..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Yalnızlık güzel birşey, ama birilerinin yanınıza gelip yalnızlığın güzel birşey olduğunu söylemesi gerekir. -Balzac
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Günlük Olaylar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Siyasi Liderler Neden Gelişmiş Demokrasi İstemiyorlar
FATİH TANER VURAL
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler

SİYASİ LİDERLER NEDEN GELİŞMİŞ DEMOKRASİ İSTEMİYORLAR ? Merhaba. Evet ülkemizdeki tüm siyasi liderler / yöneticiler neden gelişmiş demokrasi istemiyorlar her alanda ? İbretlik bir konu anlatacağım, inşaat mühendisi bir arkadaşım anlattı bu konuyu, Türkmenistan’da hükümet, bizim müteahhitlere demiş ki, sakın yerli halka 100 dolardan fazla aylık vermeyin, bunlar daha fazla kazanılacağını öğrenir ve buna alışırlarsa, biz bunlarla baş edemeyiz. Ev

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Deneme > Günlük Olaylar
301 
 Öylesine Bir Ben  (Hilal Akdemir)

okunmasa daha iyi aslında biraz saçma ama gerçekçi de entelektuellerin ilginç bir tablo dedigi, cocugun eline fırca versen daha güzel çizer abi diye yorumladığımız abuk subuk resimler gibi
302 
 İnsanlık Öldü Mü?  (Ertuğrul ERDOĞAN)

Kırmızı renkli külüstür görünümlü kamyon, üstündeki yükün ağırlığı ve fren bozukluğu içinde olanca hızıyla yokuştan aşağıya iniyordu. Sokaktaki bağrışmalar, meraklı bakışları balkonlara çıkartmıştı.
303 
 İki Toplumsal Yara  (Hişyar Arıkan)

Memleketin yoğun ve hızlı değişen gündeminden dolayı, ilgi alanımızın dışında kalan, ama son zamanlarda üçüncü sayfa haberleriyle daha sık gözümüze çarpmaya başlayan ve aslında toplumsal yara olan iki olgu karşısında duyarsız kalmak elde değil. Biri, artık münferit olarak algılamaya başladığımız “ kan davaları”, diğeri de, neredeyse çocuk denecek yaştaki kızlara yapılan “ tecavüz” olayları
304 
 Zamanımızın Değerini Bilelim  (Hüseyin İbiş)

bizler neden boş geçmemesi gereken her anı kıymetli olan zamanımızı boş manasız işler yaparak geçiriyoruz?
305 
 Onlar  (Can Macit)

Aslında onlara teşekkür borçluyuz! Çünkü yıllar sonra “Türk “ olduğumuzu hatırlamamıza yardımcı oldular.
306 
   (Ertuğrul ERDOĞAN)

Halkımız ülke sorunlarından bihaber… Nasıl öğrenci dersine çalışmadan sınıfını geçmesi mümkün değilse, oy kullanan ve ülke sorunlarından kendisini soyutlayan halkımız ile “yanlı ve yansız” adını verdiğimiz Medya’da, demokrasinin gelişmemesinde suçludur… Yani medya’nın ekseni kaydı, çivisi çıktı…
307 
 Karanlık İstanbul Semalaı  (Irmak Soytaş)

Hyat tekerrürden ibaret değildir.Sonuçları ve ödenen bedeller daha da ağır olabilir.
308 
 Bizim Evin Halleri…  (Gülgün Karaoğlu)

Her evin kokusu… Tadı… Duruşu farklıdır… Herkesin oluşturduğu, ya da oluşturmak istediği bir doku vardır… Düzen konusu pek içime sinmese de, ki genç köpek kızımız ve delikanlı oğlumuzdan kaynaklanmaktadır, yine de evimin dokusu ruhum ile paralel olabilmiştir son yıllarda…
309 
 Zeus'un Kızı; Görmedim,duymadım,konuşmadım Ama Sevdim  (Aysun Güven)

Sevgiyi somut bir hale dönüştürmek için, bedeni kullanmak yerine, maddeyi kullanmak, en ufak bir aksaklık veya hata ile yüz yüze geldiğimizde, sorgulamadan, bencilce, onu çöpe atabileceğimiz anlamına geliyor ki, bu bir ironi. Çünkü sahip olması bu kadar zor, ne kadar az şey var hayatta.
310 
 Zeus'u Kızı.; Herşeyi Görüyorsanız!  (Aysun Güven)

Bir insan her şeyi bildiğini nasıl sanabilir? Şöyle ki internetin nimetlerini saya saya bitiremeyenlerdenseniz biraz sizi üzeceğim.
311 
 Biz Niye Yenilmeyiz İşte Bakın da Anlayın  (Ahmet Zeytinci)

Bizim askerimizin adı Mehmetçiktir... Mehmetçiğin bir anlamı da Küçük Muhammed demektir. Her biri aslan kesilir cephe de her biri adeta Muhammed... Bir çok kanı bozuk askerden kaçmak için doktorlara para yedirip çürük raporu almaya kalkarken, kalp hastası olduğu halde, beni askere almıyorlar diye ağlayan şu Mehmetçik de ki asil duruşa ve o pırıl pırıl göz yaşlarına bakar mısınız?
312 
 Sıkıntıdan Patladığınızda Çevrenizde Kimse Ölmez  (Ahmet Zeytinci)

