..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Bilen sever. -Leonardo da Vinci
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Post-Modernizm
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Hayırsız O Yari Gördüm
Suna Türkmen Güngör
Şiir > Lirik

Bir düş sabahına vuslatsız daldım, İçinde hayırsız o yari gördüm. Gözlerim kapattım hayali sildim, Açınca hayırsız o yari gördüm. Sevmeyi unuttum nicedir gülmem, Dillerinden bir damla kelamı almam, Gitmiyor hayali nedendir bilmem? Kaçıncı hayırsız o yari gördüm. Unutmak isterken içimde derdim, Yaşadığım her anı önüme serdim, Doldurdum kaderi kadehe vurdum, İçince hayırsız o yari gördüm. Sinemde bir yara acıtır canım, Kurutur d

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Deneme > Post-Modernizm
41 
 Günaydın  (Songül Şiar)

Günaydınmı?
42 
 Zamansızlık  (NoktasaL)

Hayatın değersizliklerinden dolayı yaşamı hiçe sayan bir ben ve yaptıklarımın resmedilişini gerekse fotoğraf veya bir filme çekilişini uzaktan izleyen bir kimse. Nedir ne değildir derken yaşadığımız yılların geçip gidişini bu şekilde izleyip görüp algılıyoruz sonuca varmaya çalışıyoruz, oysaki geçip giden neydi? Şuan da geçip seyralıp giden bir yazı değil mi? Değil mi?
43 
 2 (İki)  (NoktasaL)

Yok olan bedenler değil artık, kaybolan sevgiler. Her sevgi yeni bir beden yeni bir sevgi yeni bir beden dizi dizi beden dizi dizi sevgi.Yok olan kelamlar yüzler öpüşler. Bir sevişmenin son mısrasımıdır sevgi? son orgazmın geri çekilme ereksiyonu? değer verilen değerlerlerin yok oluşu son serzenişte. Son peydahlanan bir öpücük öpücükten doğan bir velet, büyümeyi özleyen sevgi. Bir adım o adım bu adım şu adım kapıda sonlanan son adım sonrasında kuyruk sıkıştıran bir kevaşe. Bir kevaşe sıkına sıkıla kapı çalarak yok olmayı göze alarak son mermide son saksıyı kafasına vurarak son akbabayı çağıran beynin kıvrımlarını ona yediren son oltadaki son balık gibi yarına iğne ucundan gülümseyen yaratık. bugüne yarından çok inanan yarını bugünden çok isteyen savunmasız sadraazam. Artık bi kral yok. Krala artık güven yok Ne sen dünyayı sarsacak bi kadınsın. Nede ben öpünce prenses olacak bir kurbağa. Bir gün elbetlere ihtimallere şans veren 2 tip Can çıkması beklenmeyen, yorumları düşünülmeyen iki beynemaz. Olması gerekenle oldurulması için olanlar arasında boğuşan, boğuşmayla terleyip sevişen, sevişmeyle uyumaya çalışan 2 tip. İkilier birbirini tepeler
44 
 Film Şeridi  (Yeşim)

Doğum ve ölüm... İki benzer yolculuk... Biri bilinmeyenden gelinen, diğeri bilinmeyene gidilen...
45 
 De'meler II  (Nezihe Ecevit)

Sen anlak! Seçim eline verilseydi neyi yaratırdın tin’den önce, ya da neyi ulaştırırdın yokluğa? Hadi! Dediler: tanrını yarattın. Hadi yarat şimdi kendi erdemini Tanrı olmaksızın.
46 
 İletişim Çağında Sıfır Bilgi  (Bülent Efe)

İletişim teknolojisi tüm dünyada gelişiyor, çeşitleniyor ve dönüşüyor, ama giderek daha az mesaj iletiyor. Etki alanını genişlettikçe de insanlığı besleyecek, dünya kültürünü üst seviyelere taşıyacak ‘farklılıklar sentezi’ olanağını dümdüz ediyor.
47 
 Tutulmuş Nefes  (NoktasaL)

