..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Uygarlık, gereksiz gereksinimlerin, sonsuz sayıda artmasıdır -Mark Twain
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Öykü > Anı > CUMARTESI
2 Ekim 2007
Cumartesi Yalnızlığı  
CUMARTESI
Gelmiş tencere ekmeklerin hepsini tenceerinin içine doğramışlar Ata''yla.Rakıların hepsinide tencerenin içine boşaltmış.


:ADJI:
Yatıyordum.Söylemiştim ama ben sana gergin uyandığımı.Evet sinirliyim dün gece yazamadım çıldıracak gibiyim.Halen düşünüyorum ama olmuyor hayır kahvaltı etmedim,sigara içiyorum artık düşünmüyorum hep böyle oluyor bir şeye kızsam kendimden çıkarıyorum ben.
Canım seninle sakinleşiyorum,bende özür bekleme neden mi çözemiyorum bir türlü kendimi, herşeyden etkilenir oldum.Dün bizim hocanın babası öldü,oraya gittik bize güçlü gözüken o adam nasılda zayıftı.
Sende gecelerimi ağlıyorsun.Hımm.Neden?Oradakileri üzgün görmek,birde seni öyle görmemeleeri için.Anladım.Ölümler üzücü.Canım yazamıyorum ben asıl neden bu şimdi.Hep kendimimi düşünüyorum neden,beni anlamaktan yoruldunmu.Ne yapmamı bekliyorsun sana söylemiştim zor bir hayatım var sorunlu olduğumuda söylemiştim ama senin yanında sakinleştiğimide.
Kim söyledi hayır bu aralr yalnız dolaşıyorum kimseyle sorunum yok.Sinirliyim anla geleceğimi düşünüyorum.
Yok bu böyle olmayacak istersen kapa telefonu daha fazla germeyelim birbirimizi...

Ruhi abi ne düşüneceğimi bilmiyorum.İki ben arasında kaldım ney ki yapmak istediğim abi yönlendirecek kimse yok.Tamam sanat''ı bırakmamamı söylüyorsun,abi ya benim ihtiyaçlarım.Yine kavga ettik.Gazeteye yazı yolladım ondan gelecek parayla gideceğim yanıma.Abi birde şu son yazdığım öykü beni geriyor.Türkü bar okumuştum ya sana biraz.Düşünüyorum.
Meriç ne kadar güzel değilmi doğal ve rahatlatıcı.Oda öyle ,kendime birde hakim olabilsem.Geçen gece kervansaraydaydık bir kaç bira içtik siyaset açıldı çocuk ters şeyler söylüyor yok şeriat gelsin az kalsın şişeyi indiriyordum kafasına.Şu okul bitsin tek istediğim şey bu.Az uyuyorum yine günde üç veya dört saat.Evet göz altlarımdan belli.Ruhi abi bana Neyzen Tevfik''ten bir hikaye anlatsana.
Bir gün Atatürk akşam yamağine çağırıyor.Ney''inide alıp gelmesini söylüyor askerler.Oda tabi Atam çağırdıysa galirim demiş.Neyse akşam yemekte Ata ne içeceğini sormuş Atam demiş rakı içeriz birlikte ama koli koli getirsinler ben çok severim demiş.Birde büyük bir tencere istemiş en büyük olmasına da dikkat çekmiş.Gelmiş tencere ekmeklerin hepsini tenceerinin içine doğramışlar Ata''yla.Rakıların hepsinide tencerenin içine boşaltmış.Ata şaşırmış.Atam demiş biz rakıyıda böyle içeriz demiş.Türk örf ve adetlerine göre.
Ne kadar anlamlı değilmi abi.Haklısın.Rahatladınmı. Abi çok sağol.Sende olmasan bireyselliğme ait hiç bir şey kalmayacak.Biliyormusun Ruhi abi çok seviyorum hani babası öldüğünden değil gerşekten seviyorum.Acımıyorum da çünkü yaşamış benim gibi birine bile böyle davranıyor hiç çıkmasın istiyorum hayatımdan.Büyük bir aşkı yaşamak istiyorum ben onunla.Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.


Yazarın öykü ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Sol Memenin Altındaki Cevher
Şehit Sevgilisi Elif (Bülent Yalçınkaya)
Cehennemlik Ölmüyorum (Bülent Yalçınkaya)
Dilin İçe Açılımı
Vücudun Saf Kadını (Bülent Yalçınkaya)

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Gözlerin Deniz Seven Mutsuz Çocuk (Bülent Yalçınkaya) [Şiir]
Düşlerimdeki Mutsuz Kadın Acılarımla Öldür Beni [Şiir]
İsyan Kendine İyiliğindir [Şiir]
İsyan Kendine İyiliğindir [Şiir]
Sevgini Sakın Benden [Şiir]
Hüzün Aşıkları (Bülent Yalçınkaya) [Deneme]
Ben Sevgi Olamam ki (Bülent Yalçınkaya) [Deneme]
Yaşama Aşk Beni (Bülent Yalçınkaya) [Deneme]
Yanakların Sesizdi (Bülent Yalçınkaya) [Deneme]
Kalem ve Gözyaşı Bağdaşmıyor [Deneme]


CUMARTESI kimdir?

samimi,aynı zamanda gergin. hepsi bu.

Etkilendiği Yazarlar:
Leman sam


yazardan son gelenler

yazarın kütüphaneleri 

 

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © CUMARTESI, 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.