..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Ölümden önce yaşam var mı? -Duvaryazısı
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Deneme > Sevgi ve Aşk > Birkan ASKAN
3 Eylül 2001
Yaşanabilirmi aşk yeniden  
O bizi bize anlatan aşk, nefesimizi yüreğimizden çalan aşk.

Birkan ASKAN


Ve sen beni gerçekte görmeden,yüzyüze görüşemeden sevdin.Ve ben seni bir o kadar çok sevdim.Çok benimsedim. Her zaman yüreğimde sadece yürek ve sadece anlayış besledim.....


:CJBH:
Yaşanabilirmi aşk yeniden. Yaşadığımız zaman dilimi içerisinde yeniden hiç yaşanmamışcasına yeniden paylaşılabilirmi sence. Ve düşünebilirmisin aşk kendini bu kadar aşabilirmi duygu yüklü düşüncelerimizde. Aşk kendine bizim kadar aşık olabilirmi sence. Sence yeniden hiç yaşanmamışcasına...

Neden dersen,sanırım yüreğimden gelenleri yazacağım bu gecede sana. Seni sanki hiç kimseyi yaşamamış gibi yaşamak bana öyle mutluluk veriyorki, bu mutluluk asla tanımlamayacak benim için.

Sesini duymak bana aşk getiriyor. Sana cümlelerin kendi anlamını taşıyamayacağı kadar aşk büyütüyorum içimde ve sen ki geceyarısı ayışığı yalnızlığım gibisin.

Bir insan her sabaha yeniden aşık olabilirmi ve yeniden her sabahın getirisi sözlerine,günaydın diyen tatlı sözlerine hiç bu kadar bağlanabilirmi. Bir insan seni hiç bu kadar kendi yüreği kadar sevebilirmi. Kendi yüreği sayıpta dertlerini bu kadar seninle senden fazla çoğalabilirmi bilemem.

Ayrılığı düşünmeyi unutmak ne güzel paylaşım oldu artık bana. Bir insana değil hayat değil dünya küçücük bir merhaba kafi kalırmış. Sözle yaşanmaz ve aşk hiçbir zaman beni sana şu an olduğundan daha fazla bağlayamaz.

Ve insanım sonuçta,gülmek var,ağlamak yaşamak var ya işte şu hayatı.Senle yaşamak. Dostça,aşkı umarsızca haykırırcasına yaşamak varya işte şu hayatı, asla ama asla anlatılamazmış.

Bir insan bu kadar mutlu olabilir ancak. Ve akıp giden zamanına yokluk taşır. Yalnızlık aşktır aslında bilirmisin. Bilirmisin aşk koskoca bir hayatın içimizde paylaşıma açık kapılarından durmaksızın çoğalmaktadır.

Utanmıyorum bu kelimeleri söylemekten. Bir insana gerçek anlamda aşık oluyorum. Aşık olmak istiyorum diyerek dolaştığım yolları,kaybettiğim bütün zamanları düşünemiyorum bile.

Utanmıyorum bir insana,gerçek bir insana seni seviyorum demekten.Sana aşığım diyebilmekten asla ama asla utanmıyorum hayatta utandığım birçok şeye tebessüm ederek. Birçok şeye anlamsızca utangaçlık kattığım zamanları sırtımda anlamsızlık içinde taşıdığımı geçte olsa anlayabilişim kadar.

Seni seviyorum,gerek ingilizce,gerek türkçe, gerek bu kavramı hangi soyut ruh haline bırakıpta seni düşünürcesine sadece,yalnızca seni seviyorum diyorum yüreğimden.

Unutmam asla.Asla unutturmam bir insanı gerçekten sevdiğim zamanlara kendimi. Kendimi mevsiminde hüzüne terkedilmiş yanlarımla sen oldukça asla ama asla tüketiyorum,tükeniyorum diyemem sana.

Sana dostluğu,sana aşkı sana paylaşımı verebiliyorsam sana sevgiyi yaşatabiliyorsam bir parçada olsa dertlerden kederlerden uzaklaştırabiliyorsam ne mutlu bana. Ne mutlu gerçek bir yüreği gerçek olarak tanıdığım zamanlarıma. Solmasın sevgimiz. Solmasın yüreğimize yürekten bağladığımız dostluğumuz.

