..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Yalnızca sevgiyi öğret, çünkü sen osun. -Anonim
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Öykü > Fantastik > Selin Araç
23 Aralık 2015
Labirentteki Büyük Sır!  
Selin Araç
Kekeme adam arkasına yaslandı. Düşlediği büyük sır kanlı bıçağın ucunda alışılmış bir iz gibi duruyordu! Bahçenin ortasındaki ahşap ev, ölümün soğuk yüzünü canlı ve boğuk şekilde izleyicilerine gösteriyordu. Kapı ardına kadar açılınca, kekeme adam ayağa kalktı. Odanın en kuytu yerinde, karanlığa gömülen mavi labirent masanın üzerinde duruyordu.


:ABJH:
Kekeme adam arkasına yaslandı. Düşlediği büyük sır kanlı bıçağın ucunda alışılmış bir iz gibi duruyordu! Bahçenin ortasındaki ahşap ev, ölümün soğuk yüzünü canlı ve boğuk şekilde izleyicilerine gösteriyordu. Kapı ardına kadar açılınca, kekeme adam ayağa kalktı. Odanın en kuytu yerinde, karanlığa gömülen mavi labirent masanın üzerinde duruyordu.

Küçük adamlar, karanlıkta korkulu, heyecanlı ve huzursuz biçimde dolanıyordu. Her şeye veda etmiş ve ölümün, yokluğun soğuk yüzünü enselerinde hissediyorlardı. O güzellik, uzun, dalgalı saçlarını rüzgarda savuruyor ve evin solgun bahçesindeki küçük sandalyede hayallere dalıyordu... Küçük adamlar, acının, güzellikse büyünün tam ortasında, var oluşun kimyasını, yenilenen hayallere taşıyorlardı..

Kekeme adam her şeyi bırakıp gitmenin, intiharın canavar yüzünü karşısında görüyor ve yok olmak istiyordu. O güzel kadın her şeyi biliyor ve labirentin ücra köşelerindeki küçük adamların, mücadeleci cinler gibi soluksuzca eyleme geçtiğini anlıyordu. Kekeme intiharın acımasız yüzüyle tanıştı. Güzel kadın her şeyi gördüğü halde gülümsedi. Tuhaftı! Labirent cinlerin yuvası haline dönüştüyse, o kadında her yeri meskeni olarak görüyordu.

Yağmur başladı. Kadının gözleri siyah çerçeveli pencereye ilişti. Damlalar camın buğusunda kendine yer buluyor, insanların inleyerek ölüşü canını acıtmıyordu! Labirentteki acı kadının ruhuna salınmaya çalışıyor ve yüksek duvarlara çarpıp geri dönüyordu. Kadın koltuğa oturdu ve zihnindeki kavrulan boş alanlara odaklandı.. Karmaşıklığa bir isim bulmak istedi bir anda.. Ölüm gülünç bir şey miydi? Yaşayamadıklarım acı vermiyor diye geçirdi içinden.. Labirent bir cin vakasına dönüyordu. Kadının beyni sulanmıştı.

Yağmur sessizce dağıldı. Kadın saçlarını aynanın karşısında seyretti. Labirent kuytuda yok oluyordu. Ruhunu ele geçirenler mutluluğu veriyordu ona! Tuhaftı, kendinde değildi, karışmıştı her şey! Saçlarını savurdu.. Alevli bir rüzgar evi sardı.. Gök yarıldı sanki! Ev yanıyordu! Hayaller yanıyordu! Rüyada gibi gerçekte, acıda gibi mutluluktaydı... Ev yanıyordu! Ruhu geçimsiz. Her şeyi biliyordu!Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın fantastik kümesinde bulunan diğer yazıları...
Gizemli Yedi Canavar ve Büyük Savaş!

Yazarın öykü ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Dehliz
Doruk Noktası
Güçlü Zamanların Yorgun Yaratıcısı
Heyecanın Sarsılmaz Doruğu

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Gizli Sarmal [Deneme]
Devasa Hareket [Deneme]
Renklerin Dansı [Deneme]
Umut Işığı [Deneme]
Ezberinde Yedi Renk Dünya! [Deneme]
Durgun Sulardaki Fazladan Bakış! [Deneme]
Durak [Deneme]
Yeni Dünya [Deneme]
Gizler ve Yalan [Deneme]
Işık Oyunları [Deneme]


Selin Araç kimdir?

İstanbul Kültür Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, İletişim Sanatları, Halkla İlişkiler bölümünden mezunum. On seneden fazla zamandır yazarlık yapıyorum. İstanbul Kültür Üniversitesinin internet sitesi Kentometrede deneme yazarlığı yaptım. . Seçtiğim konuları, psikoloji, kişisel gelişim, felsefe, mizah ve edebi açıdan yorumladım. İnsana dair insanı tanımaya, kendini tanımaya ve anlamaya yönelik konular, başarılı, mutlu bir yaşama ulaşma yolları, bireysel ve toplumsal sorunlarla ilgili yazılar yazdım. Denemeler dışında şiir yazarlığı ve alanında başarılı ve tanınmış kişilerle çeşitli söyleşiler yaptım. Bir süre haber sitesinde köşe yazarlığı, uzun süredir de blog yazarlığı yapıyorum.


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2021 | © Selin Araç, 2021
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.