..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Aşkın aldı benden beni. -Yunus Emre
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Yazar Portresi - CUMARTESI
CUMARTESI - edebiyat
Site İçi Arama:


Ana Sayfa
  Yaşama Aşk Beni (Bülent Yalçınkaya) (CUMARTESI) 29 Eylül 2008 Yaşam 

evet düzensiz bir hal aldın sen, çabuk toparla kendini cesaretlen mutlu hırsını yakala, yoksa yaradan gözyaşları acı verecek sana.

  Kalem ve Gözyaşı Bağdaşmıyor (CUMARTESI) 21 Eylül 2008 Yaşam 

Daha bi’ uzak çeşitliliğimi seziyorum.Sen nerede yaşayabilirsin, yolculukları seven, verimliliğine inandığım düşncelerim.

  Sorgulandın Ülkem (Bülent Yalçınkaya) (CUMARTESI) 21 Eylül 2008 Türkiye 

’Ben şunu düşünüyorum Bülent bunlar bir kaos ortamı yaratmak istiyorlar.Ve tamda diyor_söze ben devam ediyorum ’amerikanın istediğini yapıyorlar.Bir kaos yaratıp ülkeyi bölmek.

  Sorgulandın Ülkem (Bülent Yalçınkaya) (CUMARTESI) 30 Temmuz 2008 Türkiye 

’Hani tarih tekerrüden ibaret derler ya Bülent aynen öyle aslında.Atatürk ’de sezmiş bunu zamanında ve söylemiş.Ama okumadığımız için (üzülüyorum gazete okuma oranları çok düşük) sorgulama’da olmuyor.Yani diyprum bir başkasının aklınla kolay olanla yaşayacaksın diyorum.Acı çekmeden hep gülerek hep gülerek...ANI YAŞA...

  Ben Sevgi Olamam ki (Bülent Yalçınkaya) (CUMARTESI) 21 Mayıs 2008 Düşler 

Ben ela ağlarım göz rengimdir, sonra yeşile döner gözlerim anlarım ki onların sıkıntısına yakınım bazen ceza veririm onları yazarken mesela aç kalırım, ince giyinirim biraz olsun anlayabileyim diye.Pekte normal değilim galiba...

  Yanakların Sesizdi (Bülent Yalçınkaya) (CUMARTESI) 7 Mayıs 2008 Toplum 

Aralıyorum kısacık kestirdiğin saçlarını, usulca onların diplerine bakıyorum, diğer yana dönüyorsun gizemin saçlarında kalıyor.Yine aynı ciddi duruş var suratında sanki halen sokakta yürüyorsun.Korkusuzca ve bana uyurken bile güçlü bir gçrüntü veriyorsun.Hani benim korkularım sisin içinde bir çocuktu.

  İşçiden Esiyor Yel (Bülent Yalçınkaya) (CUMARTESI) 1 Mayıs 2008 Türkiye 

1 Mayıs grev değildir… 1 Mayıs tüm dünya emekçilerinin uluslalarası birlik ve dayanışmalarını gösterdikleri bir gündür. 1 Mayıs, birleştiğinde dünya emekçilerinin yenilmez gücünü burjuvaziye dayattığı ve tüm çalışanlara örnek olduğu bir gündür.

  Cehennemlik Ölmüyorum (Bülent Yalçınkaya) (CUMARTESI) 29 Mart 2008 Beklenmedik 

Boşa yaşadığını düşünürüm her zaman bu dinsizin.Kiracılarına yaptığı baskı _bir gün geçirse kirayı bak gör sen.Bekarda_sağa sola sarkıyor.Ama yinede onun ölümünü seyretme isteği doğuyor.Hem benim moralim düzelecek.

  Yormakmıdır Öyküleri Hızla (Bülent Yalçınkaya) (CUMARTESI) 20 Mart 2008 Yaşam 

Kendi kendine konuşmaya başladı.Geceleri yazarken ‘de kendi kendine konuşurdu hem gerçekçiydi böylesi hem ‘de yalnızlığı unutmak.

  Sevişsin Bakire Kalarak (Bülent Yalçınkaya) (CUMARTESI) 11 Mart 2008 Sevgi ve Aşk 

Yitik yaşarım eğer sensizde yaşarsam. Tutunurum müziğin acılarınla savaşanlarına. Boşluğun kendinden habersiz yolculuğuna tutmuşum ışığını vuran cennetine, yoksullara selam veririm isyan eden hayatlarında ve ne olur onları ’da tanı ve karış yazarların bize öğrettiği şiirlere.

