..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Öylesine ciddiye alacaksın ki yaşamayı, yetmişinde bile mesela zeytin dikeceksin. -Nâzım Hikmet
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - İyileşme
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Pencere
Atılgan Günal
Şiir > Aşk ve Romantizm

...ESKİMİŞ BİR PENCERENİN ...BUĞULANMIŞ CAMININ ARDINDAN ...DONUK BİR BAKIŞIM VAR ...GÖKYÜZÜNDEN DÜŞEN RAHMETE ...YAKLAŞAN ÖLÜMÜN SOĞUKLUĞU VÜCUDUMU ÜŞÜTÜRKEN BİLE ...SIKIŞIP KALDIĞIM KÜFLÜ DUVARLARIN ARASINDAN KAHKAHA ATIYORUM ...DOLSUN DİYE BEKLEYİŞTEYİM HAK TEALANIN VERDİĞİ SÜRE ...AŞKLARIN SEFALETİNİN BENİMLE YARIŞTIĞI GÜNLERİ AÇ BİTİRDİM ...VARSIN AÇ KALALIM ...SÖYLEDİĞİM TÜM DOĞRULARDAN HİÇ UTANMADIM ...SIMSIKI SARILIP ONLARA,V

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Öykü > İyileşme
 Örgü, Şiş ve Yünler  (Ceren Emre)

Şaka şuka, şaka şuka, şişi çevir, ilk ilmeği örmeden al.... Attığım her ilmekle bir sıkıntımı, bir bunalımımı arkaya, omuzlarımdan geriye bırakıyordum. İnanamıyordum, nasıl bir terapi bu böyle...
 İmam Hatip Nesli  (mehmet avcı)

İmam hatip nesli
 Bilal Eden  (İbrahim Halil Almas)

“Biz de bilirdik sevgiliye karanfil almasını lakin aç idik yedik karanfil parasını.” felsefesiyle hareket eden Bilal, sevdiceğine romantik bir an yaşatamadığı için çok üzülüyordu. Bu eksikliği gidermek için de ona parkta kendi kaleminden süzülmüş şiirler okur, bu yolla kızcağızın gönlünü fethetmeye çalışırdı. Başarırdı da. Güzel kız o mendebur yayın evi editörleri gibi kalpsiz değildi Allah’tan. Şükür ki edebiyattan anlıyordu.
 Yağmur Usul Usul Yağarken  (Pınar Şafak)

İçindeki ses ‘dünya yuvarlaktır’ deyip hayallerini bozuncaya kadar arabasını sürüyordu ama bu kadar araba sürdükten sonra dönüp dolaşıp aynı yere geleceğini düşünmek işin büyüsünü kaçırdı.
 Derin Hikayeler, Kısa Karşılaşmalar  (eylül)

Küçük iken bana nasıl sımsıkı sarıldığını hatırlamaya çalıştım. Bir türlü hatırlayamamıştım öyle bir anı, ama mutlaka olmuştur diye fısıldıyordum içimden.
 Keltepe'nin Öyküsü  (Kâmuran Esen)

Neydi suçu onun? Tanrı onu cezalandırmış mıydı?...Kışın soğuğuyla donar,yazın sıcağıyla kavrulurdu. Onu soğuktan koruyacak, sıcakta serinletecek bir dikili ağacı yoktu üzerinde. Utanıyordu kendinden. Karşıdaki yeşil ormanı gördük
 Hayat İnsana Neler Gösteriyor!  (Alp Çetiner)

...her sıradanlığın ardından büyüleyici bir hikâye çıkabiliyor (hiç olmazsa benim için öyle) ve hayat insana ummadığı neler neler gösteriyor!..
 Kendine Yolculuk  (Müşerref ÖZDAŞ)

Anlamsız mı gerçekten hayat? Yoksa onu anlamsız hale getiren bizler miyiz? Bir değirmen mi hatalarımız, bizi her an daha çok parçalara ayıran? Nasıl bir anlam katmalı hayata? Nereye bakmalı? Ne kadar bakmalı? Ne zaman bakmalı? Gördüğümüzü ve görmediğimizi, kendi okuduğumuzu ve iç sesimizin bize okuduğunu nasıl yorumlamalı?
 Mutluluğu Ölümü Ararken Buldu  (Özcan Nevres)

