..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Gençliğinde müzik öğrenen, felsefeyi daha iyi anlar. -Platon
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Deneme > Sevgi ve Aşk > pelin onay
27 Kasım 2002
Gidiyorum  
pelin onay
..bana ait olan ve olmayan bütün soruları ve cevapları ardımda bırakarak gidiyorum..Az kullanılmış ve bayandan bir sevda bırakıyorum sana..Yolun açık olsun..!


:IAIJ:
Puslu bir sabah ayazını peşimden sürükleyerek gidiyorum. Yalnızlığımı köhne bir sandalın sahipsiz sürüklenişine bırakırken, hüznüm ardından ağlıyordu. Alışkanlığından vazgeçen bir tiryaki gibi sıkıp yumruklarımı, arkama dönüp bakmadan gidiyorum..Sahibi olmadığım ama üzerime zorla giydirilen bir beden büyük bütün kaçışları ihtiyacı olanlara bırakacaktım, vicdanım el vermedi. Usulca soyundum ve sahiplerine geri verilmek üzere bir kenara bıraktım hepsini, gidiyorum..Umudum küçük bir kız çocuğu, el sallayarak çağırıyor beni uzaklardan. Israr etmeyeceksin kalmam için ama hani olur ya, yine de etme. Yapamadığım tek şeydi baharda kardelen yetiştirmek. Sen onu istedin, mahcup oldu yüreğim, gidiyorum..Oysa benim de hayallerim vardı; dans edecektim yağmurda, sonbahar’a vedaları değil gülüşleri yapıştıracaktım, çiçekler alacaktım olur olmadık zamanlarda. Fazla geldi çıplak elle çizdiğim resim tuvaline. Konuşturma beni giderayak çünkü ödünç aldım suskunluk adını verdiğin silahını, gidiyorum..Eskiden olsa eteğimi çekiştirip beni kandırırdı içimdeki çocuk, üzüleceğimi bile bile.. Gözlerine buzdan sarkıtları sen mi yerleştirdin ki artık ağlayamıyor bile. Onu bu kurak, duygusuz ve yeşili az topraklarda, her şey iyi olacak gibi asılsız vaatlerle büyütüp, hayata kazandırmam olanaksız. O çok sevdiğin korkularını, her mevsime açık pencerenden içeriye bırakarak, içimdeki her şeyden habersiz çocukluğumu yanıma alarak gidiyorum..Sen bir bedenle sevişmek istedin, bense yüreğinle ve beyninle ve gözlerinle...Adımlarımızın uyumsuz olduğunu neden hemen kabullenemedim diye kırılarak kendime, gidiyorum..

Şimdi notaları sahipsiz ve öksüz kalmış yarım bir şarkıdır sevmek. Canımı daha fazla acıtamayacağını bilmek, biraz olsun mutlu ediyor beni. Sürüklenmiyorum dikkat et, gidiyorum..Sessizce ve hiçbir şey yaşamamış gibi. Bir süre sonra denize ulaşıp, korunaklı seyir defterimin ilk sayfasına taze ve diri umutlar işleyeceğim. Yüreğimi çıkartıp her şeyiyle masaya dökerken, senden daha cesur olduğum için utanma sakın. Bu cesaret, çocukların masum dualarından çaldığım inatçı bir bekleyişti sadece. Bana balonlar alabilecek kadar yürekli bir sevgiyi, korkularıma rağmen başım dik karşılayacağıma dair söz vererek gidiyorum..Bir bedeni değil, bir yüreği özlediğin vakit, umarım zamanın olur güneşin doğuşunu huzurla izlemek için..

Bana ait olan ve olmayan bütün soruları ve cevapları ardımda bırakarak gidiyorum. Az kullanılmış ve bayandan bir sevda bırakıyorum sana. Yolun açık olsun...!


.Eleştiriler & Yorumlar

:: .........
Gönderen: Kâmuran Esen / ,
28 Haziran 2014
Sevgili Pelin. Şiir gibi bir anlatım. İnsanın içine işliyor. Tebrikler. Sevgiyle.

:: ne desem ki ??
Gönderen: aylin avcu / Tekirdağ/Türkiye
24 Nisan 2007
İnanılmaz olmuşş ... YOLUNUZ AÇIK olsun pelin hanım.. harika bir yazı ..

:: Kilitlendim......
Gönderen: pervin / İstanbul/Türkiye
27 Mayıs 2006
Merhabalar Pelin Hanım, 3 saattir tesadüfen bulduğum izedebiyat sitesindeyim. Size rastladım ve kilitlendim kaldım. Aşk, doğum gibi. Her insanın yaşayabildiği ama her insanın eşsiz yaşadığı bir durum. Yazdıklarınızı okurken, olamaz tam da hissettiklerim, hah tam böyleydi vb cümleler kurarken buldum kendimi. Size hayran kaldım. Yüreğinize, kaleminize sağlık. Galiba tiryakiniz oluyorum :):):) Sevgilerle Pervin.

