..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Gerçek bir sevgide diğer insanın iyiliğini istersin. Romantik sevgide diğer insanı istersin. -Margaret Anderson
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Öykü > Aşk ve Romantizm > Selin Araç
19 Mayıs 2013
Heyecanın Sarsılmaz Doruğu  
Selin Araç
Sıcak bir bakış yeni bir isteği hissettiriyordu. Aşkın karşılığı gururun sertliğinde eriyordu. Kaçarak kendini korumaya çalışan bir tavır ortaya serildi. Hayır, bu kabul edilemez! dedi. Dudaklarında beliren kırmızılık, ateşindeki ani yükselme, sesindeki kararsızlık seni ele veriyor. Kalbin hızlı çarpıyorsa, kendini kandırmamalısın. Bu şehir hep istediklerini gerçekleştirmez. Büyük hayaller peşinde bulursun kendini, yapabilirsin ama beklemelisin, dedi. Beni ekarte etmemelisin.


:AJFD:

Sıcak bir bakış yeni bir isteği hissettiriyordu. Aşkın karşılığı gururun sertliğinde eriyordu. Kaçarak kendini korumaya çalışan bir tavır ortaya serildi.

Neden? dedi. Işıldayan güzellik kalbinde saklı ve sen onu belli etmiyorsun! Sonsuzluk düşüncesi hep yenilemeli içini..

Aklının almadığı birçok gereksiz düşünce, sevimsiz bir hale neden oluyor. Gitmek istediğim yerlere sen de gelmelisin demek isterdim. Şekli şemali belli olmayan, bedeni değil, ruhi bir aşkla dolu olmalı bu hayal.

Hayır, bu kabul edilemez! dedi. Dudaklarında beliren kırmızılık, ateşindeki ani yükselme, sesindeki kararsızlık seni ele veriyor. Kalbin hızlı çarpıyorsa, kendini kandırmamalısın. Bu şehir hep istediklerini gerçekleştirmez. Büyük hayaller peşinde bulursun kendini, yapabilirsin ama beklemelisin, dedi. Beni ekarte etmemelisin.

Gülümsüyorum. İçim sevdiğim şeyleri geri getiren bir fırtınaya teslim oldu. Yüzün mutlu gibi görünüyor. İsteklerin ateşin bitmeyen yansımaları..

Oturduğu koltukta doğruldu. Karşımda olman güzel, dedi. Aşka adanmış kalbin, gözlerindeki anlam, ruhundaki küçük korkular..

Bir kahve içmelisin. Rahat olmalı, esnek ve sakin.. Kurşunlar uçuşuyor karşılıklı, fırtına yeniden başlıyor.

Bilmelisin, dedi: Seni sevdiğimi.. Severken, sevgimi büyüttüğümü.. İstemek değil, hüzünlenmek hissettiğim. Sonbaharı severim, beni değiştirmeye yeltesende..

Bu yoldan gideceksem, sende gelmelisin ! Heyecanla yüzüme dokunmalı, bedenin istekli seyircisi olmalısın ! Gözlerin yalanları değil, gerçekleri anlatmalı.

İşte bu! Heyecanın sarsılmaz doruğu.. İrkildiğim her şeyi anlıyorum. Eriyip giden her şey.. Hadi şimdi! Seni tutan hiçbir şey yok ! Olacaksa yeni bir sarsıntı.. Şüphe yok böylesi bir yenilenmede !Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.


Yazarın öykü ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Dehliz
Gizemli Yedi Canavar ve Büyük Savaş!
Labirentteki Büyük Sır!
Doruk Noktası
Güçlü Zamanların Yorgun Yaratıcısı

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Umut Işığı [Deneme]
Gizli Sarmal [Deneme]
Devasa Hareket [Deneme]
Renklerin Dansı [Deneme]
Ezberinde Yedi Renk Dünya! [Deneme]
Durak [Deneme]
Durgun Sulardaki Fazladan Bakış! [Deneme]
Yeni Dünya [Deneme]
Gizler ve Yalan [Deneme]
Işık Oyunları [Deneme]


Selin Araç kimdir?

İstanbul Kültür Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, İletişim Sanatları, Halkla İlişkiler bölümünden mezunum. On seneden fazla zamandır yazarlık yapıyorum. İstanbul Kültür Üniversitesinin internet sitesi Kentometrede deneme yazarlığı yaptım. . Seçtiğim konuları, psikoloji, kişisel gelişim, felsefe, mizah ve edebi açıdan yorumladım. İnsana dair insanı tanımaya, kendini tanımaya ve anlamaya yönelik konular, başarılı, mutlu bir yaşama ulaşma yolları, bireysel ve toplumsal sorunlarla ilgili yazılar yazdım. Denemeler dışında şiir yazarlığı ve alanında başarılı ve tanınmış kişilerle çeşitli söyleşiler yaptım. Bir süre haber sitesinde köşe yazarlığı, uzun süredir de blog yazarlığı yapıyorum.


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © Selin Araç, 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.