..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Hiçbir kış sonsuza dek sürmüyor, hiçbir ilkbahar uğramadan geçmiyor. -Hal Borland
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Deneme > İlişkiler > ELCiN ORHAN
11 Eylül 2003
Hayal Adam  
ELCiN ORHAN
Adından başkalarında olması bile sebep seni unutmamaya, seni unutmak adına, başka isimle anıyorum aylardır “Hayal Adam”


:EFGF:
Biçimini unuttuğum yüzünü değil, hiç kimsede olmayan yüreğini sevmek ve belki de benim bilmekti güzel olan. İster Sonbahar de hasretimi tetikleyenin adına istersen geçen yıl bu vakitler, adını bilmem de büyük bir özlemsin bu gün içimde düştü gönül yapraklarım teker teker dibe.

Hayal de olsa sevdaların en büyüğünü yaşadım ve hayaldin sen hayal adam gerçeğini düşündüm, hayallerimde hâlâ esirsen bu gözlerinin suçudur. Unutamıyorsam seni bu birkaç sözünün suçudur.
Sana ulaşabileceğim her yolu kaldırmak istiyorum... ama hep bir yerlerde varlığını bilmek istiyorum, anlayacağın sen gittin gideli ben bir deliyim.
Otuz iki mektup bir resim nesini nesini sevdin gönül. Diye söyleniyorum. Sonra otuz iki mektubun her birinde yüreğini okuduğumu anlıyorum.

“Yüreğini, yüreğini, yüreğini seviyorum"

Adından başkalarında olması bile sebep seni unutmamaya, seni unutmak adına, başka isimle anıyorum aylardır “Hayal Adam” Kendimle savaşın galibiydim aylardır. Gül koklamayarak, yağmurda kapı dışarı çıkmayarak, aşklar yalan diyerek, bu gün akıl güle, yağmur toprağa, gönlüm sana düşüyor yine yeniden aşka inanasım geliyor. Bu gün beni yenen sevgime kızamıyorum, var mı söyle bundan daha büyüğü yer yüzünde yaşanmadı bundan bir tane daha, örnek versem diyorum da sana bulamıyorum ki eş değerini sevdamın Hayal Adam.
(.) sı yok cümlelerimin sahibi Hayal Adam, yüzümü ıslatıyorsa bu sevda, yıkanıyorsam yağmurlarda, gül kokusunda sensen aklıma gelen, yeşeriyorsam kızaran doğaya inat bu baharda, ağlatabiliyorsam bulutları aşkımı anlatarak, bir albüm bile olmadan senli benli resimleri olan, ve bir hayali bile öpebiliyorsam dahası adın bile yokken, senden ses gelmezken ben tek taraflı yaşıyorsam hâlâ bu sevdayı dahası mı? Sen söyle yok ki daha ötesi . . . . . . . .
Geçenlerde döndüm eski sevgilime, derdim sevgimi acep dedim döndüm. Bulamadım sende ki hiçi onda ki her şeyde. Yok olmuyor yapamıyorum emanetin miyim? ben senin beni kimselere veremiyorum.
Hayal adam sana bitmek bilmez cümleler kurardım ya.. Zan altında kalmanı istemem Görsen halimi yarı yanımın katilini sende merak ederdin. Unut hatırladığın kadını ellerimi kana buladım kızıl saçlarımı hani o çok sevdiğin kızıl saçlarımı kestim dün.
Bu bir mektuptu, başına intiharı sen koydun. yazdıkça yazdım noktalarımı sevdan, gözümü sel aldı. Sicimin ucu kaçtı şimdi sökülürüm, sökülürüm, bir deli dereyim belki bir gün gönlüne dökülürüm.
Hiç eksik kalmam hep fazla vermeyi kimden öğrendim bilmiyorum da öğrenmişim ki bir yerlerden, hep fazladan gitti benden giden.

Hayal Adam bu bir çağrı değil, bozma sakın hayallerimi ...! Dur öyle gönlümün şahikasında inme atından.
Hayal ülkemin umutları bitmez, zembereği kurulur bana seni bulutlar içinde yaşatır. Bol ümitli ülkemin saatleri der ki daha var, hayal bu ya biraz daha bekle..
Ve nasıl mı biter bu Hayal, İşte böyle..

Sabretmeyi en iyi ben bilirdim
Sabır taşım döne, döne yok etmeseydi kendini
geç kalınmış bir baharı olsaydı da
bitmeyen şu kışı olmasaydı yüreğimin
ve beklemek güzeldi seni geleceksin ümidi olsaydı eğer
ve seni beklemek mecazi anlamda bir ömür olsaydı keşke
bu sabah uyanmasaydım ölüme
bekliyordum hâlâ seni bir yerlerde Azrail ile sözlenmeseydim eğer.