:: Yarımlarımı tam yaptın:)
Gönderen: Didem SEVİNÇ / İstanbul
18 Mart 2003
Sevgili pelin, Yazılarımı okudunmu bilmiyorum ama anlatış tarzımız ve bakış açılarımız o kadar bir ki, yazılarını okurken kendi yazımı check ediyor gibi hissediyorum:)Ya yazılarımı aynaya tutup oradan okuyorum ya da hayat aynı şeyleri düşünmemiz adına tesadüflerle dolu.Dedim ya,okurken birşeyler kalbime süzülüp orada kalıyor adeta."Sürüklenmiyorum,gidiyorum..".Aslında için için sürüklendiğimizi biliyorum inan.Biz gitmeye zorlanıyoruz aslında.Adımlarımızın farklılığını bilmemiz bile birşeyleri değiştirmiyor.Değiştiremiyor belkide..Herzaman dediğim gibi yüreğine dikkat et sevgili pelin. Didem

:: Her Sorunun Bir Cevabı Vardır
Gönderen: İbrahim Kilik / Ankara/Türkiye
26 Aralık 2002
Puslu sabahların, güneşli bir güne dönüşeceğini biliyorum. Yazınız bunu gösteriyor. Her sorunun bir cevabı vardır. Önemli olan soruyu en güzel şekilde cevaplandırmaktır. Sizde yazınızla bunu başarmışsınız. Tebrikler.

:: hoþ............geldin............
Gönderen: ömral / yeditepeliþehir
29 Kasım 2002
sevgili pelin....... . yüreðiniz....güzel þehriniz...kendinizle münhasýr anlatýmýnýzla....hoþ....geldiniz...... . her gidiþimizin aslýnda biraz daha kendimize geliþ olduðu aþikardýr.... . þimdilik sýnýrlý vaktimde,hoþ...geldiniz demekle yetineceðim izninizle...bilahare okuyup birþeyler yazmaya çalýþacaðým yazýlarýnýza atfen... . hoþça-dostça-sevgiyle... sevginiz sevdiðiniz ve de sevildiklerinizle kalýnýz.... . yeditepeli þehirden selam olsun....... .

:: Tebrikler Pelin
Gönderen: Binnur Edisan / Ankara
28 Kasım 2002
Olayların yaşanmasından çok duyguların dışa vurumu sanırım ortak..aynı anda gidiyorum \'lu yazılarımız güncellenmiş.Çok güzel bir yazı çook keyif alarak okudum.Tüm samimiyetimle tebrik ediyorum seni.Eline ,yüreğine sağlık.Yeni yazılarda görüşmek dileğiyle. Binnur.
Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın sevgi ve aşk kümesinde bulunan diğer yazıları...
Susuyorsun...devam et...
kırıldım aşk'a ama onun haberi yok
Ben Yağmurda Hiç Dans Etmedim
Bu senin son gidişin miydi sevgili..?
Benim için yapar mısın..?

Yazarın deneme ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Gidişimin bir derinliği olmalı
Bana Dağları ve Göçebeliği Anlatma
Kadın Olmak
Göz yaşlarımı biriktiriyorum
Prematüre Aşklar
İlke Ersoy'a Mektuplar 1 / Sardunya Zamanları

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Üşüyorum... /... Sesimi Ört [Şiir]
Nisan Yağmuru... /... Olma [Şiir]
Dilimde Ay Tutuldu... /... Dilsizim [Şiir]
Düşüme Düştün... /... Canın Acımadı Ya [Şiir]
Kelimeleri Bırak, İşimiz Dokunmak [Şiir]
Ses (İm) Duvardan Düştü... /... Kaldırın [Şiir]
Düşünürken sizi [Şiir]
Bana biraz hüzün ver usta, sek olsun! [Şiir]
İsmimi Unutma [Şiir]
Aşk beklemektir [Şiir]


pelin onay kimdir?

şiir tutkusu,müzik hayatı,deniz sevdalısı,aşk ise bitiremediği romanı. . orhan veli'yle aynı derdi paylaşıyor; bir de rakı şişesinde balık olabilse. .

Etkilendiği Yazarlar:
Nazım Hikmet,Orhan Veli,Attilla İlhan,Murathan Mungan,Şükrü Erbaş,Hayyam,Yılmaz Odabaşı, Cemal Süreya, Buket Uzuner,Oğuzhan Akay, Akgün Akova,Altay Öktem, Akif Kurtuluş,


yazardan son gelenler

bu yazının yer aldığı
kütüphaneler


yazarın kütüphaneleri 

 

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2021 | © pelin onay, 2021
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.