..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Aşkın aldı benden beni. -Yunus Emre
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Eleştiri > Kesinlikle Karşıyım! > osman demircan
22 Aralık 2014
Adalet Asalettir  
osman demircan
Eski dört bakanın mal varlıklarıyla ilgili bilirkişi raporunda Zafer Çağlayan, Egemen Bağış ve Muammer Güler’in servetlerinin gelirleriyle orantılı olmadığı belirtildi. Önce "Paralar bizim değil polis koydu." dediler. Şimdi paralarını geri istiyorlar.


:ACHF:
Eski dört bakanın mal varlıklarıyla ilgili bilirkişi raporunda Zafer Çağlayan, Egemen Bağış ve Muammer Güler’in servetlerinin gelirleriyle orantılı olmadığı belirtildi. Önce "Paralar bizim değil polis koydu." dediler. Şimdi paralarını geri istiyorlar. Bundan daha büyük itiraf olur mu? Lütfen elinizi vicdanınıza koyun öyle karar verin. Bir ülkenin % 100'ü aptalsa o ülkede en kolay ticaret siyasettir. Artık siyaset ticareti yapılmasının önü kesilsin. Artık bu aptallıktan hangi görüşten olursa olsun kurtulunsun. Önceden yapılmış tüm aptallıklar Türkiye'yi mahvetti. Artık zeka istiyorum. Zeka ümit ediyorum, bunca aptallık yeter! Yeni Türkiye 'AK' lanmadıkça eskisinden hiçbir farkı olmayacaktır. Adalet asalettir. Türkiye adaletini yitirirse, asaletini de yitirir. Ondan sonra ister sarıkla gezilsin, ister taçla.... Önceden şapkayla gezildiğinde ne olduysa yine aynısı olur. Aptal bir kafaya sarılan sarığın eşeğe vurulan semerden farkı kalmaz.
İnsanların vicdanları kirlenmiştir. Ya AKP olacaktır ya AK PARTİ.... Bunu zaman gösterecektir.
Türkiye'nin namusa ihtiyacı var. Böyle devam ederse ya tuvaletler bebek dolmaya devam edecektir ya kasalar para... Bir daha da bu ülkede namustan bahseden kalmayacaktır.
İstanbul'da işlenen Özbek Hoca suikastının görüntüleri ortaya çıktı. Çeçen suikastçı, derneğin kapısının açılmasını bekleyen Buhari’ye arkadan yaklaşıyor, ardından sırtına dayadığı tabancayı ateşliyor.
Sizler de Müslümanları arkadan vuran Çeçen tetikçi gibi olmayın. Çeçen tetikçinin arkasında Ruslar var. Peki sizin arkanızda kimler var? Yapmayın etmeyin! Zaten Müslüman coğrafyasında yeterince tetikçi var. Müslüman coğrafyasında Gavur destekçisi var. Beyinleri domuz etiyle beslenmiş, düşünceleri hınzır olan çok kişi var. Siz de bunlardan olmayın.
Müslümana yobaz diyen kendisi ise hiçbir şey olamamış ezik ruhlu insanlara yardım yapmayın. Onların ekmeğine yağ sürmeyin. Müslümanları zan altında bırakmayın.
Necip Fazıl'a sormuşlar nasıl bir Müslüman nesil istiyorsun. Yepyeni, bütün dünyaya hakim bir düşünce sahibi, her şeyin hesabını veren bir nesil....istiyorum demiştir. Necip Fazıl'ın istediği nesilseniz, yepyeni olun, dünyaya hakim düşünceniz olsun ve hesap vermekten korkmayın. Hesap verin!Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın kesinlikle karşıyım! kümesinde bulunan diğer yazıları...
Köpekler ve İt Herifler
Tüm Aşklar Faşizm Kokmaz
Rize Dağınık Bir Masa Gibi
İnsanlığımızı Önce Şiirlerde Yitirdik
Adalet Nedir
Sakalla Bıyık Arasında Sıkışmış İnsan
Özgür Köpeğimin Adıdır

Yazarın eleştiri ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Üç Türlü İnsan
İnce Bir Tülüm
Başka Bir Yol Yoksa İnancın Seni Nereye Kadar Götürür
Keyfin Bilir
Örümcek ve Kelebek
Dünya
Tüm Evli Sevgililerin, Sevgililer Günü Kutlu Olsun
Olan Dağdaki Garibana, Karakoldaki Garibana Olmakta
Var Olmak İçin Emperyal Olmak Zorundasın
Aşk mı Özgürlük Mü

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
En Ateşli Anımda Gel Yanıma [Şiir]
Öperek Beni Öldür [Şiir]
Cayır Cayır [Şiir]
Kar Yangınları [Şiir]
Söyle Neden Konuşmuyorsun [Şiir]
Martı Beyazı [Şiir]
Gözlerim Kan Davalıdır Her Geceye [Şiir]
Kefenden Çiçekli Elbise [Şiir]
Gül Şarabı [Şiir]
Varlığın Sevda Yokluğun Fırtına [Şiir]


osman demircan kimdir?

Yüreğimin ve beynimin tavanında buluyorum, tozlu mısraları. Aklım bir çatı katı. Gözlerim yıldızlarla dolduğunda, bakışlarımın ışıltısı vurur satırlara. İşte o zaman, şiirler bir Samanyolu olur. Mehtaplı gecelerimi vururum gözyaşlarımla biriktirdiğim göllere. Her mısra bir dal gibi düşer, şiir denizlerine. Kızıl bir duyguya boğulurum o an. Akarım ellerinize.

Etkilendiği Yazarlar:
Herkes


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2022 | © osman demircan, 2022
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.