  Hüzün Aşıkları (Bülent Yalçınkaya) (CUMARTESI) 9 Mart 2008 Sevgi ve Aşk 

Usulca sokuluyorum köhne yerlerine anlık doyumsuzlukların geliyor sıkıca tutuyorum onları eğer yenilirsem bu şizofrenliğimde burada bitecekti.Devam etmeliydi.Evetgördüm o ayrı özgürlüğünü,asiliğini ama uzaklaşmak istemedim oradan yazmalıydım hem ‘de herşeyi.

  Bir Ön Yargıya (Bülent Yalçınkaya) (CUMARTESI) 6 Mart 2008 Türkiye 

çimden kopuyor bir şeyler haberlerden nefret ediyorum.. kurşunların neden yapıldığını bilmez çocuklar ama biz sabah okulumuzun bahçesinde topladığımız ....................... .diye yazamıyorum bunları yüreğim el vermiyor gözlerimi yummaktan korkuyorum ya yine gelirse bomba sesleri diye...”

  Şehit Sevgilisi Elif (Bülent Yalçınkaya) (CUMARTESI) 4 Mart 2008 Toplumcu 

Elif’i yanıma çağırdım kızım Sali ’yi sen yaşatacaksın varlığına alıştığın gibi onun yokluğun ’ada alışacaksın sanki bunları bana birisi söyletiyordu.

  Yanaşma Sevdalarım (CUMARTESI) 22 Şubat 2008 Yaşam 

Kayığımın yanına gidiyorum, işte orada anılarım beni boğuyor istemediğim hayallere dalıyorum.Çileden birazda...

  Tenine Değmeden Düşlerim (Bülent Yalçınkaya) (CUMARTESI) 30 Ocak 2008 Sevgi ve Aşk 

Kravatımı bağlıyorum,ceketimi giyiyorum,şoförümü çağırıyorum.(sende yoksulluk kahve köşelerindeki konuşmalarında mı kaldı)Eşim beni öpüyor sonra işime gidiyorum.Bana imzalatılan belgeleri düşünemiyorum,sahiplendiğim kadın beni şehvete yenik mi düşürüyor diye geçiyor…(bu somut şeyler mi seni hayallere sürüklemiyor,çok tehlikeli hayallere sürükleniyorsun)

  Mumcu ve Hrant (CUMARTESI) 24 Ocak 2008 Politik Olaylar ve Görüşler 

Yazma,düşünme,söyleme… Vururlar… Her seferinde vurdular… Herkesin tereddütsüz onaylayacağı bir fikrin yoksa sus… Bırak boğazlansın hayat paramparça olsun… Sen karışma çoluğun çocuğun var… Bunların acıması yok.

  Deniz Yolu Karanlığı (CUMARTESI) 24 Ocak 2008 Yaşam 

Onca yalnız koylara boşuna mı vurduk kendimizi.Haber vermeden kaybolduk ortalıktan ,bizi arayanlara uzun uzun anlattık.Sevmenin aslında ikimizinde o boşluğundaki ayrı kalan bir ailesi sanmıştık.

  Vücudun Saf Kadını (Bülent Yalçınkaya) (CUMARTESI) 22 Ocak 2008 Beklenmedik 

Duvarlar bakıyorumda hayvani varoluşun temellerinden olan şehvet.Bu yatağa kendimi her attığımda anlık herşey.Gözlerimi kapatıyorum.İç yoksulluğumu düşünüyorum tuaf gelebilir ama aşkı düşünüyorum.

  Gözlerinde Hayata Ağlayışınla Kalk (Bülent Yalçınkaya) (CUMARTESI) 22 Ocak 2008 Yaşam 

Sadeliğe dokunur ellerimiz ,bizlerin asıl sevdikleri unutmamaya çalıştığımızdır.Yaşlanır bir gün ölenleri unutmamak için anılara dalıp bir daha aynı dünyayı yaşamak.Ve sende ölürsen benimle aranasın diye suratındaki acılara her birine isim verip öykülerini yazacağım.

  Gözlerin Deniz Seven Mutsuz Çocuk (Bülent Yalçınkaya) (CUMARTESI) 22 Ocak 2008 Yaşam 


 

 

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © CUMARTESI, 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.

 

Bu dosyanın son güncelleme tarihi: 08.04.2020 03:00:57