..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Bir sanatçı başarısız olamaz; sanatçı olabilmek bir başarıdır. -Charles Horton Cooley
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Deneme > Sevgi ve Aşk > CUMARTESI
9 Mart 2008
Hüzün Aşıkları (Bülent Yalçınkaya)  
CUMARTESI
Usulca sokuluyorum köhne yerlerine anlık doyumsuzlukların geliyor sıkıca tutuyorum onları eğer yenilirsem bu şizofrenliğimde burada bitecekti.Devam etmeliydi.Evetgördüm o ayrı özgürlüğünü,asiliğini ama uzaklaşmak istemedim oradan yazmalıydım hem ‘de herşeyi.


:AGGC:
Umudunu arama yüzün eski bir hüzün’dü. Kime açtıysan aile özlemini ,senden faydalanmakistediler.Bu yüzden vücudundan nefret ettin. Dünyaya farklı bir gezegenden ışık geldiği geceydi benim evime geldiğin. Her zaman ki gibi hüzün vardı çizgilerinde.Bana artık dayanamayacağını ve buralardan çekip gideceğini söyledin.Ben deniz kokan ellerini tuttum ,eğildim önünde bana gelmiştin demek ki seviliyordum bende.O acılara bağlı evimdi resimlerim, insan yüzleri.Etrafta kederimin verdiği bir loşluk vardı.Hak verdin yalnızlığın ve o gezegenin ışığıydı bu.Güveneceğin bir ben kalmıştım çünkü sen kimi
sevdiysen hep aranılan bir başkası oldu bense iyiyi oynayandım.Seni terslemeyenkaybetmeyi göze alamayan.Hiç yaralamayan.


Sonra evimize misafir geldi.Bir gitarcı sabaha kadar aradığı notayı bulamayan.Hatırlar mısın ben yazıyı bırakmamı söyleyen oydu işte Ruhi abi.Biraz alkollüydü yoksa biz mi öyle algılıyorduk.Yüzümü yıkamaya başladın sen bir şarkıydı Gitarın Bakireliği çalıyordu.İşte sana verilen buydu aşkla bağlandığın kim varsa aşk dönüşünde seni kim yaraladıysa...Usulca sokuluyorum köhne yerlerine anlık doyumsuzlukların geliyor sıkıca tutuyorum onları eğer yenilirsem bu şizofrenliğimde burada bitecekti.Devam etmeliydi.Evetgördüm o ayrı özgürlüğünü,asiliğini ama uzaklaşmak istemedim oradan yazmalıydım hem ‘de herşeyi. İçindeki ağlama biriktiren hisse dokundum yolum yeraltıdiyordu.Bu karamsarlıktı bedenimde.Keder kaybolmuştu şimdi bende yitiriyordumkendimi.Senin için kendimden bile vazgeçiyordum ne tuaf oysa ki
kibirliydim ben hırslarım vardı hangi hüznün bana bunları yaptırdı.Ruhi abi yoktu, neredeydi?Hepsi oturdu hüznüm hemde hepsi.Ben kimin acısına dokunduysam benden daha derindi daha içten.Onlar için değişmeyi göze aldım bildiğim düşüncelerden sevgimden o uydurduğum çocukluğumdan vazgeçtim.Acıymış beni yüreğe savuran bu olmayan sevgilide bile ayrı bir aile özlemini gösteren.Çünkü saf kalıyordum kimin acılarını alsam.Eğer yaşıyorsam böyle yaşarım.Dünyanın vurduğu ışığı mı ne yaptım şimdi o yeni bir sevgiliye gitti.Ben onunda hüznün acılarını alacağım.Sizde kendinizden vazgeçip bunu göze alabilirmisiniz kesinlikle hayır.Herşeyiniz yalan sizin bağırmayın hala hassasım.BİR DİN BİR’DE ETNİK AYRIMCILIĞI KULLANDIN MI ÜLKE SENİNDİR BUNU UNUTMA EVLAT GERİCİLİK BUNU GEREKTİRİR.BİZDE ŞİMDİ AMERİKAN EMPARYALİZMİNİ YAYMAYA ÇALIŞIYORUZ...(AKP NE KADAR BASİT BİR PARTİ )


BÜLENT YALÇINKAYASöyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın sevgi ve aşk kümesinde bulunan diğer yazıları...
Tenine Değmeden Düşlerim (Bülent Yalçınkaya)
Sevişsin Bakire Kalarak (Bülent Yalçınkaya)

Yazarın deneme ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Ben Sevgi Olamam ki (Bülent Yalçınkaya)
Yaşama Aşk Beni (Bülent Yalçınkaya)
Yanakların Sesizdi (Bülent Yalçınkaya)
Kalem ve Gözyaşı Bağdaşmıyor
Bir Ön Yargıya (Bülent Yalçınkaya)
Yormakmıdır Öyküleri Hızla (Bülent Yalçınkaya)
Sevişsin Bakire Klarak
Gözlerinde Hayata Ağlayışınla Kalk (Bülent Yalçınkaya)
Yanaşma Sevdalarım
Deniz Yolu Karanlığı

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Gözlerin Deniz Seven Mutsuz Çocuk (Bülent Yalçınkaya) [Şiir]
Düşlerimdeki Mutsuz Kadın Acılarımla Öldür Beni [Şiir]
İsyan Kendine İyiliğindir [Şiir]
İsyan Kendine İyiliğindir [Şiir]
Sevgini Sakın Benden [Şiir]
Sol Memenin Altındaki Cevher [Öykü]
Şehit Sevgilisi Elif (Bülent Yalçınkaya) [Öykü]
Cehennemlik Ölmüyorum (Bülent Yalçınkaya) [Öykü]
Dilin İçe Açılımı [Öykü]
Cumartesi Yalnızlığı [Öykü]


CUMARTESI kimdir?

samimi,aynı zamanda gergin. hepsi bu.

Etkilendiği Yazarlar:
Leman sam


yazardan son gelenler

yazarın kütüphaneleri 

 

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2021 | © CUMARTESI, 2021
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.