..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Yanlış sayısız şekillere girebilir, doğru ise yalnız bir türlü olabilir. -Rouesseau
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Aşk ve Romantizm
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Her Anımda Sen Varsın
Hüseyin İbiş
Şiir > Aşk ve Romantizm

HER ANIMDA SEN VARSIN Gücümü sana olan aşkından aldım, Tuttum ellerini acılarımla vedalaştım, Eksikti bir yanım senin yanında tamamladım, Bıraktım gönlümü aşkla çağlayan gönül ırmağına. Sana bir ömür kopmayan sevda düğümü ile bağlandım, su misali seni içtim canlandım, tuttum ellerini aşk yolunda yollandım, uyandım verdiğin umutla hayatın güzelliğini anlatan sabahlarına. Kalbimi karartan acılarla dünyama girdiğin anda vedalaştım, Mutl

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Öykü > Aşk ve Romantizm
81 
 Teninin Kokusuna Hasretim  (ÇAĞLA GÖKDENİZ)

Benim anlatacak tek bir hikayem vardı. O da tam karşımdaydı... Ona onu anlatabilirdim bir tek. Bazı yıllar yine buraya gelip, onu unutmamak için verdiğim çabaları, mutlu olması için dua ettiğim geceleri belki yapabilirim diye başladığım ama ikinci görüşmede bırakıp gittiğim adamları...
82 
 Hikâye  (İbrahim Kilik)

“Bir hikâye yazıyordum. kahramanı sendin bu hikâyenin. Zamanı üç boyutuyla kuşatıyordu güzelliğin. Ben çaresiz kalemim kaditti. Oysa sen, alabildiğine albenili, alabildiğine kayıtsızdın...”
83 
 Neden Gitti  (Ucuz Sevgi)

Biri Giderse Diğeri Ölürüm Sanırmış
84 
 Kurt Adam  (SİNAN İSPENOĞLU)

Sinan köyde yaşayan yağız bir delikanlıdır . Daha hayat denilen denizin kıyılarında dolaşmakta hayat denizinin içine bir kez olsun girmemiştir. Hayata atılım yapmıştır. Annesi onun iyi bir eğitim almasından yanadır. Ama o köyde ava merakı olduğundan okuldan kaçmaları okul eğitiminden uzaklaşmasına neden olmuştur. Arkadaşlarıyla dolaşır onlarla sigara içer, kötü alışkanlıkları öğrenirken okulunun bitmesi sevindirici bir durumdur. Sinan köyde yaşlı annesi ve kız kardeşleriyle yaşayıp gidiyorlar. O evde bulunan işlerle pek ilgilenmez köyün meydanında arkadaşlarıyla oturup gününü gün ederdi. Yaşlı anası oğlunun bu durumdan yakınır. Onunla sürekli tartışır.
85 
 Adını Dağlara Yazdım  (Mehmet Nacar)

Sonra da yeniden aramaya başlıyorum, seni. Seni suçlayamam. Vefasızmış, diyemem. Sensiz de yaşayamam, inan... Yorulmadan, usanmadan seni seviyorum. Adının yazılı olduğu dünyam yetmiyor, bana artık. Seni arıyorum. Söyle. Neredesin sen..?
86 
 Coşkun Irmak - 5  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Yürüdüğü kaldırımda karşısından önde bir dişi köpek, arkasında da bir erkek köpek geliyordu. Ona yaklaşınca arkadakini tanıdı. Arada sırada yiyecek verdiği köpekti… Yanından geçerlerken: -N’aber Çomar? Dedi. Fakat Çomar’ın tepkisi dostça olmadı. Dişlerini göstererek hırladı ve sırtını biraz dikleştirerek dişi köpeği takibe devam etti.
87 
 Coşkun Irmak - 7  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Aşk, sevgi, namus, sadakat, dürüstlük gibi değerleri bir renk grubu; ihtiras, cinsellik, arzu ve hazzı da ayrı bir renk grubu olarak düşündü. Bunlar arasında bir seçime gitmeliydi. Tam, seçimini yapabileceği bir noktaya ulaştığını hissetmişti ki, bütün renkler aniden birbirine karıştı ve ortaya tek bir renk çıktı: Siyah. Siyahı da eşittir:İhanet, olarak kabul etmişti.
88 
 Karmaşık Duygular  (Seyfi Çelikkaya)

