..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Geçmiş ölmedi. Henüz geçmedi bile. -William Faulkner
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Deneme > Sevgi ve Aşk > CUMARTESI
30 Ocak 2008
Tenine Değmeden Düşlerim (Bülent Yalçınkaya)  
CUMARTESI
Kravatımı bağlıyorum,ceketimi giyiyorum,şoförümü çağırıyorum.(sende yoksulluk kahve köşelerindeki konuşmalarında mı kaldı)Eşim beni öpüyor sonra işime gidiyorum.Bana imzalatılan belgeleri düşünemiyorum,sahiplendiğim kadın beni şehvete yenik mi düşürüyor diye geçiyor…(bu somut şeyler mi seni hayallere sürüklemiyor,çok tehlikeli hayallere sürükleniyorsun)


:ABHG:
Tenha’ydı odam,dışarı’dan baktığımda o anılarımı görebileceğim gibi gerçekçi.Sonraları seni düşlediğimde ne kadar amaçlarımdan uzaklaştığımı göremeyecek kadar sürrealist.Bırakman gerekirdi hayallerimde ki seni çünkü ben yükseleceğim ,yükseldiğimde kimseyi düşünmeyip bir daha yükseleceğim.Geleceğe baktığımda günlük huzurlarımı unutup o ana geldiğimde pişmanlığımın etrafımdakilerle paylaşacağım.Fakat bırak o sessiz saçlarını,gidersen kazanacağım.


Gerçek nasıldı!Benim odam mı? Senin sabahları küçülmüş gözlerin mi?

Sonra ben sabah’ı kendimde ki hayale çevirip bir kez daha kaybedecektim.(kandırma kendini biraz dürüst ol,mutluluk sabahtı senin için ,onu içinde kötüleştirip uzaklaştıracaksın.)Benim odamdı,kendime dokunduğum,kasıklarımda ki kıvranmayı hissedişim ,rahatladığımda bir kez daha ona sarılıp beni defalarca kendimden geçirmesini istediğim.(bunda haklısın,sen nefsinin kurbanı olmuşsun ve bunu gerçek zannediyorsun,gerçek buda değil.)

Şuan ellerimi tutuyorum,hissediyorum.(bunu sen görüyorsun)Düşler kurup benden uzaklaşıyorum.Yanına geliyorum.Yanağımı yanağına değdiriyorum,hissetmiyorsun bile,kıskançlığa kapılıyorum,nefretim büyüyor.(yine kasıklarına saldırıyorsun korkma)

Çalışmam gereken kitaplar geliyor.Bak ben geleceğim diyor.Bırak hayal kurmayı ben hem seni düşündürteceğim hem ‘de iyi bir yere gelmeni sağlayacağım.(bunları sen söylüyorsun,mantık bu değil.)

O bana büyüyeceksin,düşündürteceğim diyen somutlara bakıyorum,hissediyorum.(kayır görüyorsun)Büyüyorum o beni kazandırtıyor(herkesten her şeyden büyüksün öyle değimli.) ölümsüz oluyorum,hedeflerime ulaşıyorum.


Kravatımı bağlıyorum,ceketimi giyiyorum,şoförümü çağırıyorum.(sende yoksulluk kahve köşelerindeki konuşmalarında mı kaldı)Eşim beni öpüyor sonra işime gidiyorum.Bana imzalatılan belgeleri düşünemiyorum,sahiplendiğim kadın beni şehvete yenik mi düşürüyor diye geçiyor…(bu somut şeyler mi seni hayallere sürüklemiyor,çok tehlikeli hayallere sürükleniyorsun)

Tekrar bana düşünmem gerektiğini söylüyor.Yoruldum diyorum,dinlenmeye izin yok,ben senin kazancınım diyor.(şimdi işte o sesiz saçlın bir kez daha sevgilisiyle konuşuypr,hadi nefret et ondan,ama bunları kendinde uygulatma.)Uyumak istiyorum,evlerimi ,ölümsüzlüğümü düşünmek.Zamanı iyi kullan diyor.Hayat beş ay olarak algıla,gir ve kazan sonra yüksekler senin diyor.Ben

Ben neyi düşünüyorum?...

