..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Bilinç ruhun sesidir, tutkular ise bedenin. -Rousseau
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Öykü > Aşk ve Romantizm > Hacı Bayram ÖĞÜR
13 Mayıs 2010
Gerçek Aşk  
Hacı Bayram ÖĞÜR
Gerçek aşk kolay kolay bulunmuyor ve Mevlana'nın dediği gibi "Aşk bir davaya benzer, cefa çekmek de şahide; Eğer şahidin yoksa davayı kazanamazsın." O yüzden gerçek aşkın değerini bilmek gerekir...


:ADAG:
Yağmur yağıyordu. İstanbul’a usul usul yağmur yağıyordu. Hava soğuktu. O gece her şey, herkes sanki birbirleriyle anlaşmışlar gibi sessizdiler. Kimse konuşmuyordu. Her şey çok farklıydı, çok değişikti. Alışılagelmişin dışında, sanki kabahat işleyen yaramaz bir çocuk gibi susuyor ve ağlıyordu İstanbul.
İşte ben o akşam karar vermiştim. Söyleyecektim sana seni sevdiğimi. Günlerden cumartesiydi. Unutmam mümkün değil saat 7’yi 24 geçiyordu. Telefon açtım sana ve seninle yarın görüşmek istediğimi söyledim. Sen olmaz okulda konuşalım dedin. Ben de tamam dedim. Sanki alacağım cevabın bir ön hazırlığıydı bu konuşma. Sesin bana o kadar uzak ve sıcak geliyordu ki. Evet, uzak ve sıcak.
Konuştuk. Sen olmaz dedin. Ben tamam dedim ve sustum. Sen görmedin ama ben çok ağladım. Öyle ağır gelmişti ki bana olmaz deyişin. Yıllar sürmüştü seni sevdiğimi kendimi itiraf etmem. Bu çok zordu. Hele sana söylemek çok daha zordu. Ama ben söyledim. Hiç bir şeyi düşünmedim, hiç kimseyi önemsemedim, zamanı, insanları, sonra yaşayacağım olası geleceğimi hiç ama hiç düşünmedim. Ben o an ne istiyorsam onu yaptım. Korkmadım, çekinmedim, kaçmadım.
Sonra aylar geçti, tüm bu yaşananların üzerinden. Benim sana olan sevgim her gün katlanarak arttı. Ama ben anladım ki seni sevdikçe senden uzaklaşmışım. Yanımdayken sensiz kalmışım. Tek tesellim gülüşün olmuştu. Sen güldükçe ben mutlu oluyordum. Senin mutluluğunu gördükçe ben daha da mutlu oluyordum. Çünkü seni seviyordum.
Şimdi sana bir şey itiraf edeyim. Ben sevmeyi istememiştim. Hele seni sevmeyi hiç istememiştim. Çünkü ben biliyordum olası bir aşkta acı çekeceğimi, üzüleceğimi ve ağlayacağımı. Seni sevmeyi istemedim çünkü sen üzmek istediğim en son kişiydin. Ama şimdi anlıyorum ki ben seni sevmekten kaçtıkça sana âşık olmuşum. Ama bak, sakın yanlış anlama. Seni sevdiğim için çok mutluyum. İyi ki sevmişim. Zaten seni sevmek bir insana hayatta verilebilecek en güzel armağan. O da bana geldi. Armağanım her zaman yanımdaydı ama ben ona hiç sahip olamadım. İşte bunun için kızarım ben kendime.Zaman çözer dediler. Bende bekledim, bekledim ve bekledim… Ama çözmüyor biliyor musun? Sadece alışıyor insan. Ama sensizliğe değil, senden gelen acıyla dökülen gözyaşlarını gülümseyerek karşılamaya alışıyor insan.
Neyse fazla uzatmamak, sizleri de sıkmamak lazım. Şimdi siz diyeceksiniz ki “peki aferin yazdın ama söyle bana gerçek aşk nedir?” değil mi? İşte gerçek aşk budur. Onun sesini duyduğunuz saati, onunla konuştuğunuz günü, tarihi unutmamak. Sana söylediği her şeyi kelimesi kelimesine not etmek. Göz göze geldiğiniz anda, o gözlerde, görünmeyeni görmek. Onunla birlikte ağlamak, onunla birlikte gülmek. Her zaman kendinden daha iyilerine layık olduğuna inanmak ve daha iyilerini bulacağını düşünerek hem gülümsemek hem de ağlamak. Gerçek aşk, onun seni sevmeyeceğini bile bile onu her gün daha da katlanan sevdanla uçsuz bucaksız sevmektir.Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın aşk ve romantizm kümesinde bulunan diğer yazıları...
Hoşça Kal

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
İstanbul Soğuk Bugün [Şiir]
Yatıya Gelen Misafir : Aşk [Şiir]
Hep Senin Olacağım [Şiir]
Senin Olmalı [Şiir]
Az Kaldı [Şiir]
İlk Sen de Öğrendim Ben... [Şiir]
Bak! Yine Ağlıyorum [Şiir]
Spğuk Kaldırım Taşı [Şiir]
Ölüm ve Sen [Şiir]
Keşke [Şiir]


Hacı Bayram ÖĞÜR kimdir?

herhangi bir edebi akıma bağlı kalmaksızın her türde amatör eserler verebilmekteyim

Etkilendiği Yazarlar:
amin malouf, jack london, nazım hikmet


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © Hacı Bayram ÖĞÜR, 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.