..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
"Hayranlığı o dereceye vardı ki; yere düştü ve kendinden geçti." -Fuzuli (Leyla ile Mecnun)
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Yazar Portresi - Safiye Karaağaç
Safiye Karaağaç - Safi
Site İçi Arama:


Ana Sayfa
  Ceviz Kabuğundaki Evren (Safiye Karaağaç) 7 Ocak 2023 Entelektüel 

Karlı ve soğuk bir Ankara günü. Sene 2003. Ayaklarım beni sürekli kitapçılara götürüyor.

  Gönülçelen (Safiye Karaağaç) 30 Ekim 2022 İlişkiler 

Şimdi hangi kelimenin elinden tutsam, firarist... Korkuyor musun aşktan hala diyorum kendime... Korkuyor musun hala... Hangi Teoman şarkısı beni anlatır diye sorma... Teoman benim derim belki de... Asi kelimeler sıralanmışken satırlarıma, nahifler kaçıyor benden...

  Endülüs Sokaklarında Yağmurlu Bir Gün (Safiye Karaağaç) 22 Aralık 2022 Anılar 

Sen kuş misali kanatlarını ıslat ve ben yağmur olarak ineyim gökten sana. Kahve bitti, kahvaltıda. Şimdi çini bir bahçe içinde senle ben. Elinin elimde terleyişinin bir anlamı olmalı? Uyan artık sadece pencereden dışarıya bakıyorum, Endülüs sokaklarında yağmurlu bir gün…

  Gözlerindeki Bakış Aşk Kokusu (Safiye Karaağaç) 22 Aralık 2022 Aşk ve Romantizm 


  Aşk Bize Yıldızlar Kadar Uzak, Hava Kadar Yakın Artık... (Safiye Karaağaç) 23 Aralık 2022 İtiraflar 

Hız yapmayı seviyorsun ama yaşlandık artık aşk bize yıldızlar kadar uzak, hava kadar yakın. Üzüm bağlarına doğru giderken kokun geldi burnuma, cepkenini düğmele.

  Üzerindeki Ceket Benim Dolunay Kokum Gözlerinde Yakamozlarım Var Bilesin (Safiye Karaağaç) 23 Aralık 2022 Lirik 


  Şiir Telaşındaki Serçe (Safiye Karaağaç) 24 Aralık 2022 Deneysel 


  Yeşilin Masumiyetine İnat, Beyazın Sevda Bilmezliği (Safiye Karaağaç) 24 Aralık 2022 Sanat 

Camdan damlalar bazen, gözünden süzülenden daha seri damlar…Sesini keser, bol ışıltılı bir gök gürültüsü… Yeşilden olsun istersin kederindeki hüzün, hüzünündeki yüzün ve yüzündeki yeşil dallardaki beyaz çiçekler…

  Şimdi Hangi Kelimeyi Boyasam İçimdeki Boşluğu Dolduramaz Yokluğun! (Safiye Karaağaç) 24 Aralık 2022 Anılar 

Doğum günüm 3 Mart. Çiçek bekliyorum habersiz bir serçeden. Haberlerde facebookta ama yine yok. Çiçek geldi sigaramın ilk dumanında. Ben değilimdir diye içeri yönlendirdim. İçerden beni çağırıyorlar meleğim su perisi bana çiçek yollamış çokta özel olmayan bir şey. Çok konuştum kendi kendime, çok düşündüm, çokk oğlu çokk ama yoktun. Şimdi hangi kelimeyi boyasam içimdeki boşluğu dolduramaz yokluğun!!!