Ve sen beni gerçekte görmeden,yüzyüze görüşemeden sevdin.Ve ben seni bir o kadar çok sevdim.Çok benimsedim. Her zaman yüreğimde sadece yürek ve sadece anlayış besledim. Hepsinin bir insanda bulunmasını bekledim. Belki çok gördüm belki az yaşadım belki çok umutlandım ama hep sevdim.

Hep sevgi taraftarı kesildim. Yalan değil yalanda olsa yalanlarda bir gerçeğe dönüşüyor nasıl olsa.Ben seni böyle sevdim dostum,ben seni böylesine yüreğimden her zaman dahada değer vererek dahada yücelterek anlamını çok sevdim.

Ve yine söylüyorum biliyormusun,hemde artık hiç utanmıyorum.

Hiç sıkılmıyorum. Sana her zaman söyleyeceğimi,söylediklerimi yine açıkyüreklilikle söylüyorum....

SENİ İNAN ÇOK SEVİYORUM.Birkan® - 30.05.2001-Bursa
Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın sevgi ve aşk kümesinde bulunan diğer yazıları...
Martıların kanatlarında sevdim seni
Ne demek geliyorsa içimden sana
Aşkıma sözümdür
Aşk tükenirmi hasret oldukça
Mevsimin getirdiği yağmursun bana
Yalnızlık aşktır
Seni Seviyorum Temmuz
Şimdi gelen gecedir sendeki hayalime
Elveda ben unutuluyorum..

Yazarın deneme ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Yüreğime üç kez dokun
Dokunamasamda sana
Özlemek diyorsun bana
Suskunlukla yıkadım yüzümü
Çocukluğum sokaktır benim
Düşlerde yaşamanın rengi
Aşkına deli itirafıdır okudukların
Huzuru Kaçıran Bir Aşk Gibiyim
Hayatın şiirdeki anlamı
Ayrılığın dayanılmaz hafifliği

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Bir başka seviyorum seni [Şiir]
Sor beni yağmurlarına [Şiir]
Bir [Şiir]
Yaşamam gerek seni [Şiir]
Salıncakta unuttuğum [Şiir]
Bir Bunu Cekip Aldim [Şiir]
Mevsimsiz [Şiir]
Aşk-ı İnfaz [Şiir]
İstanbul yansıması [Şiir]
Bir ihtimaldir sevmek [Şiir]


Birkan ASKAN kimdir?

Kim olmadığımı biliyorum en azından. . /Bir öncesizlik mi desem, bir sonrasızlık mı, ya da evvel zaman içinde bir masal. . /kahramanlarının hepsi ölen. . /tarafından. . Kuru bir kuyu mu desem, gidemediğim bir uzak mı. . hiçbir an, göremediğim bir sevda mı, manası olmayan bir bakış mı. . /bilemedim. . Ama herşeye rağmen, kim olmadığımı biliyorum. . /Artık kullanılmayan bir köprüden. . aşk’ı sallandırıyorum. . Bilmem. . / Kimi anlatmak gerekir kendi yerime. . /ya da kim beni anlayabilir. . /Sadece kim olduğum mu önemlidir, yoksa kimse olamayacağım mı. . /Bunu da bilmek gerekir. . / Birkan tekilden sakin, çoğuldan delidir. . /Kelimesiz değildir. . /Kendidir. . /Kısaca kim ne şekilde düşünürse, öyledir. . /Bırakın öylece kalsın. . /Önemsizdir. .

Etkilendiği Yazarlar:
Kimse kimseye benzemese de, kimse herkesi biraz kendine benzetir.. /Kimseye benzemem diyen de, aslında herkesten çok kimsedir../.O.Auroba /E.Batur /P.Celan /M.Mungan


yazardan son gelenler

bu yazının yer aldığı
kütüphaneler


yazarın kütüphaneleri 

 

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2022 | © Birkan ASKAN, 2022
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.