..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Herkesin derdi başka. -Orhan Veli
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Şiir > Bireysel > Kâmuran Esen
5 Kasım 2002
İnci Tanem / Kızıma  
Kâmuran Esen

:GJGJ:
Gülüşün
İnci tanem,
Dağların arkasından
Günün doğuşu gibi.

Nefesin,
Dalda gülün,
Ya da bir menekşenin
İnce kokusu gibi.

Sesin,
Narin bir derenin,
Saçaktaki yağmurun
Nazlı akışı gibi.

Ağlaman,
Ateşe değmiş elin,
Çöle düşmüş bir tenin
Susuz kalışı gibi.

“Anne” demen / içimde
Her nefeste / kalbimin
Bin kez atışı gibi.

Yavrum!
Gülüşünde hayat,
Sesinde şiir gizli ,
“Anne” diyen sesinde yaşar dünyalar.
Bil ki;
Annen / sen yoksan / yok
Yalnız / sen yaşıyorsan var!.Eleştiriler & Yorumlar

:: Ben öyle çok isterdim ki...
Gönderen: perikizi_nurperi / Ankara/Türkiye
18 Temmuz 2007
Öyle çok isterdim ki,annem ya da babam bana masallar anlatsın,şiirler,mektuplar yazsın...Beniç için yazsın,bana yazsın.Ama olmadı.İşte bu yüzden çok kıskanıyorum uğruna birşeyler yazılan çocukları.Güzel bir eser efendim,kaleminize,gönlünüze sağlık...

:: Annemi hatırladım.
Gönderen: özgür yenigün / Kırıkkale/Türkiye
18 Şubat 2007
Kamuran hocam, Öncelikle benim yazılarıma yazdığınız yorumlar için size çok teşekkür ederim. İlk yazılarımdaki düzensizliğin biraz daha düzen olma yoluna koyulduğunu hissediyorum. O yüzden ilk yazılarımda bir hayli hata var. Sonraları düzeliyor biraz daha. Şiirinize gelince... Bu şiirinizi de beğendim. Çocuğunuzun her davranışını bir güzellliğe benzetmeniz, bunu yaparken bölümlerin uyumunu yakalamanız ve en sonunda bana annemi hatırlatarak "Bil ki; Annen / sen yoksan / yok Yalnız / sen yaşıyorsan var" demeniz çok güzel. Kaleminize sağlık. Saygılar.

:: Haksızlık!!!
Gönderen: Özgür Çekmer / /
25 Mart 2005
Tekrar tekrar önünüzde saygıyla eğiliyorum... Daha ilk kıtanın sonunda bir of çektim... Daha doğrusu OOOOOOOOFFF!!! çektim... Sizin bu yaptığınız haksızlık... Gurbette yaşayan biz üniversite öğrencilerine hiç mi acımıyorsunuz??? Annesi yanında olan var, olmayan var... Kendi annem, bana yazmış gibi, tekrar tekrar okudum bu dünya üzerinden asla silinmeyecek eserinizi... Işığınız yollarımızdan eksik olmasın... Yürekten sevgilerimle...

:: Örtmenim
Gönderen: Demirhan Ocak / Böblingen/Almanya
5 Kasım 2003
Bal dilli Kâmuran örtmenim!, Seni ve dizelerini çok seviyoyum. Yüreğine sağlık.

:: Babalarda aglar...
Gönderen: Fikret Simsek / Almanya
1 Ocak 2003
Bende oglum icin yazdim... Öyle icimden geldi... hocam kopya cekmissin derseniz diyede korktum... ama degildi... siz bir anne olarak yüreginizi acmissiniz.. bende acizane bir babanin duygularini yazdim... "Inci tanem" siirinizi okuyunca etkilendim... Siz Harikasiniz ... sevgiler... YAVRUM...! Hani o yüzüne bakar hallerini sorarim... Taaaa gözlerinin icine.... Eger, sen iyisen, sen gülersen... Bende gülerim, sevinc dolar icime.... Ama yok! solmussa yüzün .. bükülmüsse boynun... Hele agliyorsa gözlerin... Bilki ; Baban icinde hersey karanlik... Hayatin anlami, degeri yok... Sen gülersen, sen mutluysan... ben varim... Yarinlarda yüzün hep gülsün... YAVRUM...! Fikret Simsek 1/1/2003

:: Müsadenizle
Gönderen: Nida Karaçizmeli / İstanbul
6 Kasım 2002
Sizi takip ettiğim kadarıyla mükemmelsiniz. Lakin, beni çöp tenekesinin önünde bir ders muhabbet etmeye bırakmış hocamı hatırladım. Öpülesi dizelerinizde. Gülerken kendime.

:: " Güzel Bulus"
Gönderen: Hasan Sami EMIROGLU / Almanya / Düsseldorf
6 Kasım 2002
Cok sey yazmak isterdim sevgili ögretmenim.... Ama dondum kaldim desem yeri var... Ne yazacagimi bilemiyorum inanin... Ne diyeyim yüreginize saglik... Hayirli Ramazanlar...