  Dağlarda Dolunay, Gece Devriyeleri Kurbağalar Köyümü Özledim! (Safiye Karaağaç) 24 Aralık 2022 Başkaldırı 


  Ellerim Dudaklarında Kitap Okuyor Dudaklarında Mocha Kokusu... (Safiye Karaağaç) 26 Aralık 2022 Lirik 


  Neredesin Soylu Sevdam Nerede? (Safiye Karaağaç) 30 Aralık 2022 Bireysel 


  Bir Oğlum Olmalı Adı Fidel Boğaç Olan! (Safiye Karaağaç) 30 Aralık 2022 Gelecek 

Bir oğlum olacak falcının dediğine göre. Falcılara pek inanmam ama falcı öyle dedi. Oğlum olsa onu nasıl yetiştiririm diye düşünmeye başladım. Ama yetiştirmeye başlamadan önce ismini düşündüm. Fidel Boğaç olmalı ismi. Devrimci bir lidere yoldaşlık yapacak kadar yürekli ve Dede Korkut masallarında bir boğayı boğan çocuk kadar cesaretli olmalı. Nasıl yetiştiririme gelelim. Yüreğinde insan sevgisi olan, gözü kara ve delikanlı olmalı. Vee bir gün sevdiği kıza ninni söyleyecek kadar ninni dinlemeli annesinden. Annesi bir balık burcu ama o illa da dedesi gibi kova burcu olmalı. Dahi ve deli yani.

  Bizim Köyde Bir Bayram Sabahı (Safiye Karaağaç) 30 Aralık 2022 Anılar 

İlk işim gidip köy çeşmesinde kınalı ellerimi yıkamak oluyor. Kına kokusu geldi mi burnunuza. Bugün bile o kına kokusu hala burnumda.

  Konur Sokak’ta Bir Pşine, Pşine de Acılarım, Acılarım Lapa Lapa Kar Altında. (Safiye Karaağaç) 1 Ocak 2023 Anılar 

Karlı bir Ankara günüydü. Acılarıma acı tatlar katarken o bembeyaz kar , yine ağlayarak adımlıyordum sokakları. Yine ayaklarım beni Konur Sokağa götürdü. Belki de canımın en çok acıdığı o sokakta yeni bir acıyla daha yüzleşecektim. Yok muydu sahi beni yüreğiyle sevecek biri. Adımlarım Bilim Sanat’a, yüreğim Leman Cafe’ye bakıyordu. Harbi İncir Reçeli filmini seyretmiş miydi acılarım, yoksa uyuyakalıp bu saçma filmde neydi demiş miydi? Sahi benim çocukluktan kalma yara izlerime bu karlı hava iyi gelecek miydi? Gelmedi yine iyi gelmedi. Kar yağmıyor artık Ankara’ya yaralarım kangren mi oldu yoksa. Lapa lapa yağıyordu kar o gün oysa. Yıl 2023 ne kadar kaldı sahi benim kangren olan yaralarımın tedavisine. Konur Sokaktaydım değil mii?Hem Leman Cafe’yi hem Bilim Sanat Kitabevini geçtim ama gözyaşlarımın tuzlu tadı hala yanaklarımda. İmge Kitabevine uğrasam çünkü anılarım çağırıyor beni. Lapa lapa kar yağmıyor Ankara’ya artık tüm Avrupa kar altında ahir zaman yakın diyor iç sesim. Konur Sokak’ta bir Pşine, Pşine de acılarım, acılarım lapa lapa kar altında. Mutlu Yıllar İzedebiyat.

  Asi Kar Fırtınası (Safiye Karaağaç) 1 Ocak 2023 Başkaldırı 


  Delikanlım! (Safiye Karaağaç) 1 Ocak 2023 Anı 

Yeşil tepelere ulaştık, pamuk şeker misali ağaçların altındayız. Bir buse peşindesin biliyorum. Ama Türkiye’ye dönünce bizim evde ve alnımdan dediğini gözünden anlıyorum beni sınama tarçın kokulu karanfilim.

  Deli Kan (Safiye Karaağaç) 2 Ocak 2023 Başkaldırı 


  Çocuksu Düş Kapanları Kar Taneleri (Safiye Karaağaç) 6 Ocak 2023 Başkaldırı 


  Moskova Günlüklerinde Aşk (Safiye Karaağaç) 6 Ocak 2023 Sanat 

Mendilimde kırmızı var!

 

 

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2023 | © Safiye Karaağaç, 2023
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.

 

Bu dosyanın son güncelleme tarihi: 20.03.2023 12:37:34