Aradan zaman geçti. Recep ve Hasan arasındaki görüşmeler devam etti. Gündem hep Hülya oldu. Ancak her iki arkadaşta Hülya’dan bahsederken, birbirlerine renk vermemeye özen gösterdi.
89 
 Sessizce Veda 8. Bölüm  (Nuran Bulak)

Niyetle başlanan bir aşk değildi bu, bana inan. Sevgime inan, bu aşka inan. İçimde sessizce büyüyen sana inan...
90 
 Sevgiliye Mektuplar...  (Doğan ORMANKIRAN)

Bu size yazdığım ikinci mektuptu aslında, lakin ne size vermeye hazırdı yüreğim. Ne de muhtemel reddinize…
91 
 Mutfak Penceresindeki İri Gözlüm  (Ertuğrul ERDOĞAN)

Birkaç saatlik bölük pörçük uykuyla erkenden uyandım. Penceremi açtığımda farklı bir hava odamdaydı. Günlerden Cumartesi’ydi… İşe de öğleden sonra üçte başlayacağıma sevindim. Yüzümü bile yıkamadan ev ahalisini uyandırmadan mutfağa yine fare kıvraklığında sessizce girdim. Karşı pencere yine aralıktı… Gözüm dakikalarca orada belirecek küçük bir hareketi bekledi... Hareket olmayınca dudağımı bükerek tekrar yatağıma geçtim. Gözlerimi tavana dikip, neler yapmam gerektiğini düşündüm. Önce küçük bir kâğıda “Sizinle ciddi olarak tanışmak istiyorum” diye yazsam, nasıl karşılardı? Yüzüme pencereyi kapatır mıydı? Yoksa beni aileme mi şikâyet ederdi? Aşk insanlara neler düşündürmüyordu ki…
92 
 Aşkın Adı Ümittir Artık, Ümidin Adı Aşk  (PELİN KARCI)

Aşka en çok bahar yakışır değil mi? Oysa bir kış mevsiminde başlıyor bu düşsel aşk. Dışarıda kış, yüreklerde bahar... Kırlar yerine, yüreklerde açıyor papatyalar... Dışarısı soğukmuş, buz gibiymiş, ne gam? Yüreklerde güneş...
93 
 Aşk Kağıda Yazılıyormuş...  (Emine Pişiren)

"...Hiç tanımadığı bir kızla mektuplaşmaya başladı. Adı Holly idi. Mektupların ardı arkası kesilmedi. Her yeni mektupta bir birlerinden biraz daha etkileniyor ve yürekleri görünmez bir aşk bağı ile bağlanıyordu..."
94 
 Hülya  (Yeşim Şahin)

...Bir anda odaya görevli doktor ve hemşireler doluştu. Bazısı Hülya'nın başucunda duran monitöre göz atıyor, bazısı tansiyonunu ölçüyor, bazısı muayene ediyordu. Her şey yolunda gözüküyordu. Solunum, nabız, tansiyon, kalp ritmi hepsi
95 
 Hayatimin Aski  (Gülbahar Okumus)

Insan bazen buldugunu sanir aski... artik bir daha yasanmayacagini düsünür insan. Ama her seyden vazgectigi bir zamanda ask kapiyi caldiginda ...aslinda yasadiklarinin ne oldugunu sorgulayamaz bile artik. Sadece o aski o ani yasamak ister ..kaybettigi yi
96 
 Beklemek Ne Zor Şey Bilir misin?  (SERAY ANIL)