Genç bir kadın, bir kum tümseğinin üstüne oturmuş, hıçkıra hıçkıra ağlıyordu. Gecenin ilerlemiş saatinde bu ıssız sahilde yapa yalnız ağlayan kızı merak etmişti. Gidip önüne dikildi. Kız önünde dikilip duran Selim’i fark etmemişti bile.
10 
 Gülümseme Çiçeği  (R. Eylül Aktaş)

"bir su damlası gün ışığında havaya karışıp kaybolur, yağmurla dönmek için... içimde açan bir gülümseme çiçeğinin goncaları..."
11 
 Narin Menekşe  (Müşerref ÖZDAŞ)

Bu mor menekşecik bilemezdi neden burada olduğunu, bu gözlerin kendisinde neler gördüğünü. Neden kendisine baktıkça gülümsendiğini� Onun gördüğü bir çift umutlu ve bulutlu gözdü sadece. Derinlerinde saklı ışığı ile bakan, umut güneşi gibi parlayan bir çift göz�
12 
 Yalnız Bir Opera  (ÇAĞLA GÖKDENİZ)

Yaşadıklarım üşüşüyor yine bilincime.Arkalara attıklarım, unutmaya çalıştıklarım birer birer gün yüzüne çıkıyor.Mahşer kalabalığı gibi…
13 
 Kız İsteme  (Haydar Köprülüoğlu)

Yaşanmış konulardan aldığım, 'Gün Aşımı' kitabım için yazdığım öyküdür. Kendi kendine hayal kurma, gelin, güvey, ön yargı. Saygılar.
14 
 Gerçeklik  (Efe Erdem)

Her şeyden çok, biriyle konuşmaya ihtiyacım olduğunu hissediyorum son günlerde.
15 
 Hepimizin Bir İğne İpliği Var  (Yasemin Cankaya)

Aşk olsun! ... Kalan eşyalar, kargoyla gidecekti. Karton kolilere sığmayan; sabah kahvelerinin kokusu, sokaktaki çocuk sesleri, bulaşık yıkarken çaldığı ıslık, geride kalacaktı.
16 
 Değmezdi Akacak Bir Damla Yaştaki Yas"a  (Sinan Yıldırım)

Daha doğmadan başlamış Sıdıka’nın çilesi, annesi dördüncü çocuğu çok diye istememiş, düşürmek için elinden geleni yapsada inatla doğmuş dünyanın bütün dertlerine meydan okur gibi. Doğmuş doğmasına ama ailenin dördüncü kız çocuğu olduğu için annesi bu seferde bakmak istememiş, bir hafta emzirmemiş tombul, siyah saçlı, yeşil gözlü kızı.
17 
 Yaşamı Öğretir Ölüm  (meltem odabaş)

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın düzenlediği "Genç Kalemler" adlı öykü yarışması için yazdığım öyküm
18 
 Dünya İkliminde Bir Gece  (Zemzem OĞRAŞ)

Çirkinlikten feragat, sen gibi güzelden doğma bir yavru bırakmakla olur. Öyle güzelsin ki tüm kâbusları gökkuşağının altından geçirebilirsin. Güzelliğinin karşısında hürmetten titriyor, elleri kaftanında saklı, boynu bükük bir rezil.
19 
 Canım İzmir  (Şenol Durmuş)

Bu yörenin üreticileri de acımasızlık da diğer bölgeleri aratmaz. Bilakis düşünceme göre onları sollamıştır diyebilirim. Yunanlıların burada son sürat denize dökülmesinin sırrı da zengin mandalina ağaçlarıdır. Yani ortaya yağma, talan ve vatan denklemi sahnesi çıkıyor. Çıkardığım sonuç ve çözüme göre bu fabrikanın kurtuluşu için acilen yeni bir Yunan işgaline ihtiyacımız olduğu gerçeğidir...Üstelik hemde çok acilen diyebilirim.Saygılarımla arz ederim...
20 
 Dimdik Durabilmek  (burcu)

Bir annenin gözünden engelli bir çocuğun yaşamla olan mücadelesi.
son eklenenler
Eski Yeni Yıl
Hacer AKTAŞ
Öykü > İyileşme
Bilal Eden
İbrahim Halil Almas
Öykü > Gülmece (Mizah)
İmam Hatip Nesli
mehmet avcı
Öykü > İyileşme
Tabut
Murat Serdar Arslantürk
Öykü > İyileşme
Canım İzmir 2
Şenol Durmuş
Öykü > İyileşme
Canım İzmir
Şenol Durmuş
Öykü > İyileşme
Narin Menekşe
Müşerref ÖZDAŞ
Öykü > İyileşme

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © , 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.