..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Geçmiş ölmedi. Henüz geçmedi bile. -William Faulkner
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Deneme > İtiraflar > osman demircan
2 Haziran 2011
Ey Tanrı'm Gazan Mübarek Olsun  
osman demircan
Ey Tanrı'm! Otur kullarınla çay iç. Sen de ki ben yarattım. Onlar da desinler ki biz de sövdük, küfrettik, dövdük. Ey Tanrı'm gazan mübarek olsun. Her yanımda sensizliğin günahları var. Kullarında ise senden değil de, günahtan korkan kalp var. Şimdi anla ey Tanrı'm. Kulların ne seni sevmekte ne de beni. Eğer dersen ki beni zaten seven sevmiş.


:AGFI:
Ey Tanrı'm! Otur kullarınla çay iç. Sen de ki ben yarattım. Onlar da desinler ki biz de sövdük, küfrettik, dövdük. Ey Tanrı'm gazan mübarek olsun. Her yanımda sensizliğin günahları var. Kullarında ise senden değil de, günahtan korkan kalp var. Şimdi anla ey Tanrı'm. Kulların ne seni sevmekte ne de beni. Eğer dersen ki beni zaten seven sevmiş. O zaman ben de derim ki gazan mübarek olsun ey Tanrı'm. Yüreğimde acının ve sitemin karmaşık halleri, yüzümde duygusal çizgiler yapar. Kulların ise halime acıyacağına daha da şevklenerek yüzümü tırmalar. Ey Tanrı'm kullarında ne tırnak da yaratmışsın helal sana. Onların parmak uçlarındaki kanlarımı görmez misin dua ederlerken sana. Ey Tanrı'm sen onların dualarını kabul et yine de. Bana ise lanetlerini yağdır. Bil ki yağdırdığın lanet yağmurlarının altında kapkara bir gülüm. Beyaz kelebeklerini göndersen de bana ne işe yarar. Bir kulun olduğunu hiç unutmamışken, kendimi unutturmaktasın bana. Karşında ateşten bir mektubum. Sana güzel cümleler yazmak ve ithaf etmek isterken, beni yakmaktasın. Bu yüzden sana ulaşmamakta sözlerim. Ağlamaktan da tükenmekte nefesim. Eğer çok hevesliysen, ateşler içinden kalmamdan, bir an önce at beni cehennemine. O cennetlik kulların da bayram etsin. Ey Tanrı'm gazan mübarek olsun. Beni yaratırken sevmişsindir mutlaka. Sonra beni neden cami önüne terk ettiğini bir türlü çözememişimdir. Ey Tanrı'm camileri kulların yaparken, avlularının terk edilenlerle dolup taşacağını kimse düşünmemiştir. Ey Tanrı'm camilerin içindekiler senindir, dışındakiler benim. Çünkü kapı dışarı edilenler anca birbirlerinden anlar. Ey Tanrı'm gazan mübarek olsun. Yorulmaktayım artık kendimle olan savaşta. Hiç olmasa kullarını çek cephelerimden. Bilirim onlar ucuz kahramanlıkları sever. Ben de onlar için biçilmiş kaftanım. Onların tüfeklerini şeytan değil sen doldurmaktasın ey Tanrı'm. Onlar da vurmaktalar beni. Ne güzel Tanrı'm ne güzel. Sen ulaşılmaz kalelerdesin. Bense kullarının tam içindeyim. Ey Tanrı'm iyi izle beni. Kullarının ayakları altında linç edilmekteyim.
Ey Tanrı'm sana koşmak ve sana yürümek nasıldır bilmem. Çünkü paçalarımda günahlarımın lekeleri var. Bir de en kötüsü yakama yapışan kulların var. Kendimi temize çıkarma niyetinde değilim ey Tanrı'm. Temiz bir kağıt bomboştur. Ben ise dopdoluyum. Kullarınla çay zevkini bırak da ey Tanrı'm, bir gazete gibi oku beni. Göreceksin o zaman sana ne haberlerim var.

.Eleştiriler & Yorumlar

:: :))
Gönderen: Vildan Sevil / , Türkiye
2 Haziran 2011
Güzel bir yakarı:)) Umarım sesinizi duyar..
Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın İtiraflar kümesinde bulunan diğer yazıları...
Varlığım Bir Okyanus
Sen Benim En Büyük Hatamsın
Mavi Işık
Öyle Doluyum ki
Bu Şehirde
Çoktan Kül Olmuştum Harran Büyüklüğünde
Sen ve Ben
Yağmurda Islanmak İstiyorum
Bir İnce Belli Bardak ve Çay Deminde Bir Kadın
Biz Birbirimizi Aslında Çok Sevdik

Yazarın deneme ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Sevgili Seninle Sevişmek Ne Güzel
Şimdi Sen Sus, İnsanlar Sussun
Yüreğimi Korkak Büyütmedim
Beylik Laflar Etmekle Olmuyor Dostum
Ah Angelina
Frezya
Çam Ormanı
Ey Sevgili Senin Aradığın Benim
Uzak Mesafeli Aşklar
Seninle Açarım Perdelerimi Güne

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Yanlızlık Çinlidir [Şiir]
En Ateşli Anımda Gel Yanıma [Şiir]
Öperek Beni Öldür [Şiir]
Kar Yangınları [Şiir]
Cayır Cayır [Şiir]
Söyle Neden Konuşmuyorsun [Şiir]
Kefenden Çiçekli Elbise [Şiir]
Gül Şarabı [Şiir]
Varlığın Sevda Yokluğun Fırtına [Şiir]
Ah Angelina [Şiir]


osman demircan kimdir?

Yüreğimin ve beynimin tavanında buluyorum, tozlu mısraları. Aklım bir çatı katı. Gözlerim yıldızlarla dolduğunda, bakışlarımın ışıltısı vurur satırlara. İşte o zaman, şiirler bir Samanyolu olur. Mehtaplı gecelerimi vururum gözyaşlarımla biriktirdiğim göllere. Her mısra bir dal gibi düşer, şiir denizlerine. Kızıl bir duyguya boğulurum o an. Akarım ellerinize.

Etkilendiği Yazarlar:
Herkes


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © osman demircan, 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.