:: Yüreğinizin önünde saygıyla eğiliyorum!..
Gönderen: Seynur İnal / Ankara
5 Kasım 2002
Merhaba Kâmuran Hanım;”İnci tanem”adlı şiriniz, içimi titretti... İnci tanem!..Bu ne güzel bir hitap, bu ne hoş bir sesleniş!.. Dilerim, “İnci tane”niz hep var olsun, hep huzurlu olsun, gülüşü hiç solmasın!.. Bir anne olarak bilirim ki, annelerin mutluluğu İnci tane’lerinin mutluluğunda saklıdır... Gönlünüze sağlık. Yüreğinizin önünde saygıyla eğiliyorum!..

:: Yürek yanarsa titrer, gül üşürse
Gönderen: Nuri CAN / Nijmegen / HOLLANDA
5 Kasım 2002
Düşlerin mor, düşlerin sarı, gri, yeşil, pembe, sevginin ve şefkatin gergefinde mekik dokuyor yüreğin. Yüreğinki, okunmaya hazır bir kitap gibi açık duruyor herkese, dokunulmamış bir bahar sabahı gibi taze, yaz gününde baharı müjdeleyen bír top tomurcuk çiçek. Enkazlar altında gökyüzünü gören kocaman bir göz yüreğin, dünyanın bütün çocuklarını içine alabilecek kadar geniş, bütün kışlarını ısıtabilecek kadar sıcak. Yüreğin yurdumun kırgın öğretmen yüreği... Kırgın düşlerine beyaz bayraklar açıyorsun durmadan mavinin engin denizlerine, kokusunu saçıyorsun soyluluğun, erdemin, sevginin, dostluğun. Birde ellerin, o öpülesi kalem tutan öğretmen ellerin... Ah birde özgür olsaydı düşlerin, hilesiz gökyüzünde mavileri seyrederken kanadı kırılmış bütün yavru kuşların kanadı olurdun.
Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın bireysel kümesinde bulunan diğer yazıları...
Dönüşü Olmayan Gidiş
Bensiz Yaşamaya Alışacaksın
Uykuların Kaçarsa Gece
Yalnız / Bir Hüzün Alabilirim
Anlatması Zor / Yokluğunu
Yalnızlık
Aşk Kazaya Kalmaz
Canım İçimde Değil
Sakın Anne!
Uçurumlarım

Yazarın şiir ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Seni Özlemenin Kitabını Yazabilirim
İşte Gidiyorsun
Gelseydin Eğer
Ne Zaman Seni Düşünsem
O Beklenen Hiç Gelmeyecek
Çek Beni İçine Bir Nefeste
Sığınacağım Başka Yürek Yok
Uykularında Sev Beni
Sarmaşık
Albümdeki Resimler

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Yanmayan Bir Ampulden Nasıl Mutlu Olunur [Öykü]
Farzederek Yaşayamazsın [Öykü]
Kiralık Evin Şartları........... [Öykü]
Bir Doğum Günü Öyküsü [Öykü]
Sen Bir Garip Çingenesin / Nene Gerek Gümüş Zurna ! [Öykü]
Bir Boyama Kursu Öyküsü [Öykü]
Ağır Misafir [Öykü]
Çocukluğumdaki Çerçiciler Ve Düğünler [Öykü]
Kadın Hastalığı [Öykü]
Yağmur , Güneş , Rüzgâr ve Babam [Öykü]


Kâmuran Esen kimdir?

Okumak ve yazmak bir tutkudur benim için. Yazdıklarımı okuyucularla paylaşmak amacıyla buraya gönderiyorum. Yıllardır, yerel bir gazeteye haftalık köşe yazıyorum. Mudurnu Belediyesinde gönüllü kültür müdürü olarak çalışıyorum. Yayımlanmış Kitaplarım: -Şiirlerle Öyküler - şiir / Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yazarlar Dizisi ( 1988). . . . . . . . -Sevgi Yumağı - şiir ( 1997 ). . . . . . . . . -K. Esen'in Kaleminden Mudurnu - derleme / Mudurnu Kaymakamlığı Kültür Hizmetleri Dizisi ( 2002 ). . . . . . . . . . . -Oynatmayalım Uğurcuğum- deneme , anı / --Senfoni Yayınları ( Haziran / 2004 ) -Mudurnulu Fatma Nine'nin Günlüğü - Baskıya hazırlanıyor

Etkilendiği Yazarlar:
Okuduğum her yazardan veya yazıdan etkilenirim. Bende bir etki bırakmayacak, herhangi bir şey öğretmeyecek bir yazı düşünemiyorum.


yazardan son gelenler

bu yazının yer aldığı
kütüphaneler


yazarın kütüphaneleri 

 

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2022 | © Kâmuran Esen, 2022
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.