..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
"Hemen yüzüne gül suyu seperek Leyla'yı ayılttılar." -Fuzuli, Leyla ile Mecnun
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Öykü > Gülmece (Mizah) > Ahmet Zeytinci
11 Ağustos 2020
Yala Beni Diyordu Adeta  
Ahmet Zeytinci
Zaman öğle saatleri, bir şey yalamam lazım, diye düşünürken, tam da o Laz Komşularımın pastanesinin önünden geçerken o sesi duydum ’’Yala beni yala beni.’’ diyordu adeta... Allah Allah bu ses de nereden geliyor, halüsinasyon görüyorum herhalde... Sağa sola bakınıyorum, kimsecikler yok... Sapık mı bu ne, bir yerden saklanıp bana mı trip atıyor yahu!


:II:
Yok, yok öyle düşündüğünüz gibi değil billahi... O gün çok bunalmıştım hem de çok, bir sakinleştiriciye fazlasıyla ihtiyacım vardı... Bayan mı; hiç işim olmaz. Haplar, ilaçlar mı dediniz? Yok yahu ilaç milaç da kullanmam öyle mecbur kalmadıkça...

Onu artırmam lazım, o işte canım, serotonin, bildiğiniz şu meşhur mutluluk hormonu, canımız ciğerimiz o bizim. O arttı mı vücutta bir hoş oluyor insan inanın. İnanmadıysanız ağzınıza bir çikolata atın, deneyin canım, ondan sonra zaten inanacaksınız... Hem ne demiş atalarımız ’’Ben serotonine serotonin demem, serotonin bana mutluluk vermeyince.’’ Hangi atamız daha onu bulamadım ama, araştırıyorum hızlı bir biçimde...

Zaman öğle saatleri, bir şey yalamam lazım, diye düşünürken, tam da o Laz Komşularımın pastanesinin önünden geçerken o sesi duydum ’’Yala beni yala beni.’’ diyordu adeta... Allah Allah bu ses de nereden geliyor, halüsinasyon görüyorum herhalde... Sağa sola bakınıyorum, kimsecikler yok... Sapık mı bu ne, bir yerden saklanıp bana mı trip atıyor yahu!

Yok, yok bu sıcaklardan mıdır nedir, bana bir şeyler oldu bu gün. Bak yine geliyor o ses bir yerlerden ’’Yala beni yala, çikolatalı m var çilekli m var, frambuazlım bile var.’’ Allah Allah, yok yok uykusuz kaldım dün gece, hayal görüyorum...

Gözlerimi şöyle bir oğuşturuyorum, bir iki de tokat patlatayım kendime gelirim belki... Daha uyanamadık mı ne? Japonlar yedi dilde konuşan maske yapmışlardı, geçenlerde gazetelerin birinde görmüştüm, yoksa şimdi de konuşan dondurma ya da külah mı yaptılar, şüphedeyim. Japon bunlar, yapar mı yapar abi...

Dal oğlum Ahmet şu Lazların pastahanesine ’’Ver oradan ablam üç top dondurma, al parasını, ben de şöyle gerine gerine, yalaya yalaya evime doğru seğirteyim.’’ Bak Allah’ın işine gaipten gelen sesler de kesildi ha birden bire... Şarkı söylesem şimdi nasıl olur ki? ’’Açlık başımda dumaaaan ilk aşkım ilk heyecan.’’ Burada ’’Dondurma’’ oluyor tabi ki bahsi geçen ilk aşk. Dişlerimi de takır takır takırdatıyor ... Haso Laz bunlar az çok biliyorlar bu işi gibime geliyor... Bir de soğuk su içsem üstüne, al başına belayı ondan sonra...Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın gülmece (mizah) kümesinde bulunan diğer yazıları...
Sosyal Medya Kimlere Faydalı
Dudaklarımın Onun İle İlk Buluşması Muhteşemdi
Bayılıyorum Bu Takılmalara
Ultra Bir Mirima
Kalemim ile Sohbet
Kim Bir Milyon Psikopat Arasına Girmek İster
Kulak Memesi Kıvamının Gayrı Resmi Tarihi
Kaşınıyorum da Gelir mi ki
Ben Bir 444 Uzmanıyım Bundan Sonra
Raporum Var

Yazarın öykü ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Ben de Saadet Zinciri Kuruyorum
Ay Em Ef Biraderler
Limited Şirket Ortağı Bile Değiliz Abi Ne Stratejik Ortağı
İnsanlık İçin Küçük Sizin İçin Büyük Bir Adım
Emrin Olur
Maaşını Soruyorum Söylemiyor
Serbest Meslek
Enflasyonun Düşmesi Bana Hiç Yaramadı

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Uçurtma Kardeş [Şiir]
Bir Anda Pırr Sesi [Şiir]
Sen Yine de Ses Çıkarma Giderken [Şiir]
Bu Gün Kokladınız mı Bir Çiçeği [Şiir]
Biz Çocuktuk [Şiir]
Unutmasın İnsanlar Bütün Yaşananları [Şiir]
İlk Yazdığım Şiir Şöyle Başlıyordu [Şiir]
Darbeli Matkap [Şiir]
Oysa Bizim [Şiir]
Babaannem Sadiye Hanım [Şiir]


Ahmet Zeytinci kimdir?

1961 Ankara'da başlayıp devam eden bir hayat. İlk ortaokul, lise ve iki yıllık bir üniversite deneyimi, ticaret hayatı Ankara'da iki tane aslan gibi evlat biri dişi biri erkek aslan olmak üzere hayat mutlu bir şekilde akıp gidiyor. Biraz şiir, biraz öykü ve denemelerin sıcaklığında. . .

Etkilendiği Yazarlar:
Nazım Hikmet, Aziz Nesin, Erich Fromm


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © Ahmet Zeytinci, 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.