzu imha ettirdi! Helal olsun! Adamlar, koltuklarının hakkını veriyorlar. Vatandaşlarının sağlığını koruma adına ülkesinde tüm önlemleri alıp, denetimlerini gereği gibi yapıyorlar!
379 
 Sanatçı Olmak  (neslihanca)

SANATÇI OLMAK
380 
 Barkodu 869  (Ayten Suvak)

Eskiden yerli malı haftaları kutlanırdı; şimdiyse her gün ithal malları günü kutlanıyor...

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Ulaşamama
Aysel AKSÜMER
Deneme > Günlük Olaylar
Kazasız Belasız
Aysel AKSÜMER
Deneme > Günlük Olaylar
En Kötü İhtimalle
Aysel AKSÜMER
Deneme > Günlük Olaylar
İlhan İrem
Aysel AKSÜMER
Deneme > Günlük Olaylar
Şimdilerde Yeni Moda
Ahmet Zeytinci
Deneme > Günlük Olaylar
Hamdolsun!..
Tayyibe Atay
Deneme > Günlük Olaylar
Eskiyi Çare Yaptım
Tayyibe Atay
Deneme > Günlük Olaylar
Marul
Tayyibe Atay
Deneme > Günlük Olaylar
Hasta mı Bunlar
Ahmet Zeytinci
Deneme > Günlük Olaylar
Öfkem ve Ben
Alp Şahin
Deneme > Günlük Olaylar
Uğursuz Sayı
Ahmet Zeytinci
Deneme > Günlük Olaylar
Başkan Muhabbetleri
Ahmet Zeytinci
Deneme > Günlük Olaylar
Yok Artık
Aysel AKSÜMER
Deneme > Günlük Olaylar

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2022 | © , 2022
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.