..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Herkes cennete gitmek ister ama kimse ölmek istemez. -Joe Louis
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Düşler
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Gidişim Çağı
Aysel AKSÜMER
Deneme > Gelecek

Gelişim çağı denen heyecanlı, büyülü bir o kadar da sancılı süreci atlatalı uzun zaman geçti ben yaştakiler için. Olgunluk çağı yani "Akıllanma Devri" fazla iyi niyetten dolayı yaşanan hayal kırıklıkları, pişmanlıklar ve hüsranları maziye gömebilme başarısıyla taçlandı. Kocaman bir tecrübe şemsiyesi açtık; kirpiklerimiz, yanaklarımız, yüreğimiz ıslanmasın, diye. Bütün insanların melek kalpli olmadığını kanatlarımız yara aldıkça anladık. Uçmak

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Deneme > Düşler
501 
 Kara Trenler...  (Dreamer)

Kimse susmuyor.. Konusmuyor.. Ama sesler var hep.. Nerden geldigi belli olmayan.. Kimse gulmuyor.. Uzulmuyor.. Ama bir huzun var hep.. Nedeni bilinmeyen.. O kara trenlerin camlarindan bakan binlerce yuz oluyorsun.. Gozlerinde hep bir issizlik olan b
502 
 Bir Gülüşün Kaldı Bende  (İbrahim Kilik)

Hasret ateşten bir piyale yüreğimde gittin gideli. Seni hatırlatır her baktığımda gül, erguvan lâle. Şehrin üzerinden bulutlar geçer gider bilinmez iklimlere. Benimle birlikte üzülür bir zamanlar arşınladığın sokaklar, caddeler. Sana üveyiklerle,turnalarla selamlar yollarım yazdığım şiirlerde.
503 
 Ej Kärlek…  (çiğdem taş )

ej kärlek…
504 
 Orucu Kuşanmak  (İbrahim Kilik)

Orucu kuşanmak, iblisin belini kırmanın; onu hüzne gark etmenin adıdır. Nefsi ve şeytanı, görünmez çelikten halatlarla zaptu rapt edip fenalıklarından emin olmaktır. Sabır ve kanaatı hüsnü kabul ile sineye sarmaktır orucu kuşanmak. Zalimlerden fersah fersah uzaklaşmak, mazlumlara kol kanat germektir orucu kuşanmak. Dilin damağa yapıştığı demlerde,munis bir edayla şükür diyebilmek, kerem sahibini hoşnut edip onun sevgisine mazhar olmak, hiçbir maddi güçle satın alınamayacak bir nimettir. Bu hâl oruç sayesinde erişilebilen bir lütuf hâlidir. Çünkü, riyası olmaz orucun; yaratanla oruçlu bilir onun her vetiresini. Cümle uzuvlarına, oruç kalkanını kuşandırabilene ne mutlu. İpek bakışlı bir zamanda, edep ve şükür ridasına bürünerek oruç açmayı; ancak cümle azalarına oruç tutturabilen güzel insanlar hak etmiştir. İşte onlardır orucu kuşanabilen civanmerteler. Ne mutlu onlara. “ Hezar gıpta ipek bakışlı zamanların efendisine/ Ne kendi kimseye benzer ne kimse kendisine” demek istiyorum, kadim bir beyitte ufak bir değişilikle.
505 
 Tatlı Cadı...  (HAYAL TAMİRCİSİ)

Kadınları merak edenler.Buyrun ekran başına.
506 
 Oyun Bitti  (çiğdem taş )

Oyun bitti...
507 
 Barış En Büyük Sermayemizdir  (M.NİHAT MALKOÇ)

Savaşın, kin ve nefretin kol gezdiği zamanımızda barış en büyük sermayemizdir. Dünyada herkes barıştan yana görünse de gerçekte dünyayı idare edenler savaş tamtamları çalıyorlar. Bugün dünyayı kan gölüne çevirenler onlardır. Dünyayı ateşe veren bu izan ve insaf fakirleri, körpe çocukların canı ve kanı üzerinden çıkar hesapları yapıyorlar.
508 
 Cigliklarim...  (Dreamer)

