..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Hata! Klavye bağlı değil. Devam etmek için F11'e basın...
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Deneme > Toplum > CUMARTESI
7 Mayıs 2008
Yanakların Sesizdi (Bülent Yalçınkaya)  
CUMARTESI
Aralıyorum kısacık kestirdiğin saçlarını, usulca onların diplerine bakıyorum, diğer yana dönüyorsun gizemin saçlarında kalıyor.Yine aynı ciddi duruş var suratında sanki halen sokakta yürüyorsun.Korkusuzca ve bana uyurken bile güçlü bir gçrüntü veriyorsun.Hani benim korkularım sisin içinde bir çocuktu.


:ACEI:
Nefes birde heves...Aralıyorum kısacık kestirdiğin saçlarını, usulca onların diplerine bakıyorum, diğer yana dönüyorsun gizemin saçlarında kalıyor.Yine aynı ciddi duruş var suratında sanki halen sokakta yürüyorsun.Korkusuzca ve bana uyurken bile güçlü bir gçrüntü veriyorsun.Hani benim korkularım sisin içinde bir çocuktu.Sürmeli gözlerin_aslında yatmazdın sürmelerini çıkarmadan, akmış göz altlarına, ya sabah uyandığımda seni kötü görürsem, bilirsin dışa önem veririm, aslında hiçde vermem biliyormusun.Yorganı kaldırıyorum...Hep yastığın geniş yerini yanımdakine bırakırım ve duvar dibinde yatarım üşümesin, badi parmağımla yüzüne dokunuyorum biraz kımıldıyor yorgun bir tek dudaklarını kımıldatıyor anlamadığım bir şeyler söylüyor, içim titriyor konuşunca ben bir başkasını taklittim bu yatakta.Hani o okuduklarımın en iyi yazarını...Biraz yapmacık olmayayım diyorum, çok az hemde, sadece ben olabilmek nede zormuş, hele nefsini eğitemiyen biri (benim) için.Aklımda ilk yaptıklarımı tekrarlayarak aynı sevgiye devam ediyorum.Zorlanıyorum...


Badi parmağım yanağında çok sessiz geziniyor, yanağındaki tüyler benim sisim, korkuyorum gezinirken yanağında hayal ettikçe daha bir geçmiş görselliği canlanıyor, yüzünü bana dönüyor, nede çok isterdim...


Yatağın yanına küçük bir tabure koyup oturuyorum, böyle görmek var, böyle hakim olmak var, zaman geçirmek, yaptığını ertesi gün başkalarına olağanüstü anlatmamak var, tükürmek var şimdi kendine, yüzleşmek...Sabah ve balkondayım, çıplağım sende benim gibi çıplak en kuytu yerini görüyorum, utanmıyorsun, bende utanmıyorum, gökte zamana dua ediyorum, sol yanımızdan karanlıklar boşalıyor dün geceki zevk’ in değil hakim olmanın mükafatı diyorum sana bu korkma sen korkunca saçlarında korkacak ve saçlarında benim sis içindeki korkularım defalarca yanakların değişecek ben yine aynı yaşadıklarımı gözüme getirip yanına oturacağım sabah ve yine sabah olacak...


NOT;Ne zaman gazete alsam birinci sayfada tecvüz haberleri, ergenliğini yaşamamış çocukların tam hayat diye tanışacakları gerçeklere yakın oldukları sırada bir sipermin kurbanı, bir köleliğin, hayvani varoluşun.Bunu yapanlar hiçmi zamanı düşünmezler, korkularını, kederle bakıyorum gazetelere ben artık yine kim kurban diye, bu yazım bunun içindi...Hepinizi sevgiyle selamlıyorum...Bülent Yalçınkaya...Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.


Yazarın deneme ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Hüzün Aşıkları (Bülent Yalçınkaya)
Ben Sevgi Olamam ki (Bülent Yalçınkaya)
Yaşama Aşk Beni (Bülent Yalçınkaya)
Kalem ve Gözyaşı Bağdaşmıyor
Bir Ön Yargıya (Bülent Yalçınkaya)
Tenine Değmeden Düşlerim (Bülent Yalçınkaya)
Sevişsin Bakire Klarak
Yormakmıdır Öyküleri Hızla (Bülent Yalçınkaya)
Sevişsin Bakire Kalarak (Bülent Yalçınkaya)
Yanaşma Sevdalarım

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Gözlerin Deniz Seven Mutsuz Çocuk (Bülent Yalçınkaya) [Şiir]
Düşlerimdeki Mutsuz Kadın Acılarımla Öldür Beni [Şiir]
İsyan Kendine İyiliğindir [Şiir]
İsyan Kendine İyiliğindir [Şiir]
Sevgini Sakın Benden [Şiir]
Sol Memenin Altındaki Cevher [Öykü]
Şehit Sevgilisi Elif (Bülent Yalçınkaya) [Öykü]
Cehennemlik Ölmüyorum (Bülent Yalçınkaya) [Öykü]
Dilin İçe Açılımı [Öykü]
Cumartesi Yalnızlığı [Öykü]


CUMARTESI kimdir?

samimi,aynı zamanda gergin. hepsi bu.

Etkilendiği Yazarlar:
Leman sam


yazardan son gelenler

yazarın kütüphaneleri 

 

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © CUMARTESI, 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.