Sonunda gelmişti beklenen, hayallerinin en güzel yerinde gelmese olmazdı zaten...
97 
 Değiştirilemeyecek Kader Anlarından Biri: Berceste  (Dervişe Güneyyeli Kutlu)

“Sırrımda kabaran bir çıban var. Susmaya devam edersem patlayıp beni de seni de berbat edecek. O yüzden gidiyorum. Uzaklarda benim içimde patlatacak bir bombayı da kendimle götürüyorum. İçin rahat olsun. Kimse bu sırrı öğrenmeyecek. Benimle birlikte yok olup gidecek.”
98 
 Kıyamet Mektubu  (LOKMAN ZOR)

Gitmişsin senin için geldiğim bu şehirden kimsenin bilmediği bir yere. Ne bir haberin kalmış, ne başka bir şey suçlu kaçışının gidişinde. Nereye gittin ve bir gün dönecek misin bilmiyorum.
99 
 Masal-ı Aşk -ı-  (Dervişe Güneyyeli Kutlu)

Doğanur, dikkatle baktığında hortum içinde bir şey olduğunu fark etti, fakat ne olduğunu bir türlü kestiremiyordu. Birden bir gök gürültüsü duyuldu. Gökyüzünde şimşekler çakıyor, sanki garip bir yaratık kulağının dibinde inleyerek bağırıyordu. Çakan şimşeklerden biri gelip hortuma vurdu. Yeryüzünde bir patlama oldu. Doğanur atından savrularak yere yuvarlandı. Başını kaldırdığında ...
100 
 Acıyan Kalbim Acıma Sus Dinlen Artık. ‏  (Nuran)

Seni o kadar çook sevdim ki başta belli etmesem de çünkü uğradığını hissettim kalmayacaktın kalbimde bu kalp bu ağır yükü taşıyamaz dedim uzak durdum..Sensizliği de taşıyamadı....Sorumsuzdun kalmamayı öğretmişin ısrarla kalbine...Kızdım çook kızdım sen konuşmadıkça ben susamadım avazım çıktığınca bağırarak susmak istedim.Sustum sustum...Bitmedi susmalarım.

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Bazen Aşk Gider...
Ozan
Öykü > Aşk ve Romantizm
Aramak...
Ozan
Öykü > Aşk ve Romantizm
Ağaçlara Fısıldayan Adam
Tuna M. Yaşar
Öykü > Aşk ve Romantizm
Gözlerime Bak
Selin Has
Öykü > Aşk ve Romantizm
Uçak O
Selin Has
Öykü > Aşk ve Romantizm
Beklenmeyen Teklif
Elif Arslan
Öykü > Aşk ve Romantizm
Seni Beklemek
Edibe Toğaç
Öykü > Aşk ve Romantizm
Tik Tak Tik Tak
yeşim teke
Öykü > Aşk ve Romantizm
Acemi Çapkın
Seyfullah ÇALIŞKAN
Öykü > Aşk ve Romantizm
Kanatların Üzerindeki Zaman
selim çok
Öykü > Aşk ve Romantizm
Turuncu Bir Ölüm
Mustafa Eren
Öykü > Aşk ve Romantizm
Neden Gitti
Ucuz Sevgi
Öykü > Aşk ve Romantizm
Ahmet İle Feride
Duğhan Duyan
Öykü > Aşk ve Romantizm
Ritsa Gölü Efsanesi
Hakan Yozcu
Öykü > Aşk ve Romantizm
Sessizce Veda Son Bölüm
Nuran Bulak
Öykü > Aşk ve Romantizm
Sessizce Veda 8. Bölüm
Nuran Bulak
Öykü > Aşk ve Romantizm
Sessizce Veda 7. Bölüm
Nuran Bulak
Öykü > Aşk ve Romantizm
Sessizce Veda 6. Bölüm
Nuran Bulak
Öykü > Aşk ve Romantizm
Sessizce Veda 5. Bölüm
Nuran Bulak
Öykü > Aşk ve Romantizm

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © , 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.