..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Deney, herkesin hatalarına verdiği addır. -Oscar Wilde
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Politika
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Leyla Nın Sokağından Geçtik
Fatma Erdogan
Şiir > Bireysel

Bir an gelir Küçülür zaman Aynada yorgun bir hayat Diker gözlerini Ah eder gece Üzülür Üzülür... Oysa Bir zamanlar Leyla nın sokağından geçen Sevdalar düşmüştü içimize En diri halimizi Konu etmişti şair Düşlerinize Kimbilir, Belkide saçlarına ak düşmüş Bir çocuk duruyor içimde En çok ta Annesinden yaralı...

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Bilimsel > Politika
21 
 Kuzey Kore İnsanlığın Sonuna mı İşaret Ediyor?  (Cemal Zöngür)

Her çağda olduğu gibi 21.Yüzyılda da, gücü yeten her dini ve siyasi yapı, diğer bölge ve toplumlara saldırarak her türlü değerlerine el koyup, kendi hükümranlığını sürdürmenin peşinde koşmaktadır.
22 
 Chp, Mhp ve Akp Birbirlerinden Ne Kadar Farklıdırlar?  (Cemal Zöngür)

Gerçekten insanlık ve topluma her konuda hizmet amacıyla ortaya çıkan her siyasi parti, bilimsel bir teoriye dayanmak zorundadır. Bilimsel siyasi teorilere dayanmadan sırf bir yerlerde benimde adım olsun, ya da çeşitli maddi çıkarlar noktasında uyuşamadığı için, karşıtlık anlamında kendine ayrı parti kurup faaliyet sürdürenler, asla gerçek siyasi parti değillerdir.
23 
 Putin"in Gücü, Büyük Britanya"nın Doğuşunu Engellemeye Yetecek Mi!  (Aydın akdeniz)

Toprakları üzerinde güneşin batmadığı Büyük Britanya İmparatorluğu derin uykusundan yavaş, yavaş uyanmaya mı başladı nedir! Şu finansal krizlerle boğuşan dünya piyasaları kendilerine bir çıkış yolu ararlarken akıllara her nedense birden bire eski kolonyaller geldi. Sahi, şu eski sömürge ulusların bir şekilde hizaya getirilerek cebren dahi olsa ikna edilmeleri mümkün müydü acaba? Eski dönemlerin ekonomileri farklı ihtiyaçlara yönelik olduğu için yeterince faydalanılamamış atıl kaynaklar, modern zamanların teknolojik bilinç ve donanımından büsbütün mahrum olan şu barbarların elinden alınamaz mıydı? Hazır, dünya aktörlüğüne oynayan şu dev, şimdilik kendi sorunlarıyla meşgulken küçük bir manevra yapmanın ne sakıncası olabilirdi!
24 
 28. Dehe-i Fecr'e Girerken!  (Mehmet CAN)

Zaferimiz Kutlu Olsun
25 
 Müruru Zaman 3  (Bayram Kaya)

Kısaca doğa, sosyo toplum, kolektif güç; kolektif miras; kolektif sahiplik gibi çevresinde salt olanlar; kimsenin olmamakla var bulunanlardır. Siz bunun içine doğarsınız. Siz kendinizi bu temel zorunluluk içinde bulursunuz. Çevredekiler, ortaklaşma ve ortak yararlanın ilişkisidirler. Toplum sal oluş bir üreten ilişkidir. Ama enerji sağlama, enerji düzenleme ve enerji kullanma; iş üretme, iletime yapma, geri bağlanımla olma gibi sosyo toplumsa süreçler ortaklaşma içinde hücre ve organla benzeşirler.
26 
 Batı Emperyalizminin Doğuşu ve Destekçileri  (Cemal Zöngür)

Sömürme ya da herkese ben hükmetmeliyim duygusu, her insan ve her toplumun doğasında var olan en büyük hastalıklı ruh halidir. İnsanın doğası gereği beyin hücre yapısı ne kadar gelişirse, insani ve hayvani özellikleri de aynı orantıda gelişim göstermektedir. Ancak her zaman insanın baskın olan hayvani özelliği, (Süper Ego) insanlığa yakışır gerçekçi bir eğitim ve yaptırımlarla kontrol altına alınmadığı sürece, gerek yerel düzeyde gerekse küresel ve global şekilde savaş ve sömürüler her zaman devam edecektir.
27 
 Cayır Cayır Yanıyor Ülkemiz Şu Lanet Terör Yangınında!  (Mevlüt Tok)

Terrör sorunsalı ve çözüm önerileri.
28 
 Chp'nin Adaleti Hatırlaması, Demokratlık mıdır Opotünizm mi?  (Cemal Zöngür)

Osmanlı’nın devşirme mirası üzerine oturup, yarım ağızla Osmanlı’ya karşı olan bir anlayıştan, evrensellik ve demokratlık beklemek, insanın kendisiyle alay etmesi demektir. Kemalizm’in gerçek siyasi felsefeye dayanan bir teorisi bulunmamaktadır.
29 
 Bir Kadın İki Adam  (CEM AKKILIÇ)

Ve bir adam daha var... http://cakkilic.blogspot.com/
son eklenenler
Müruru Zaman 14
Bayram Kaya
Bilimsel > Politika
Müruru Zaman 7
Bayram Kaya
Bilimsel > Politika
Müruru Zaman 3
Bayram Kaya
Bilimsel > Politika
Yönetim
Gazi Maras
Bilimsel > Politika
Suriye Bizim Olsa…
Mustafa Yener
Bilimsel > Politika
İslam ve Sosyalizm
selim koç
Bilimsel > Politika

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © , 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.