Heryersin... Hersey... Duyuyormusun? İcimde binlerce aci ciglik var.. Bir oraya , bir buraya savrulan... İcimde binlerce huzunlu ciglik var..
509 
 Beyaz Düş  (Tolgahan Çakıcı)

hayalgücü ruhunu uzaklara gölgelediğinde uykun sonsuz doğuda uyanacak
510 
 Uzaklığımda  (Seda KESKİN)

Uzaktayım benliğimin en ücra köşesinde.
511 
 İtiraz  (nazım)

itiraz etmek
512 
 Güzelyalı...  (hüseyin)

Anılar,Kabuslar,Mutluluklar...
513 
 dün yağmur elime dokundu.  (Aysegul)

Ekim ayında İstanbul'da...
514 
 07,07,07  (mehtap)

zaman=yaşam-ölüm
515 
 Seninle Son Gece  (Nilgün SARIGÜL)

Ne kışın beyazını, ne baharın yeşilini yaşar oldum... Kurak topraklar misali parça parçayım, mevsimler bile beni terk etti gitme...
516 
 Bazıları Yaşamayı Bazıları Ölmeyi Düşler  (osman demircan)

Cehennemin kare kare olduğu ve ateşlerin yüreğine damla damla aktığı saatlerde, günahın orman olmak ise nasıl dayanabilirsin ki bunca yangına, gözyaşları yeter mi bunca yürek ateşini söndürmeye cennet gözlüm ?Sen hiçbir kimse için ağladın mı peki?Gözlerin cenneti hatırlatacak kadar güzelken söyle açları, yoksulları hatırladın mı ki? Hiç kimseye gözyaşı döktün mü sevgili?
517 
 Mehtapta Dans / Sen Söyleme - 7  (Nesrin Gocmen)

Dolunayın ışıltılarını yakamozlara dönüştüren denizi seyrederken birlikte, bir güvercin gibi sana sokulmalı, gülümseyen yüzümle, sevgi dolu başımı yaslamalıyım göğsüne.. Hafiften bir şarkı mırıldanmalıyım, esen rüzgarın türküsünde..
518 
 Bir Peri Masalı  (İbrahim Kilik)

Gül, gece ,çiy damlası ; güneş, ay hep seni özetler. Şiir yazmak istesem dibacesinde ,nihayetinde mutlaka sen olursun. İmge sen, uyak sen muhteva sen. Desen desen işlerim kâğıda sana dair her şeyi. Yalnız bir şeyi işleyemem, sana olan sevgimi. Çünkü yazmaya kalksam kağıt yanar, kalem tutuşur. Üflenir sur. Bu yüzden seni kalbimde saklarım. Sana dair yasaklarım.
519 
 Düşen Bir Yaprak  (İbrahim Kilik)

Uç veren hasret filizlerini bile vefasızlığınla kurutuyorsun. Hasret sözcüğünü anlamını alt üst ediyorsun. Vefa, sözlüklerdeki anlamını yitiriyor. Güneş, zamanı eritiyor. Sen git gide kayıtsızlaşıyorsun. Denizlerde sular yükseliyor. Kepezler, aynı minval üzere açıyor bağrını dalgalara. Balıkçılar, umutlarını sinelerine sarıp, bir dahaki sefere diye hanelerine dönüyor. Sen, bana umutlanmayı bile çok görüyorsun.
520 
 Sihirbaz  (Gokce)

Bizim şehrin biraz yakınında, bazıları oldukça yüksek irili ufaklı kayalılardan oluşan, kimsenin gitmediği ıssız bir yer vardı. Sanırım sadece ben seviyordum oranın manzarasını. Kayalıkları yakından seyredebilmek için, aralarında yükselen toprak tepeye çı

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Sesi/yâr
Funda PAKTAN
Deneme > Düşler
Ruh-i Revanım
Yûşa Irmak
Deneme > Düşler
Balerin Oldum
Tayyibe Atay
Deneme > Düşler
Kışa Kümes
Tayyibe Atay
Deneme > Düşler
Devasa Hareket
Selin Araç
Deneme > Düşler
Hafızam
Fırat oturmak
Deneme > Düşler
Affediş
Mahnaz Forouzandeh
Deneme > Düşler
Kırmızı Çizgi
Necmi Dayan
Deneme > Düşler
Yeni Yol
Selin Araç
Deneme > Düşler

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2022 | © , 2022
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.