..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Bir dost nedir? Öteki ben. -Zenon
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Deneme > Sevgi ve Aşk > osman demircan
24 Aralık 2011
Yüreğimi Korkak Büyütmedim  
osman demircan
Yine sana sesleniyorum yar! İznin olursa yüreğine ihtiyacım var. Bırak gözlerin gözlerimde kalsın; Yüreğimin yüreğine söyleyecekleri var. Sana seni anlatacağım için midir bilmem; ama ilk defa cümlelerimde bir telaş var. Nefes nefese hecelerim... Sevdan uğruna bir araya gelmek için savaşıyor harflerim. Belki de bundan sonra hep kifayetsiz kalacak şiirlerim; seni hak ettiğin gibi anlatamayacakları için. Biliyorum boynu bükük olacak bundan sonra cümlelerimin. İznin olursa yüreğine ihtiyacım var.


:BAHG:
Yine sana sesleniyorum yar! İznin olursa yüreğine ihtiyacım var. Bırak gözlerin gözlerimde kalsın; Yüreğimin yüreğine söyleyecekleri var. Sana seni anlatacağım için midir bilmem; ama ilk defa cümlelerimde bir telaş var. Nefes nefese hecelerim... Sevdan uğruna bir araya gelmek için savaşıyor harflerim. Belki de bundan sonra hep kifayetsiz kalacak şiirlerim; seni hak ettiğin gibi anlatamayacakları için. Biliyorum boynu bükük olacak bundan sonra cümlelerim. İznin olursa yüreğine ihtiyacım var. Cevap verebilir misin, en güzel sevgi kimdedir diye sorsalar? Aşkımız diyebilir misin? En çok kimi seviyorsun deseler, ismimi verebilir misin? Neden ağlıyorsun deseler, sevdigim var diyebilir misin? Beni unutmanı isteseler; hayır diye haykıra bilir misin? Ayrılık ne deseler; ölümdür diyebilir misin? Aşkımızın parolasını sorsalar; ölüm var, ayrılık yok diyebilir misin? Seninle olan her şeyi kıskanıyorum. Gezdiğin sokağı, dokunduğun eşyayı, okurken gözlerine o denli yakın olan gazeteni, yanımda daha güzelleşen gülümsemeni, benden seni çaldıkları için arkadaşlarını, ellerine dokunduğu için yazı yazdığın kalemi... Daha neler sayabilirim sevdiceğim. Yakınında sen olduğun her şey benim uzağım... Sen adını ne koyarsan koy cancağızım... Seni seviyorum... Hep mutlu ol, o gülümsemenden beni mahrum etme ne olur. Yüreğimi korkak büyütmedim. Kaybettiklerim; dağıttığım servetimdir; ama seni kaybetmek istemiyorum. Pek çok hata yaptım şimdiye kadar, inkar etmiyorum. Ders aldıklarım oldu, almaya vakit bulamadıklarım... İyi ki yapmışım dediğim şeyler var, keşkelerim de. Hafızamdan silmek istediğim görüntüler var, silemediğim! Sözler var duymamış olmayı dilediğim; ama duyduğum... Kimilerinin gözüne sokmak istediğim gerçekler var, bende saklıkalmasını doğru bulduğum ve hepsinin Bir yeri, zamanı var içimde tuttuğum. En önemlisi bazen uzaklaşmak gerekir; yakınlaşmak için. “Bazen hatırlamak gerekir; hatırlanmak İçin. “Bazen ağlamak gerekir, açılmak için. “Bazen anmak gerekir; anılmak için. “Bazen de susmak gerekir; duymak için. Bekliyorum beni duymanı... İçimdeki feryadı ve suçsuzlugumu ne zaman anlayacaksın diye bekliyorum. Dudaklarımdan rahatça döküldüğü gibi değil; bugün ilk defa yorulduğumu hissettim ben aşk şarkıları söylerken. Hiçbir şey yapmadan düşündüm her şeyi. Meğer ne çok ilklerim varmış senli. Ne çok sonlarım.. Ne çok keşkelerim ve ne çok sarmaya elimin varmayacağı yaralarım varmış. Ne çok çığlık çığlıklarım varmış insanı zıvanadan çıkartabilecek dev gibi suskunluğumun arkasında. Anlatamadım suskunlugumsun, ne olur konuştur beni. Konuşmak istiyorum seninle. Suskunluğumu sil dudaklarımdan. Aşk şarkıları yazdırmanı istiyorum dudaklarıma senli. Yine sana sesleniyorum yar! İznin olursa yüreğine ihtiyacım var.Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın sevgi ve aşk kümesinde bulunan diğer yazıları...
Şimdi Sen Sus, İnsanlar Sussun
Frezya
Ey Sevgili Senin Aradığın Benim
Uzak Mesafeli Aşklar
Evlen Benimle
Ey Kara Gözlüm
Boş Masa ve Sandalyeler Kadar Yalnızım
Açtım Yüreğimin Perdelerini
Gecelerimde Bir Mum Işığı Kadarsın
İntihar Eden İnsan Gibi Yüzüstü Beni Bıraktın

Yazarın deneme ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Sevgili Seninle Sevişmek Ne Güzel
Varlığım Bir Okyanus
Beylik Laflar Etmekle Olmuyor Dostum
Ah Angelina
Çam Ormanı
Sen Benim En Büyük Hatamsın
Seninle Açarım Perdelerimi Güne
Ey Tanrı'm Gazan Mübarek Olsun
Mavi Işık
Öyle Doluyum ki

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Yanlızlık Çinlidir [Şiir]
En Ateşli Anımda Gel Yanıma [Şiir]
Öperek Beni Öldür [Şiir]
Kar Yangınları [Şiir]
Cayır Cayır [Şiir]
Söyle Neden Konuşmuyorsun [Şiir]
Kefenden Çiçekli Elbise [Şiir]
Gül Şarabı [Şiir]
Varlığın Sevda Yokluğun Fırtına [Şiir]
Ah Angelina [Şiir]


osman demircan kimdir?

Yüreğimin ve beynimin tavanında buluyorum, tozlu mısraları. Aklım bir çatı katı. Gözlerim yıldızlarla dolduğunda, bakışlarımın ışıltısı vurur satırlara. İşte o zaman, şiirler bir Samanyolu olur. Mehtaplı gecelerimi vururum gözyaşlarımla biriktirdiğim göllere. Her mısra bir dal gibi düşer, şiir denizlerine. Kızıl bir duyguya boğulurum o an. Akarım ellerinize.

Etkilendiği Yazarlar:
Herkes


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © osman demircan, 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.