..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
"Hemen yüzüne gül suyu seperek Leyla'yı ayılttılar." -Fuzuli, Leyla ile Mecnun
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Modern
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Doların Ateşini Nasıl Düşürürüz
Ahmet Zeytinci
Deneme > Gülmece (Mizah)

Bu gün dünyanın en geçerli paralarından biri gibi görünse de yine de tahtı yavaş yavaş sallantıya doğru gidiyor bu Amerikalı Sam Amcanın yeşil yeşil çil çil dolarlarının. Canım Türkiye'min canım evlatları kapı gibi Türk Lirası varken hem de üstünde Mustafa Kemal Atatürk'ümüzün resmi dururken gidip de nereden buluyorlar yeşil yeşil dolarları da cukkalıyorlar. Eskiden güzel bir Türk Sanat Müziği parçası vardı hepiniz duymuşsu

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Öykü > Modern
 Dans Et Deniz Dans Et Seni Kim Tutar?  (ERDEN ERKİN)

Arkamdan birinin " Erden..." diye seslendiğini duydum. Baktığımda, Bursa' dan çok eski ve şu sıralar çok ünlü olan bir manken arkadaşımı gördüm. ERDEN ERKİN...
 Yabancı  (ERDEN ERKİN)

Gülleri aldığını çiçekçiye telefon ederek öğrendim, hatta gelen çocuğu bayağı sorgulamış, benim tarifimi istemiş ve gülümsemiş. ERDEN ERKİN
 Günah Keçileri  (zehra erkuş)

Erkeğin ölümüyle kaldırdılar sobayı. Doğal gaz döşediler. Odun sobası başka bir evde tekrar açtı gözlerini
 Sokullu'nun Rüyası  (Özgür Yenigün)

Çok düşündü. Neden rüyasındaki adam bunları söylüyordu? Acaba bunun nedeni Sokullu Paşa’nın ta kendisi miydi?
 Gözleri Yüzünün Yarısıydı*  (Eylül Ağar)

"...İsteseydim çok şey olabileceğimi düşünüyordum. Sanki her şey olabilirdim. Bürokrat, gazeteci, yazar, başbakan... Hatta element bile olabilirdim kendimi gömerek toprağa ya da suya. Hava olabilirdim kendimi bırakarak boşluğa. Ateş olmayı pek istemiyordum açıkçası. Sonra bir sabah uyandım ve olmamam gereken bir şey olduğumu fark ettim. Âşık olmuştum..."
 Ölüm ve Aşk...  (Necat Dilaver)

Beklemek aşkın ölümüdür... Ölüm aşkı beklemektir... Aşk ölümü beklemektir... Aşk, ölüm ve beklemek tek kişiliktir...
 İğne Oyalı Tülbent  (Esma Uysal)

Ah Fikri, hiç vazgeçmeyen, müzmin talip. Defalarca ertelediği, reddettiği, terslediği Fikri. Ama aynı zamanda belki o da vardır diye derslerini kütüphanede çalıştığı, onun sınıfından kızlarla sırf o sınıftan diye selamlaştığı, babasından gayri doğum gününü bildiği ama hiç kutlamadığı tek erkek olan Fikri. Sevmişti Fikri’yi lakin hazır değildi buna. Fikri’ye değil, evlenmeye, evlenmeye de değil aslında, anne olmaya. Kimselere söyleyemedi bunu. Ne Beyza’ya, ne Fatma anne’ye, ne de Fikri’ye. Yıllarca içinde biriken sonra koca bir deve dönüşüp kendisini esir alan bir korkuydu bu.
 Geleneksel Tıraş Keyfi  (Mahmut ARSLAN )

Geleneksel ıslak tıraşa gönül verip, tıraş sabunu ve yaprak jilet ile tıraş olan ağır abilerden birinin keyif dakikalarını paylaşmak isterseniz buyurun....
 Samatya'da Ay Işığı Cinayeti  (CENGİZ MAÇOĞLU)

Tanrı niye yarattı geceyi? Tüm pisliklerimizi gizlemek için. Aramızda günahlarımızı öbür dünyada ispiyonlayacak olan varsa hemen, şu anda bu masayı terk etsin.
10 
 Bir Kadın, Bir Sokak, Bir Yalnızlık...  (ZEYNEP DİDEM)

Bir Kadın, Bir sokak yağmurlu, ıssız, Bir adam Kısacası İstanbul sonu yalnızlık..
11 
 Tanrının Huzurunda  (CENGİZ MAÇOĞLU)