Uyandım etrafımı çevirmiş hepsi.Dışarı çıktım ben,yağmurda ıslanmaya.Bak ben doğalım,yeşil gözlerim var,,uzayan saçlarım,ürküyorum sokaklarda,bunu düşünmüyorum,üstünede gitmeyeceğim.
O yağmur buğusunun içinden biri gözüküyor(evet yaşıyorsun bunu,mutluyum)yanıma doğru yaklaşıyor.Gamze’sinde ki beni görüyorum.O sessiz saçları.Umursamadan yine geçecek diyorum.Bakkala giriyor.Bende onunla birlikte.Gözleri soğuktan sulanmış.Bana ağlıyor diye düşlüyorum içimden.Elini yanağına koyuyor.İşte diyorum benim hayalimi yanındayken hissediyor.Elini yanağına sürtüyor ve geri çekiyor.(hadi şimdi o somut şeyler kurtarsın seni)Elini çektiği yanağının diğerinden daha kırmızılığının azaldığını görüyorum.(git konuş onunla bu gerçek ne o hayalinde ki su perisi ne somutlar yok et hepsini.)Gazetelerini alıp çıkıyor.Peşinden gitsem ama sevgilisiyle konuşuyordu.(senin kurduğun sevgilisi o)

___Burada somut olan ne varsa hareket etmez,sadece seslerin bize yönleri duyulur.


(Bak bu gerçekti hemde buraya kadar sorguladığın her şeyden.Seni hissetmedi gördü sen onu gördüğünde ölümsüzlüğünü mü düşündün yoksa kendi hayalinde ki su perisini mi düşündün.Yanındayken bir gerçeğin vardı,yanağına elini koyduğunda o sana tepki verirdi.Hayallerinde böyle bir şey yok.Sen hissetmiyorsun kullandığın kelime bu.Yok böyle bir şey.Sen istediğin gibi hayallerini yönlendirebiliyorsun.Somutlarını görmek zorundasın ama sana hayalleri o kurdurtmuyor,sen bunları gerçekleştiriyorsun.Hayalinde ki gibi sen onu sevmiyorsun keza ölümsüz hiçbir zaman olamayacaksın,gerçekte birbirlerine dolanmış düşlerin var.Sen bunu gerçek sanıp yaşıyorsun)

___Burada herkes düşünmeye başlıyor.Yeni öykülere farklı tanımları olmayan gerçeğe…


BÜLENT YALÇINKAYA...İYİ OKUMALAR...Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın sevgi ve aşk kümesinde bulunan diğer yazıları...
Hüzün Aşıkları (Bülent Yalçınkaya)
Sevişsin Bakire Kalarak (Bülent Yalçınkaya)

Yazarın deneme ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Ben Sevgi Olamam ki (Bülent Yalçınkaya)
Yaşama Aşk Beni (Bülent Yalçınkaya)
Yanakların Sesizdi (Bülent Yalçınkaya)
Kalem ve Gözyaşı Bağdaşmıyor
Bir Ön Yargıya (Bülent Yalçınkaya)
Sevişsin Bakire Klarak
Yormakmıdır Öyküleri Hızla (Bülent Yalçınkaya)
Yanaşma Sevdalarım
Gözlerinde Hayata Ağlayışınla Kalk (Bülent Yalçınkaya)
Deniz Yolu Karanlığı

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Gözlerin Deniz Seven Mutsuz Çocuk (Bülent Yalçınkaya) [Şiir]
Düşlerimdeki Mutsuz Kadın Acılarımla Öldür Beni [Şiir]
İsyan Kendine İyiliğindir [Şiir]
İsyan Kendine İyiliğindir [Şiir]
Sevgini Sakın Benden [Şiir]
Sol Memenin Altındaki Cevher [Öykü]
Şehit Sevgilisi Elif (Bülent Yalçınkaya) [Öykü]
Cehennemlik Ölmüyorum (Bülent Yalçınkaya) [Öykü]
Dilin İçe Açılımı [Öykü]
Cumartesi Yalnızlığı [Öykü]


CUMARTESI kimdir?

samimi,aynı zamanda gergin. hepsi bu.

Etkilendiği Yazarlar:
Leman sam


yazardan son gelenler

yazarın kütüphaneleri 

 

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © CUMARTESI, 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.