Gece mi çok sıkıldınız, gidin hemen balkona çıkın, sıkılıyoruuuuum ulaaaaaan, diye bağırın. Komşuların hepsi de uyansın, size bağırsın çağırsın... Uyanmadılar mı gecenin üç buçuğunda, sağlık olsun, bir sonra ki gün bağırdığınızda belki uyanırlar... Yok ya yok, takılıyorum sakın böyle bir şey yapmayın..
313 
 Hayatı Otomatiğe Bağlamak...  (Ulaş Tuzak)

aklıma gelen ilk şeyi yazıyorum bu gece.. belki de kırılmış bir kalple içi buruk bir şekilde ağlıyorum bir başıma kendikendime.. canım sıkılıyor, o da takılıyor kendi halinde ama ne istediğini gizliyor benden..
314 
 "Lanet Olsun Kaysıya!"  (Şevket Başıbüyük)

Burcu Karakaş’ın kendisiyle röportaj yaptığı Şanlıurfalı mevsimlik işçi Şahin amcanın tabiriyle: “Lanet olsun kaysıya!” Lanet olsun… Çünkü mevsimlik işçilerin alın teriyle kirletilmiş/kirletilen o kayısılar; zekâtla temizlenmediği sürece, kayısı, Şahin amcanın bedduasıyla hep “lanetli” kalacaktır ve üreticinin beklediği fiyatla satılmayacaktır…
315 
 Beyaz Balina  (Mehmet Akif Uçar)

Çeşitli haber kanallarından izlediğimiz ve takip ettiğimiz kadarıyla Türkiye’den 3, Yunanistan’dan 1, İrlanda’dan 1, İngiltere’den 2, Cezayir’den 1 ve Kuveyt’ten de 1 olmak üzere toplam 9 gemiden oluşan ve adına da Hılfül Fudül diyebileceğimiz bir yardım filosu, Allah’ın izniyle bu gece saat 24,00 sularında Antalya limanından hareket edip Gazze limanına doğru süzüle süzüle yol almaya başlayacaktır.
316 
 Yaşamın Değerini Bilmek  (Sayılgan Kaya)

Olumsuzluklar üzerinde ısrarlı bir dünyamız var. Kimi zaman bir tufan gibi yıkıyor savuruyor, beklenmediği zaman bir bebeğin gülümsemeleriyle yaşama akıyor. Bir dünya ki kana doymamış, çocukları katletmiş, ar namus bilmemiş. Keşfedilmemiş güzellikler, büyük sevdalar ve karşı konulamayan istençler hepsi bu kainatta.
317 
 Güzin Abla  (tugba demır)

Kendimde bir Güzin Abla durumu seziyorum zaman zaman. Neden böyle hissetiğimi sorarsanız bir çok örnek verebilirim. Dominant ve anaç görüntümünde bunda faydası var sanırım. Hemen aklıma gelenlerden biri; Spora başladığım dönemlerden birinde spor hocası olan arkadaş henüz ilk dersin sonunda oturmuş dinleniyorken, Sevgilisinden ve sevgilisiyle olan sorunlarından bahsetmeye başladı.
318 
 Ya Ben Ne Diyeyim Size...  (Gürcan Erbaş)

son zamlar üzerine kulak kabarttım halkın deyişine.
319 
 Not Defteri - 5 -  (Tuna Başar)

Artık yaşadıklarıma başkalarını ortak etmemeliyim. Bütün sıkıntılarımı iç dünyamda çözüp, yüzüme palyaço neşesi eklemeliyim!
320 
 Başarmak Yaşamanın Yarısıdır  (Ay Işığı)

Yaşamak deyince akıllara ne geliyor? Akıllara iki çeşit yaşamak geliyor. Birincisi bir amaç için, ikincisi ise öylesine boş anlamsız yaşamak.

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Kazasız Belasız
Aysel AKSÜMER
Deneme > Günlük Olaylar
En Kötü İhtimalle
Aysel AKSÜMER
Deneme > Günlük Olaylar
İlhan İrem
Aysel AKSÜMER
Deneme > Günlük Olaylar
Şimdilerde Yeni Moda
Ahmet Zeytinci
Deneme > Günlük Olaylar
Hamdolsun!..
Tayyibe Atay
Deneme > Günlük Olaylar
Eskiyi Çare Yaptım
Tayyibe Atay
Deneme > Günlük Olaylar
Marul
Tayyibe Atay
Deneme > Günlük Olaylar
Hasta mı Bunlar
Ahmet Zeytinci
Deneme > Günlük Olaylar
Öfkem ve Ben
Alp Şahin
Deneme > Günlük Olaylar
Uğursuz Sayı
Ahmet Zeytinci
Deneme > Günlük Olaylar
Başkan Muhabbetleri
Ahmet Zeytinci
Deneme > Günlük Olaylar
Yok Artık
Aysel AKSÜMER
Deneme > Günlük Olaylar

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2022 | © , 2022
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.