..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Sevmek bir başkasının yaşamını yaşamaktır. -Balzac
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Öykü > Soyut > Selin Araç
17 Nisan 2012
Doruk Noktası  
Selin Araç
Bahar geldi, ılık rüzgarlar getirdi, mutluluğun başlangıcında.. " Hadi gel! " dedi, götüreceğim hayatın kaynaklarına.. İlgilenmedi. Sonbaharı merak etti, içinden geçirdi: Sancı nedir? Neden vardır? Onu hatırladı. Üzmüştü. Kendi üzüldüğü için. Bir karşılık gibi. Doğruldu bulunduğu yerde, yapmadığnı yapmıştı. Zihninde kendini kızdıran kelimeler uçuştu. Anladım dedi, bir parça hatalıydım. Daha çok anlatmalıydım neyin ne olduğunu.. Sormalıydım hislerini, taçlanmalıydı, elinden tutup götürmeliydi gençliğin arzulu ellerine..


:AGEA:
Gözlerini açabildi. Sarımsı renkler gördü ve birkaç insan.. İstese de istemese de geldi, dünyanın koynuna..

İlgiyi aradı, kalbi küçüktü belki yaşamı büyük olacaktı. İlerledi bir ritm duygusu içinde.. Sesini duyanlar, duygularını anlayanlar oldu. Sonrasını bilmiyordu, belki de ilgilenmiyordu.

Bahar geldi, ılık rüzgarlar getirdi, mutluluğun başlangıcında.. " Hadi gel! " dedi, götüreceğim hayatın kaynaklarına.. İlgilenmedi. Sonbaharı merak etti, içinden geçirdi: Sancı nedir? Neden vardır?

Onu hatırladı. Üzmüştü. Kendi üzüldüğü için. Bir karşılık gibi. Doğruldu bulunduğu yerde, yapmadığnı yapmıştı. Zihninde kendini kızdıran kelimeler uçuştu. Anladım dedi, bir parça hatalıydım. Daha çok anlatmalıydım neyin ne olduğunu.. Sormalıydım hislerini, taçlanmalıydı, elinden tutup götürmeliydi gençliğin arzulu ellerine..

Kuru bir ilerleyiş neye yarardı ki? İstediğin manalı bir hatırlanış olmalıydı. O zaman da inanmayacaktı aslında, küskün bir tavır belirlerdi gidişatın rengini..

Gülümsemek istedi, en azından huzursuzluk azalsın, yeniden keyifli anlara dönebilmek adına.. Gülümseyince otomatik olarak o hale dönüşürüm diyordu inanarak. Sevince bahardan kalma günleri, neşeli hali gözlerine doldu. " Ne güzel !" dedi, seçimdir aslında şimdiki yerin, seçimdir bedenini saracak ellerin..


Zaman ilerledi, ortalardaydı çakıldığın yer.. " Akıl " dedi, onsuz hayat neye yarar. Sesin duyulurken, ruhun yenilenirken.. Eskiyi anıp, şu anı damarlarında dolaştırıp, sonrasına özlemle, sıcak bir kalpten daha güzel ne var !


Yol ikiye ayrılır. Hep o yönü istersin diğeri ise aklına takılır. İnsan merak eder belki de sonunu.. Etmiyorsa da olanlara kapılır. Damlalar birikir içinde, dalgalanır, içerisinde yüzersin, sevinç ve acı birbirine karışır. Nerde olduğuna indirgersin hayallerini ama hayaller yol, yer bilmez sadece kurulur ve oluşur. O yüzden gerçek değildir ama sonunda gerçeğe dönüşür.


Yaşlı bir bakış, bilge bir düşünce yumağına dönüşür. Öğrenmem gerekenler bitmedi der, hayat yetmedi, yeniden olmalı, doyamadan gidici mi olunmalı..


Sorular yeniden doğuş gibi yüklenir kimliğine.. Aradığını bulmuş gibi olursun. Hakediliyorsa eğer heyecan dorukta, görmedikleri görmenin müthiş algısı belki dolar iliklerine..


Gülücükler kuşatır yüzünü, oldu dersin, olması gereken.. Mutluluk için şart mı dersin.. Evet derse yüreğin, bulunduğun yer doruk noktasıdır kalbinde sevginin..


Anladı. Hayaller yol, yer bilmez, gerçek değildir ama sonunda gerçeğe dönüşür !.Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın soyut kümesinde bulunan diğer yazıları...
Dehliz
Güçlü Zamanların Yorgun Yaratıcısı

Yazarın öykü ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Gizemli Yedi Canavar ve Büyük Savaş!
Labirentteki Büyük Sır!
Heyecanın Sarsılmaz Doruğu

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Gizli Sarmal [Deneme]
Devasa Hareket [Deneme]
Renklerin Dansı [Deneme]
Umut Işığı [Deneme]
Ezberinde Yedi Renk Dünya! [Deneme]
Durgun Sulardaki Fazladan Bakış! [Deneme]
Durak [Deneme]
Yeni Dünya [Deneme]
Gizler ve Yalan [Deneme]
Işık Oyunları [Deneme]


Selin Araç kimdir?

İstanbul Kültür Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, İletişim Sanatları, Halkla İlişkiler bölümünden mezunum. On seneden fazla zamandır yazarlık yapıyorum. İstanbul Kültür Üniversitesinin internet sitesi Kentometrede deneme yazarlığı yaptım. . Seçtiğim konuları, psikoloji, kişisel gelişim, felsefe, mizah ve edebi açıdan yorumladım. İnsana dair insanı tanımaya, kendini tanımaya ve anlamaya yönelik konular, başarılı, mutlu bir yaşama ulaşma yolları, bireysel ve toplumsal sorunlarla ilgili yazılar yazdım. Denemeler dışında şiir yazarlığı ve alanında başarılı ve tanınmış kişilerle çeşitli söyleşiler yaptım. Bir süre haber sitesinde köşe yazarlığı, uzun süredir de blog yazarlığı yapıyorum.


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2021 | © Selin Araç, 2021
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.