..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Gene gel gel gel. / Ne olursan ol. / ... / Umutsuzluk kapısı değil bu kapı. / Nasılsan öyle gel. -Mevlânâ
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Deneme > Yüzleşme > A. Ceyda Öz
3 Aralık 2003
Hoş Geldin Yüreğim...  
A. Ceyda Öz
Güneş çizdiğin günleri hatırlıyorum kendine, kapkaranlık kozanın içinde. Yetmedi mi artık demiştin bir gün bana, daha ne kadar sürecek bu hayal?


:BECH:

Her gün yeni bir yüzle çıkmak zorunda mısın karşıma? İçim acıyor  artık yaralarına merhem sürmekten, kapanmadı ki hiç biri, sadece acımıyor eskisi gibi. İnce bir sızıdır onlar içine her nefesle dolup bana ulaşan. 

Çok mu seviyorsun kendini yoksa? Kızgınlığın sevgisizliklerinden dolayı mı  insanlara? Çok verip karşılık istemem dediğinde yanılıyor olma sakın. Beklediğin yalın bir sevgi galiba. Bunu bulamıyorsun değil mi? Hatta artık aramıyorsun da sanki. İnancını yitirmişsin görüyorum, ama öyle mutluyum ki, bu defa cidden çok kararlı bir halin var kozana dönmek için. 

Güneş çizdiğin günleri hatırlıyorum kendine, kapkaranlık kozanın içinde. Yetmedi mi artık demiştin bir gün bana, daha ne kadar sürecek bu hayal? Hayalleri gerçek yapacağına inanıp çıkmıştın sonra aniden, tıpkı kaç kere deneyip, sonra  solmuş yüzünle karşıma çıktığın günleri unutmadık ikimizde. Sen gülmelere layıksın demiştim sana, ama güldürmek için ben yetemedim, beni dışarılarda  aramaya her gidişinde söylemeye cesaret edemedim, ben hiç bir yerde değilim, sadece senin içinde sen yaşadığın, yaşattığın sürece varım diyemedim...

Ne zor değil mi, karşına çıkan insanlara kendin gibi güvenip sevgi ile sarılmak, inanmak, her şeyini vermek için sürekli çabalamak, sonra da herhangi biri olduğunu görmek gözlerinde, sözlerinde, davranışlarında... Tüm yalanları toplatıp, kullanım tarihi dolmuş diye tedahülden kaldırmak istiyorsun değil mi? Oysa söylenmiş her yalandan sonra mutlaka bir sebebi vardır diye hoş görürdün.  Ama seni sevdiğini, onun için tek olduğunu, hep seni beklediğini, en özel olduğu söyleyen birisinin bu sözlerinin sadece kirli bir yalan olduğunu görünce içine sindiremiyorsun değil mi?

İçin öyle acıyor ki benim canımı da çok yakıyorsun. 

Lütfen bana inancını yitirme evine dönerken. Hoş gel yine gittiğin gibi. Yerin benim yanım yüreğinin içindeyim. Git desen, duymasan, anlamasan bile beni yine burada olacağım... O sende bulduğum sonsuz sevgi burada tutuyor beni. Yüreğinde besleniyorum. Hiç yaşlanmıyorum her daim biraz daha küçük bir çocuk oluyorum ufacık sevinçlerinle. 

Ben sana her kendini yalnız hissedişinde elimi uzatıyorum, çok üşüyorsun keşke ısıtabilseydim seni, oysa sen üşürken ben de çok üşüyorum...  Hani demiş ya şair " Kapama gözlerini üşüyorum" diye, kapama bana yüreğini içinde öldürme beni, üşütme sensiz...

Bak ne güzel buluştuk işte bugün, hoş geldin evine, hep burada kal,  yıpratmasın dışarıda artık seni kurtlar. Sen, sen olduğun için buradayım ben, senden başka yoktur bir dileğim nefesinle nefes alırken...Yok başka bir yürek aradığım, bir başkası yok canım diye seslendiğim senden başka... O canımdır ki yüreğimizden kopan bir ses, o canımdır ki  canımızdan koparak kulaklarına ulaşan... 

Kaybetme korkusu yok bizim evimizde...Yüreğimiz durursa nereye gideriz nasıl olur bunu ben de bilmiyorum ama, eğer  bir gün yüreğinin dışında bulursam kendimi kalbimiz durduğunda, eğer hala varlığımızın olduğunu fark edersem, sonsuz bir yaşamsa süreceğimiz bir boşlukta, şayet hareket edebiliyorsam, yapacağım çağrılarımı duyurabiliyorsam sana, gene yüreğindir yüreğimin yeri. Bulamazsam seni kaybedersem bir boşlukta, yalnızlığımda yüreğini çizip gene seni var ederim, yeni senin yanındır yüreğimin yeri. Hoş geldin yüreğim...Hoş geldin...Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.


Yazarın deneme ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Ben Hüzünlerime Geri Dönüyorum...
Bir Sabah, Öyle Bir Sabah Gel ki...
Ateş Böcekleri
Bir Lokma Ekmek Bir Hırka mıdır Hayat?
Yalnızlar Kahvesi
Kalemimin Ucu Titriyor Bu Akşam...

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Aşkın Yalancısı [Şiir]
Saçmalıklar Diyarı [Şiir]
Benim de Umutlarım Vardı... [Şiir]
Gidiyorum İşte Ey Sevgili! [Şiir]
Işığım [Şiir]
Öğreneceksin... [Şiir]
Benden Bıkmışsın Demek... [Şiir]
Adın Gülbahar Olsun... [Şiir]
Sana Bir Sır Vereceğim! [Şiir]
Yağmursam [Şiir]


A. Ceyda Öz kimdir?

Hani öyle üşürsün ki, artık hiç bir şey hissetmez uzuvların, uyuşur kalırsın, manasız bir donukluğun çizgileri oluşur, ardından bir kabuk içindeki parçalanmayı döker, ezip de geçer tüm bedenini, acısı en derinden gelir de yakar her yerini. . . İşte ben de öyle üşüdüm gece yarısını beş geçe. . . Artık kurşun kalemle yazmak istiyorum yüreğime insanların adını. . . Silgisi olmayan kalemlerle yazdıklarımı kazırken oluşan yaralardan yer kalmadı silinmeyecek izlere. . . Dost dediklerim, arkadaşım dediklerim, sevgilim dediklerim. . . Hepinizi kazımak öyle zor oldu ki yüreğimden. . Hepiniz birer parça alıp gittiniz hatta, bense bıraktığınız izlerin silinmesini izledim kenardan, tıpkı bıraktığım izlerin silinmesini izlediğim gibi. . . Sonra hepinizi tekrar sevdim, bildim ki kim bilir hangi girdaptı sizi alıp götüren. . . Hepinizi sevdim, hepinizi affettim. . . Ama artık yüreğimde koyabileceğim bir yer kalmadı hiçbirinizi, bir bir yaraladığınız, o masum yüreğimde. . .

Etkilendiği Yazarlar:
-


yazardan son gelenler

bu yazının yer aldığı
kütüphaneler


yazarın kütüphaneleri 

 

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2023 | © A. Ceyda Öz, 2023
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.