..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Bu hafifçe kenara itilecek bir roman değil. Daha büyük bir şiddetle uzağa fırlatılmalıdır. -Dorothy Parker
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Deneme > Düşler > Selin Araç
12 Mart 2012
Yeni Dünya  
Selin Araç
Bazen yolda yürürken eski evler görürsün. Kimler, hangi zamanlarda oturmuş bilmezsin. Belki akşamları, dışarda soğuk rüzgar eserken, pencerenin kenarında hiç bulamayacağı hayatları isteyen, gece yatağa yattığında tatlı düşlere dalan hırslı, yetkin bir insan... Sevdiğin şeylere dokunurken hayat henüz değişmemiştr. Değişeceği de dünyanın gidişatından bellidir. Şansa inanıp inanmamak bir tarafa istediğinin senin olması için kendini bir adım öne atman yeter. Senin gibi başkaları da aynı şeyi yaparken, sen kendine en iyisini verebilirsin.


:BJEG:
İnsanı her defasında mutlu eden ve hiç şekil değiştirmemiş şey ne özeldir... Hep peşinden koşulanı her bulduğunda en az bir önceki sefer kadar rahatlatan... Hava ister sıcak ister soğuk ister puslu ister boğuk olsun. Bir şeyin ilk nedeni değişmez. Arzuyla kuşatır ve hiç kaybolmaz.

Bazen yolda yürürken eski evler görürsün. Kimler, hangi zamanlarda oturmuş bilmezsin. Belki akşamları, dışarda soğuk rüzgar eserken, pencerenin kenarında hiç bulamayacağı hayatları isteyen, gece yatağa yattığında tatlı düşlere dalan hırslı, yetkin bir insan...

Sevdiğin şeylere dokunurken hayat henüz değişmemiştr. Değişeceği de dünyanın gidişatından bellidir. Şansa inanıp inanmamak bir tarafa istediğinin senin olması için kendini bir adım öne atman yeter. Senin gibi başkaları da aynı şeyi yaparken, sen kendine en iyisini verebilirsin.

Hayatta mutlu olmak ya da olmamaktan daha önemli birşey var: Ruhundaki ateş... Seni en muhteşem yaşayışa götürebilecek, şimdilik mekansız bir bekleyiş. Gerçek ve akılcı. Yaşanılan gezegende birçok inanılması güç olay yaşanırken bu da şaşırtmasa gerek...

Bazen herşey geçici olur, korkutur önce, sonra yeniden doğmuş gibi olursun. Eskiden beri bildiğin, uzaklaşırsın, sonra yeniden ruhunu kuşatır. En mutlu eden de budur zaten...

Her daim sürse de sürmese de en güzel renkler etrafını kuşatmıştır. İstediğin yolda yeni iklimler bekler seni... Alışkanlığındır didişmek düşüncelerle, alır götürür güvenli kıyılara, anlayamazsın...

Hep beklemiştim şimdi ellerimde... Mutluluğun formülünü buldum dersin. Ama kendini tanırsın kısa molalar vereceğini de hissedersin.

Yaklaşan sıcak rüzgar ruhunu sarsar. Filmleri daha başka şekilde izlersin, melodiler form değiştirmiştir sanki... Albümdeki resimler başkasıdır. Ayın ışığı vurur geceye, gecen gündüz gibi olur. Şimdi hiçbir şey korkutamaz seni. Yeni, kullanılmamış, parçalara ayrılmamış bir dünya bekler yolun sonunda. Herkes için bir umut silsilesi bir başkaldırı gibi. Bir güvence gibi takvimin sonunda...

Kalp yeniden hızla atar, barışmıştır herşeyle, hüzün bile güzel gelir. Başkalaşır için, sevilir zihninde büyüyen, enerjini verir, yeni kalplerde büyümen için...Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın düşler kümesinde bulunan diğer yazıları...
Gizli Sarmal
Devasa Hareket
Renklerin Dansı
Ezberinde Yedi Renk Dünya!
Durgun Sulardaki Fazladan Bakış!
Durak
Taşlar ve Oyun
Fırtına Heyecan ve Mana
Alevde Kağıtlar
Yeni Kavisler

Yazarın deneme ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Umut Işığı
Gizler ve Yalan
Işık Oyunları
Stratejinin Gücü
Güzel Başlangıç
Hız ve Dünya
Sarsıntı
Mutluluk Hediyeleri
Gerçek Bir Derinlik
Beynin Gizli Sırları ve Dünya

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Dehliz [Öykü]
Gizemli Yedi Canavar ve Büyük Savaş! [Öykü]
Labirentteki Büyük Sır! [Öykü]
Doruk Noktası [Öykü]
Güçlü Zamanların Yorgun Yaratıcısı [Öykü]
Heyecanın Sarsılmaz Doruğu [Öykü]
Ulaşılan Düşünce [Bilimsel]


Selin Araç kimdir?

İstanbul Kültür Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, İletişim Sanatları, Halkla İlişkiler bölümünden mezunum. On seneden fazla zamandır yazarlık yapıyorum. İstanbul Kültür Üniversitesinin internet sitesi Kentometrede deneme yazarlığı yaptım. . Seçtiğim konuları, psikoloji, kişisel gelişim, felsefe, mizah ve edebi açıdan yorumladım. İnsana dair insanı tanımaya, kendini tanımaya ve anlamaya yönelik konular, başarılı, mutlu bir yaşama ulaşma yolları, bireysel ve toplumsal sorunlarla ilgili yazılar yazdım. Denemeler dışında şiir yazarlığı ve alanında başarılı ve tanınmış kişilerle çeşitli söyleşiler yaptım. Bir süre haber sitesinde köşe yazarlığı, uzun süredir de blog yazarlığı yapıyorum.


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2021 | © Selin Araç, 2021
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.