..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Kitabının bir kopyasını gönderdiğin için sağol. Onu okumakla hiç zaman yitirmeyeceğim. -Moses Hadas
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Kütüphaneler - YAŞAM YOLCUSU

Müşerref ÖZDAŞ - YAŞAM YOLCUSU
Site İçi Arama:


- YAŞAM YOLCUSU -

Yaşamın ve kalbin derinlerinden kopup gelen her şey.Yaşam bir şiirdir, şiir de sevdam.
  Memleket (Erkan İsa Şen) Klasik 


  Mecnun'un Hatiflerle Mülakatı: (osman tuğlu) Deneysel 


  Ey Sevgili - II - (Cahit KILIÇ) Sevgi ve Aşk 

Herc-ü merc içinde kaybolup giden feryâdıma bir ses, boğulan ruhuma bir nefes veren ol Ey Sevgili! Geceleri zifirî karanlığın sihrini seçen sırr-ı pünhanımın sırdaşı ol!..

  İzedebiyat Çökmesin! (Cahit KILIÇ) Yaşam 

Çoğumuzun, çok büyük çoğunluğumuzun; kendimizi ifade edebildiği bir mecra, edebî kişiliğimizin önsözü, ruhumuzda kopan edebiyat fırtınalarımızın mukaddimesi oldu İzedebiyat...

  Hadi bana yalanlar yaz (Ahmet Savaş) Yaşam 

Hadi bana bir mektup yaz.. Mahsus selam et bütün arkadaşlarımdan..Bana burada yaramaz havadis yok yalanları yaz.. Çocuklar iyiler büyüyorlar de.. Evdeki çocuklar gibi sokaklarda yatan çocuklar da iyi, onları kimse horlamıyor, bankamatiklerde yatmıyor,

  Farz edin ki bu gece son (Ahmet Savaş) Gelecek 

Farz edin ki bu gece son..Bundan sonra yaşayacağınız geceler olsa da, bu gece son..Hani bazen kaçıp gitmek isteriz..Kimsenin bilmediği, kimsenin bizi tanımadığı bir yere.. Hatta kendimizi bile tanımayacağımızı umut ettiğimiz bir yere..

  Tanrı'nın Güldüğü An (Ahmet Savaş) Yaşam 

Tanrı'nın güldüğü andır, bir çocuğun güldüğü an..Oysa, yüzyıllardır yaşayan bir ihtiyar insan kadar yaşlı doğuyor artık çocuklar..

  Yapay Tanrılar (Hilâl Erboyacı) Toplumcu 

soluklarımız flu bir semaya açık nefes alışlarımızda septik sanrılar yetiş ey ilahi yetiş ki son bulsun yoksulluk/ açlık yok olsun kahreden yapay tanrılar

  ... ve Kederi de Yaşamalısın (Hilâl Erboyacı) Anı 

Ne denilebilir? Ne diyebilirim ki?… Bu kadar zayıf olmayı yakıştıramıyorum kendime. - Henüz on sekiz yaşında- Toprağa yakışır mı onu koynuna almak....

  Kaliteli Yaşam Sırları (Ömer Faruk Hüsmüllü) Sağlık 

Hergün en az 3 kişiye gülümseyin ve tanımadığınız en az 1 kişiye "GÜNAYDIN" deyin.Başkalarının senin hakkında ne düşündüğü seni ilgilendirmez.

  Tanrıya Mektup (Müşerref ÖZDAŞ) Yüzleşme 

Bulutların üstünden bakıyorum şimdi sizlere. Sahte gözyaşlarınız gökkuşağı oluşturmuyor işte. Oysa benim acılarım kırılıp kırılıp hiç keşfedilmemiş renklere ayrılıyor o gözyaşlarının içinden geçerken.

  Mutlu Kal... Hoşça Kal (BİNNUR EDİSAN) Sevgi ve Aşk 

Bir gün bir yerlerde farklı hayatlar yaşayacağız .Zaman zaman aklımızdan geçireceğiz isimlerimizi, belki tebessüm belki hüzün hislerimiz olacak. Yine de mutlu kal.

  Adresi Belli Olmayan Mektuplar (18) (Uğurladıklarımdan... ) (Rüya Bayram ) İtiraflar 

Bazı şeylerin gitmesine izin vermek işte bu nedenle çok önemlidir. Onları serbest bırakmak. Gevşek olanı kesmek. İnsanların hiç kimsenin işaretli kağıtlarla oynamadığını anlaması gerekiyor; bazen kazanırız ve bazen de kaybederiz. Hiçbir şeyi geri almayı bekleme, yaptıkların için takdir edilmeyi bekleme, ne kadar zeki olduğunun keşfedilmesini bekleme ya da aşkının anlaşılmasını. Daireyi tamamla. Gururlu, yetersiz ya da kibirli olduğun için değil, sadece artık onun senin yaşamında yeri olmadığı için. Kapıyı kapat, plağı değiştir, evi temizle, tozdan kurtul. Geçmişte olduğun kişiyi bırak ve şu anda kimsen o ol. Zahir - Paulo Coelho Bu sözleri okuyunca baktım bahar da gelmiş, giriştim ben de kendimde büyükçe bir temizliğe.. Bakalım neleri uğurlamam gerekmiş hayatımdan şu anda kimsem o olmam için..

  Efsanem Olmaya Devam Edeceksin (İbrahim Kilik) Aşk ve Romantizm 


  Ayna Sendromu #1 (Ali Berkay Bircan) Yaşam 

yalnızlığı yeniden tanımlama çabasına bir giriş, cesur olmayan tedirgin kelimler bütünü, ilk olmanın heycanı ve sonradan geleceklerin sancısı.

  Bir Günü Yaşamak, Yaşlanmak... (Deniz Erdal Kaya) Günlük Olaylar 

...Bizler bu kapılara ne kadar uzak yaşamışsak ve kendimizi daha önceleri ne kadar iyi kandırmışsak, ne kadar iyi bir Pollyanna olabilmişsek o kadar zor bir geçiş olur o dar aralık. İçerde var olan ışık o kadar fazla kör eder bizi, gözyaşlarımızı arttırır. Nefes almalarımızın tıkanıklığı daha bir uzar daha bir ciğerlerimizi zorlar. O kapılar geçme isteğimizi de bir o kadar törpüler, eksiltir...

  Sen Gittikten Sonra (Ömer Faruk Hüsmüllü) İtiraflar 

“Nasıl,eskisi gibi mi?” diye sormuşsun. Nasıl olabilirim,ya da nasıl olmamı bekliyordun?Nasıl olursam sevinirdin veya nasıl olursam üzülürdün?Bu soruların cevabını bilip de söylemek isterdim nasıl olduğumu.

  Umutlar Tükenirse (Müşerref ÖZDAŞ) İlişkiler 

Ne zaman tükenir umutlar? Umutların tükendiği yerde vedalar başlamaz mı? Ve sevgiye açılan her yeni parantezde yeni bir umut taşınmış, en başa yerleştirilmiştir dünden. Richard Bach, der ki: “Vedalar canını sıkmasın. Yine buluşabilmek için bir ‘hoşçakal’ gereklidir.”


 

  


| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yaratıcı Yazarlık | Akademika Kitabevi

| Katılım | Okur Üyeliği | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Sahne Arkası |

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2022 | © Eser sahipleri, 2022
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin —kısa alıntı ve tanıtımlar dışında— herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır. Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.