..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Türkiye Cumhuriyeti'nin temeli kültürdür -Atatürk
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Deneme > Sevgi ve Aşk > Birkan ASKAN
3 Eylül 2001
Aşk tükenirmi hasret oldukça  
Yazıldıkça anlam bulan ve anlamında aşk kurgulayan her gözyaşına içinden her türlü saldırıyı makbul

Birkan ASKAN


Sonra geceleri yazılan her şiir bir hayaldir yüreğine. Yüreğinde kanat çırpan o binlerce minik gözlü kuşlara,kelebeklere. Görürmü dersin hayat seni. Hayat seni sende umut kalarak bir daha yaşayabilirmi dersin....


:DHHH:
Her acıya bir hasret kalır,binlerce hasret bırakır yarınlar. Büyüdükçe yaşarsın büyüdükçe anlarsın diyerek geçip gider alnımızda bu sevdalar. Oysa her yaşın kendine ait bir aşkı vardır elbet. Her aşkın kendine göre bir sahibi.

En güzel şiirlerde,en güzel duygularda çoğalabilmek gibi,hayattır aslında kendi içinde debelenen her yüreğin yürekten sevdiği sevdalarına. Aşk kimi zaman bir umut kimi zaman bir hüzündür paylaşılanlara. Yaşamak dediğin nedirki dostum. Yaşanılmadan terkedilen her mekana.

Yazıldıkça anlam bulan ve anlamında aşk kurgulayan her gözyaşına içinden her türlü saldırıyı makbul görür davranışların. Baba sevgisi, anne sevgisi, dahası sevdalının sevgisi. Alıpta götürür seni çok uzaklara, bir an unutursun sende senden çoğalan yanlarıyla bütün aşklarını. Bir bakarsın bağıra çağıra koşandır yüzündeki tebessümlerin. Özlemek dersin,özledim dersin. Sen hayatta yaşanan hiçbir şeye yetemezsin. Yetmezsin.

Sonra geceleri yazılan her şiir bir hayaldir yüreğine. Yüreğinde kanat çırpan o binlerce minik gözlü kuşlara,kelebeklere. Görürmü dersin hayat seni. Hayat seni sende umut kalarak bir daha yaşayabilirmi dersin. Ve yazılır ve okunur şiirler öyle değilmi, ve sevilir yürekler, sevindirilir sevilmeye muhtaç nice yüzler.

Ben yazarım şiiri,şiir kendi dönencesinden tutsak kalır sevdalarıma. Geceler o herkesin kendi gecesinden firar düşüncesi taşıyan geceler nasılda yağmurlar getirir rüyalarıma. Rüyalarımda çekip gider suskun dudaklarına özlem eken aşklarım. Hayat bulur kendi kefeninde.

Belki alışmak zordur,belki yaşamak aşkları. Tarifsiz literatür sapkını bütün zamanlarda anlatabilmek zordur yaşanılmamış çaresiz aşıkları. Hayatta kalan en uzun sevdayı bulup getirmek belki zordur,belki hiç olmamış tarafından aşk alabilmek yüreğine,aşk satabilmek zordur. Ama yaşanmasada, hayal ederek yaşatmak aşkı çok kolaydır.

Bu ülkenin şiire önem vermeyen insanlarının inadına, bu ülkenin yüreğindeki milyonlarca sevdalısının hatırına,aşk şiiri yazıpta okuyan bir yüreğin nasıl yitip gittiği zamanlarına hasret bilenmek uğruna, hasret tüketip,hasret büyütmek uğruna seveceğim seni ey aşk. Ki sen içimde ölüme kadar sınırsız bir yolculuk ki sen yaşattıklarınla hayatıma bir umutsun. Öyle kal,içimizde ardımızdan gelenler sende anlam bulsun. Anlamın olsun mevsimi kalmayan gecelerde...

Birkan® - 18.06.2001-Bursa
Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın sevgi ve aşk kümesinde bulunan diğer yazıları...
Martıların kanatlarında sevdim seni
Ne demek geliyorsa içimden sana
Aşkıma sözümdür
Mevsimin getirdiği yağmursun bana
Yalnızlık aşktır
Yaşanabilirmi aşk yeniden
Seni Seviyorum Temmuz
Şimdi gelen gecedir sendeki hayalime
Elveda ben unutuluyorum..

Yazarın deneme ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Yüreğime üç kez dokun
Dokunamasamda sana
Özlemek diyorsun bana
Suskunlukla yıkadım yüzümü
Çocukluğum sokaktır benim
Düşlerde yaşamanın rengi
Aşkına deli itirafıdır okudukların
Huzuru Kaçıran Bir Aşk Gibiyim
Hayatın şiirdeki anlamı
Ayrılığın dayanılmaz hafifliği

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Bir başka seviyorum seni [Şiir]
Sor beni yağmurlarına [Şiir]
Bir [Şiir]
Yaşamam gerek seni [Şiir]
Salıncakta unuttuğum [Şiir]
Bir Bunu Cekip Aldim [Şiir]
Mevsimsiz [Şiir]
Aşk-ı İnfaz [Şiir]
İstanbul yansıması [Şiir]
Bir ihtimaldir sevmek [Şiir]


Birkan ASKAN kimdir?

Kim olmadığımı biliyorum en azından. . /Bir öncesizlik mi desem, bir sonrasızlık mı, ya da evvel zaman içinde bir masal. . /kahramanlarının hepsi ölen. . /tarafından. . Kuru bir kuyu mu desem, gidemediğim bir uzak mı. . hiçbir an, göremediğim bir sevda mı, manası olmayan bir bakış mı. . /bilemedim. . Ama herşeye rağmen, kim olmadığımı biliyorum. . /Artık kullanılmayan bir köprüden. . aşk’ı sallandırıyorum. . Bilmem. . / Kimi anlatmak gerekir kendi yerime. . /ya da kim beni anlayabilir. . /Sadece kim olduğum mu önemlidir, yoksa kimse olamayacağım mı. . /Bunu da bilmek gerekir. . / Birkan tekilden sakin, çoğuldan delidir. . /Kelimesiz değildir. . /Kendidir. . /Kısaca kim ne şekilde düşünürse, öyledir. . /Bırakın öylece kalsın. . /Önemsizdir. .

Etkilendiği Yazarlar:
Kimse kimseye benzemese de, kimse herkesi biraz kendine benzetir.. /Kimseye benzemem diyen de, aslında herkesten çok kimsedir../.O.Auroba /E.Batur /P.Celan /M.Mungan


yazardan son gelenler

bu yazının yer aldığı
kütüphaneler


yazarın kütüphaneleri 

 

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2023 | © Birkan ASKAN, 2023
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.