..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Paranız varsa toprak alın. Artık üretmiyorlar. -Mark Twain
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Öykü > Fantastik > Selin Araç
6 Ocak 2016
Gizemli Yedi Canavar ve Büyük Savaş!  
Selin Araç
Altın tasla üzerlerine dökülen, acı ruhlarla yedi canavar, görünmeyen evin yıkık merdivenlerinde, sonsuz amaçlarını konuşuyordu! Bize sunulan kötülük kasesini, deli ama sinsi yöntemlerle kullanalım, zararın en büyük boyutlarını, etrafa hızla yayalım diyordu!


:ACCJ:
Altın tasla üzerlerine dökülen, acı ruhlarla yedi canavar, görünmeyen evin yıkık merdivenlerinde, sonsuz amaçlarını konuşuyordu! Bize sunulan kötülük kasesini, deli ama sinsi yöntemlerle kullanalım, zararın en büyük boyutlarını, etrafa hızla yayalım diyordu!

Bir zümrüt dalgası, uyuyan şehrin yorgun ama iyi olanlarının üzerine salınıyor, sessiz ve mağdur rüzgarlar, evlerin üzerindeki koyu bulutlarla devamlı olarak çarpışıyordu! Kimdir bu sesin yalancı sahibi? Kimdir soruları soran, bu acıları veren sessiz eskici? Eski dünyalara dalan kötü varlık! Canavarlar, her pisliğin mağrur savunucuları. Emrindekilerle mahvoluşların yaratıcı bozguncuları, mutlulukların sonuncuları!

Pırlantaların ışıltısında görünen o varlık, canavarlara sol gözünü kısarak baktı. Sustu ve bir süre konuşmadı. Yedi canavar yılın bozgununu, en sesli ve çığırtkan şekilde yapalım, yıkımın kralını, en acı şekilde göz önüne serelim diyordu! Zincirler elinde, güçlerle gelen beyaz ruh, sessizliğin devamını içinde barındırıyor, acı çekenlerin kurtuluşa yaklaştığını hissediyordu.. Yedi canavar uçarak, her yeri bir günde ele geçirdi. Her tür pislik yaşanıyor, kan gölleri her yeri sarıyor, yalan, iğrençlik, alçaklık etrafı hızla kuşatıyordu! Sonu geldi! Sonu geldi! Dön artık! Sesler derinden yankılanıyordu! Kalbi olan korkmasın deniyordu.

Zaman geçti.. Ruhun kılıcını taşıyan, dünyanın sıkıntısını bir beyaz buluta yükledi. Ruh kendini gerçekleştirdi. Savaş, sonsuzluğun esaretini, geniş bir yolda, gürültülü bir şekilde haykırıyordu! Olamazdı böylesi, yaşanamazdı! Sesler, sonsuzluğun anahtarlarını, kör noktalardan kaldırıyor, sonsuzluk, yedi canavarın delice davranışlarına, bir eziyete dönüşüyordu. Git! dedi. Yok ol! Mahvol! İğrençliğin yok olsun! Ruhundaki sahtekarlık! Yerini beğenmemezlik! Yok ol! Mahvol!

Hiç zor olmadı. O beyaz ses her şeyi sağladı. Korku geçiyordu. Acı bitiyordu. Yedi canavarın akıbeti sessizliğin var olduğu taştan köprülerde belirleniyor, taşların arasında ezilip hüsrana dönüyordu! Yakutlar gibi parlıyor, gelecek günlerin huzuru, saflığı ve korkusuzluğu getiriyordu... Som metaller gibi aydınlanıyor gelecek, dünyanın sonsuz varlığıyla! Olunca safirler, gelince vakitler, ruh kederi unutup, sonsuzluğa akıyor! Pırlanta gibi, öyle yaşıyor!Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın fantastik kümesinde bulunan diğer yazıları...
Labirentteki Büyük Sır!

Yazarın öykü ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Dehliz
Doruk Noktası
Güçlü Zamanların Yorgun Yaratıcısı
Heyecanın Sarsılmaz Doruğu

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Gizli Sarmal [Deneme]
Devasa Hareket [Deneme]
Renklerin Dansı [Deneme]
Umut Işığı [Deneme]
Ezberinde Yedi Renk Dünya! [Deneme]
Durgun Sulardaki Fazladan Bakış! [Deneme]
Durak [Deneme]
Yeni Dünya [Deneme]
Gizler ve Yalan [Deneme]
Işık Oyunları [Deneme]


Selin Araç kimdir?

İstanbul Kültür Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, İletişim Sanatları, Halkla İlişkiler bölümünden mezunum. On seneden fazla zamandır yazarlık yapıyorum. İstanbul Kültür Üniversitesinin internet sitesi Kentometrede deneme yazarlığı yaptım. . Seçtiğim konuları, psikoloji, kişisel gelişim, felsefe, mizah ve edebi açıdan yorumladım. İnsana dair insanı tanımaya, kendini tanımaya ve anlamaya yönelik konular, başarılı, mutlu bir yaşama ulaşma yolları, bireysel ve toplumsal sorunlarla ilgili yazılar yazdım. Denemeler dışında şiir yazarlığı ve alanında başarılı ve tanınmış kişilerle çeşitli söyleşiler yaptım. Bir süre haber sitesinde köşe yazarlığı, uzun süredir de blog yazarlığı yapıyorum.


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2021 | © Selin Araç, 2021
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.