Elçin Orhan
11/09/2003


.Eleştiriler & Yorumlar

:: .....
Gönderen: demet / kuşadası
6 Ekim 2003
bende uyandırdığın duygu selini sana ifade etmek istiyorum ama ben,sen gibi duyguları kelimelere dökme ustalığını beceremiyorum işte. ama şuna inanıyorum ki,benim senin yüreğini bildiğim gibi sen de benim yüreğimi biliyorsun. şimdi yüreğim yeni doğan bir kuş gibi uçmak istiyor ama korkuyor ve beceremiyor.ve sen benim kuş yüreğimi her defasında cesaretlendiriyorsun. sen benim can dostumsun...

:: Bende
Gönderen: Şule Aydemir / İstanbul
17 Eylül 2003
Yazılarını okuduğum zaman hep içim bağıyor; - bende - benimde - bende de keyifle okuyorum ve devamlı yazmalı diyorum... herşey gönlün kadar güzel olsun. sevgiyle kal daima

:: Bende
Gönderen: Şule Aydemir / İstanbul
17 Eylül 2003
Şöyle düşündüm birde; Bir Hayal bir yalana eşit olabilir mi?... Hayal belki de bir yalandır mı denmeli?. Yoksa benim Hayal Adamım, Yalan Adama mı denkti?.... hep düşündüğümde güzelleştiğimi ve yaşamın anlam kazandığını fark ediyorum, ve bir yerlerde soğan gibi filizi bile olsa bir şeylerin filizlendiğini hissediyorum... Oysa diyorum gönlüm soğan filizi olmadan önce hunharca soyulmuştu ve yeniden yen filizleniyor, hemde inatla bir kızıl sonbaharda ki Elçin sen bunu saçlarında bile canlandırabildin gönlümde.... kocaman teşekkürler.... sevgiyle kal daima

:: Dost'a
Gönderen: Arzu MUMCU / Istanbul
12 Eylül 2003
Canım arkadaşım yine başımı döndürdün sımsıkı sarıldığın sevdanla, sahip olduğun kalb nasıl da kocaman ve mangal gibi..hayallerini bozmasın hiç bir söz ve sen hep bu eşsiz sevdayı yaşa..bize de yazdıklarında yaşat..öpüyorum..

:: merak işte
Gönderen: semra bakan / istanbul
12 Eylül 2003
elçinciğim her zaman olduğu gibi yine çok güzeldi... de benim merak ettiğim saçlarını gerçekten de kestirdin mi???

:: İnanılmaz...
Gönderen: Ö.Hakan / Van
12 Eylül 2003
Ne demeli buna? Tıkandım,nefesimi kesti bu yazı,gerçek anlamda tüylerim diken diken oldu... yazının güzelliğini mi övmeli,yaşanan aşkın derinliğini mi? Tek kelimeyle Mükemmel bir yazı,yazarı gibi...Son zamanlarda okuduğum en güzel ve en etkileyici yazı.Tebrikler vee.... Sevgi ve şiirin dostluğuyla
Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.


Yazarın deneme ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Sonbahar Sükütu
Neden
Sadece Ben Sevdim Sevim

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Kırlangıçlar Aynı Değilmiş [Şiir]
Ne ister neyi özler bilemediğim yar [Şiir]
İmkansızım [Şiir]
Ah Yollar Yok musunuz [Şiir]
Ağlamayacaktım [Şiir]
Artık Hiçbir Şey Bildiğimiz Gibi Değil [Şiir]
Bana Beni Anlattığın Özgür Bir Cümle Kur [Şiir]
Acı Rüzgarın Ayazı [Şiir]
Gelmedin [Şiir]
Aldırma Sen [Şiir]


ELCiN ORHAN kimdir?

ben ne zaman beyaz pabuçlarımı giysem yağmur yağar sonra, ben bahtiyar pabuçlarım perişan olur. ben ne zaman ele yar desem başkasının olur sonra, ben perişan eller bahtiyar olur ben ne zaman aşkı savunsam aşk beni ele verir ne zaman özlediğimi inkar etsem vesikası karşımda durur ben ne zaman ölmek istesem umut beni bulur ne zaman umut arasam ölüm umudum olur ben ne zaman yıldız avına çıksam hepsi göğe tutunur ne zaman sabretsem Ben ne zaman. . . . . ? Elçin ORHAN 2004


yazardan son gelenler

bu yazının yer aldığı
kütüphaneler


yazarın kütüphaneleri 

 

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2023 | © ELCiN ORHAN, 2023
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.