..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Yaşamak ne güzel şey be kardeşim. -Nâzım Hikmet
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Deneme > Sevgi ve Aşk > osman demircan
16 Kasım 2011
Ey Sevgili Senin Aradığın Benim  
osman demircan
ey sevgili herkes sevdiceğine seni seviyorum der. ben seni görünce nutkum tutulur, sesim kısılır; ben seni görünce konuşamam ki. ey sevgili seni görünce yüreğim duracak gibi olur, nefesim tıkanır. sana seviyorum desem ardından selam okunur. herkes sevdiceğine bas bas sevgisini bağırır. ben seni görsem susarım. ey sevgili bir anlasan suskunluğum sana çok şey anlatır.


:AIDI:
ey sevgili herkes sevdiceğine seni seviyorum der. ben seni görünce nutkum tutulur, sesim kısılır; ben seni görünce konuşamam ki. ey sevgili seni görünce yüreğim duracak gibi olur, nefesim tıkanır. sana seni seviyorum desem ardından selam okunur. herkes sevdiceğine bas bas sevgisini bağırır. ben seni görsem susarım. ey sevgili bir anlasan suskunluğum sana çok şey anlatır. sen de diğerleri gibi ağzı iyi laf yapanlara, laf cambazlarına bakarsın. en çok laf yapanların pazarlamacılar olduğunu, iyi ve kaliteli olanların ise sessizce satıldığını anlayamadığın için değerimi anlayamazsın. dünya bir sandığa benzer. içine asıl aradığını bulmak için elini soktuğunda parmaklarına iğneler saplanır. senin canını acıtan iğneler olur da asıl aradığın onlar olmaz. ey sevgili bırak iğneler başka parmaklara saplansın. senin ince parmaklarının kalitesinde kumaş benim. ey sevgili senin aradığın benim. ey sevgili neden beni anlamamaktasın? yürek insan kumaşının etiketidir. ey sevgili neden mideye, bağırsağa bakmaktasın? onlar ince duygulardan ne anlar? sen hep işkembeden atıp tutanları sevmektesin. işkembeden atanlar ise hep kin kusar. kin kusanlar ise kan kustururlar. beni anlayamaman beynimi duygularımı çözememen yüreğimi senden uzaklaştırmıştır. aşk mideyle yaşansaydı bir hamburgerle bir ayran kurtarırdı ilişkimizi. aşk yenilir yutulur cinsten değildir ey sevgili. artık sen beni anladığında ben yanında olmayacağım. uzak bir kentin intiharla dolu sokaklarında sensiz yürüyeceğim. bir daha sana dönmeyeceğim. ne kitaplar yaktım ben. seni seviyorumlu bir cümle için mi sana geleceğim? biz bir okul çantasında felsefe kitabı ile edebiyat kitabı gibiydik. sen varoluşlar peşindeyken, ben senli şiirlerle sayfa sayfa doluydum. şimdi kapattım tüm sayfalarımı sana. bir daha da yanında olmayacağım. küsmelerimde yoktun. ağlamalarımda bir gülüştün. kirliliklerimde şadırvanda seyirlik suydun. yalnızlığımda gökyüzünde uçan sürü halinde kuştun. dokunuşlarımda kor alevdin, şöminede odun yerine ellerimi yakan. kar yağışıydın güneşe muhtaç anlarımda. sen de diğer insanlar gibi şair görünümlü insanların şiir kısırlığıydın. şimdi ne olarak varsın yanımda aşk olarak mı? şimdi nesin yanımda? iflas etmiş bir şirkettim ben. haciz etmeye mi geldin beni. aşk kanununda bu da mı vardı. seni seveni son duygusuna kadar haczetmek mi vardı aşk kanununda.
Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın sevgi ve aşk kümesinde bulunan diğer yazıları...
Şimdi Sen Sus, İnsanlar Sussun
Yüreğimi Korkak Büyütmedim
Frezya
Uzak Mesafeli Aşklar
Evlen Benimle
Ey Kara Gözlüm
Boş Masa ve Sandalyeler Kadar Yalnızım
Açtım Yüreğimin Perdelerini
Gecelerimde Bir Mum Işığı Kadarsın
İntihar Eden İnsan Gibi Yüzüstü Beni Bıraktın

Yazarın deneme ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Sevgili Seninle Sevişmek Ne Güzel
Varlığım Bir Okyanus
Beylik Laflar Etmekle Olmuyor Dostum
Ah Angelina
Sen Benim En Büyük Hatamsın
Çam Ormanı
Seninle Açarım Perdelerimi Güne
Ey Tanrı'm Gazan Mübarek Olsun
Mavi Işık
Öyle Doluyum ki

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Martı Beyazı [Şiir]
Gözlerim Kan Davalıdır Her Geceye [Şiir]
En Ateşli Anımda Gel Yanıma [Şiir]
Öperek Beni Öldür [Şiir]
Kar Yangınları [Şiir]
Cayır Cayır [Şiir]
Söyle Neden Konuşmuyorsun [Şiir]
Kefenden Çiçekli Elbise [Şiir]
Gül Şarabı [Şiir]
Varlığın Sevda Yokluğun Fırtına [Şiir]


osman demircan kimdir?

Yüreğimin ve beynimin tavanında buluyorum, tozlu mısraları. Aklım bir çatı katı. Gözlerim yıldızlarla dolduğunda, bakışlarımın ışıltısı vurur satırlara. İşte o zaman, şiirler bir Samanyolu olur. Mehtaplı gecelerimi vururum gözyaşlarımla biriktirdiğim göllere. Her mısra bir dal gibi düşer, şiir denizlerine. Kızıl bir duyguya boğulurum o an. Akarım ellerinize.

Etkilendiği Yazarlar:
Herkes


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2021 | © osman demircan, 2021
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.