“Bu solcuların da ayrıcalıklı liderleri, dokunulmaz generalleri, söz söylenmez tanrıları yok mu? Polis örgütleriniz, hapishaneleriniz olacaksa, neden yaşamı kendime zehir edeyim ki?” Aynen böyle söylenmişti. “Sevgili Tuna’cığım” derken, Rus romanlarının o kibar, kadın karakterleri gibi içini dökmüştü. Bu konuşmalara kadar Nilüfer, benim için gülünç, sefih, ancak bir öyküde eğlenceyle okuyabileceğim fahişe karakterli biriyken, ansızın ona haksızlık ettiğimi düşünerek, duygularımın paha biçilmez elamanı oldu. Hayır! Hayır! Beni yanlış anladınız, ona tutkun falan değildim. Tüm arkadaşlıklarımın duygusal değeri bende ağır basar. Bu düşünce değişikliğini, kendi açımdan erdem olarak yorumluyordum. O akşam, inanılmaz bir şey oldu ve Nilüfer gelmedi. Gelemeyeceğinin haberini de bana iletmemişti
12 
 Filozof Serkan  (Bilal ÇIĞRIM)

Hikayede babasını erken yaşta kaybetmiş ve annesi ile beraber yaşamakta olan Selahattin ile en yakın arkadaşı Serkan'ın başından geçen trajik-komik olay anlatılmaktadır.
13 
 Çoraplarım Hala Beyaz  (Aylin Çiftçi)

Yaklaşık yarım paket kağıt mendil, minik şişesindeki açık parfüm, işporta ürünü olduğunu haykıran bir cüzdan, sayması bile can sıkan bozuk paralar,şeker... “şeker mi?!?” dedi, hayretle.
14 
 Gebze'de Bedava Bir Gün  (CENGİZ MAÇOĞLU)

Bir ağustos gününün sabahında, Eminönü rıhtımında sekiz yıl sonra iki arkadaş buluştu. Sabahın ilk saatlerinde görüşüp ayaküstü ikişer balık ve birer bardak şalgam içip Kadıköy vapuruna bindiler. Biri Gebze’nin ünlü şoförlerinden Fehmi Taşyürek’ti. Diğeri yaşadığı memlekette adı sanı pek duyulmayan sıradan bir Türkçe öğretmeniydi.
15 
 Uyku...  (Necat Dilaver)

O ve sen ve uyku...
16 
 20 Aralık 2012*  (Yeşim Maraşlı)

endişeler.. kaygılar...
17 
 İhanet  (Ertuğrul ERDOĞAN)

Pelin, gecenin yalnızlığına her zamanki gibi arkadaş oldu. Çocuğunu uyutup ancak ev işlerine başladı. Günden güne her gün yaptığı işlerden oldukça sıkılıyordu. Hayatını rutinlikten çıkaramaması kadınsı duygularını da körüklüyordu. Kocasının ilgisizliği dayanılmaz bir acıydı
18 
 Hiç...  (Necat Dilaver)

Elini hayatından çektiği anda karşısında gördüğü Serpil onu seviyor muydu? Boyoz, bira, deniz, Serpil ve Mualla... Onu kim seviyordu? Ya da o kimi seviyordu?
19 
 Dert...  (Necat Dilaver)

Asıl ve yan unsurun yer değiştirdiği bir öykü...
20 
 Yadigar Terlikler  (Özlem Turgut Şili)

Annesini uyandırmamak için parmak uçlarında yürürken boy aynasının önünde durup "İşine bak!" dedi gördüğü surete. Gözlerini ovuşturdu. Sabahları kendini çirkin görmeye tahammülü yoktu. "Hiç espriden anlamıyorsun, yine çok ciddisin bakıyorum da." dedi kendine. Gözü; yerde ters dönmüş, siyah ,tüylü terliğe takıldı. Uzun zamandır gözükmüyorlardı ortada.

1 2 3 4 5 6 7 8  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Susma Hakkı
kahverengi
Öykü > Modern
Karınca...
Necat Dilaver
Öykü > Modern
Kıpırtı...
Necat Dilaver
Öykü > Modern
Hiç...
Necat Dilaver
Öykü > Modern
Pazar Pazar
Aslı Orhon
Öykü > Modern
Sahne Arkası
Emre Coşkun
Öykü > Modern

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © , 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.