Bir dönemdi o gün bugünlerden ayrı.Ayrı olan gözler değil bakışlardı.Bakışların mevsime yansıması bir sonbahardı bu mevsim gibi de değildi.Bir bakan gülüyor şimdilerde.Oysaki bir çığlık var Sinemlerden semalara yükselen. Bir gece kondu evi şuan ki gibi, ekmek yumurta için 5 lira bulamayan bir yandan havyara surat çeviren rahipler sarmıştı yaşadığımız tüm kasabaları.
48 
 Yaşamın Kıyısında  (NoktasaL)

yavaş yavaş gözden kaybolmaya başlıyorlar hergünki gibi ama mutlu.dakikalar saatleri saatler gün sonunu ararken güneş göz kırpmaya başlıyor geceye yavaş yavaş çekiyor ışıltısını..kelebekler dönmüyor kelebekler nerede?bir pencere arkasında sıkışmasadılarsa neredeler? beden soluksuzlaşıyor, renk mora çalışıyor son bir nefes için denize koşuyor beden koşup koşup dalgaların kucağına bırakıyor..
49 
 Ben Okurum  (nurdan saydam)

Hissedemeyen kalıplaşmış yazılar...
50 
 Bir Gençlik, Bir Gençlik , Bir Gençlik…  (M.Fatih ÖZDEMİR)

Gençliğe Hitabe...
51 
 Beyin İntiharları IV  (NoktasaL)

yokoluş evresi
52 
 Bir Sahne Vardı Aklında  (Alparslan Koca)

Bir sahne vardı aklında; söylenmezdi bu sahnede ki şeyler ama bilinirlerdi. Yürüyebilirdi ama bir bankta oturup etrafı da izleyebilirdi.Ama o hiç birini yapmazdı çoğu zaman.
53 
 Çelişki Klişesi  (NoktasaL)

Dönüşün başı başlangıcın sonu arasındayız yine.Hayatın vermiş olduğu mutlulukla mutsuzluklarıda yaratıp bünyede tahribat yaratmasını sağlarız. Peki bu neden ki? Neden yoruyoruz kendimizi Bünyemizi
54 
 Tek Tip Özgürlük  (KERİM ALİ)

İki kafadar Rusya’nın aksine çok farklı zevk ve beğenilerle karşılaşacaklarını ummaktadırlar. Ancak durum tam tersi olur.
55 
 Full Metrekare  (A.OZAN BİLMİŞ)

Göremediklerimizin hareketleri .. Tıpkı beşikteki bir el gibi. Dünyayı sarsar..
56 
 Sustur Bu Kalabalıkları!  (tûbanur çelikhatiboğlu)

Bu insanlar, bu yorgun kalabalık bilmediğim bir lisanda adımı çağırıyor. Adımdan koşar adım kaçıyorum ve çok korkuyorum.
57 
 Geceye Karışmak  (Gökhan Yaşar)

Hiç hesapta olmayan bir gece bunalımı. Bir cinnet halinden, durgunluğa eriş. Barış Manço dinlerken de delirebiliymuş insan meğer. Ama iyi ki Manço'ymuş dinlenilen; yoksa limana sağ salim varamayabilirdi gemim...
58 
 Maneviyatlar İçinde Gölgesini Arayan Adam  (NoktasaL)

yuvarlanmalı çalıya çırpıya bulaşmalı etleri parçalamalı her damla kanda bir avuç toprak sulanmalı.toprakta buluşmalı yeniden bir beden çığlıklarla uyanan güneşi tam tepeye alıp yeni bir gölge kovalamacası başlatmalı.
59 
 Postmodernizm ve Sinema  (osman tatlı)

Modern olarak adlandırılan dönemin, kargaşa, umutsuzluk, iletişimsizlik ve güven bunalımı ile şiddetin egemen olduğu inançsızlığı yaratması, postmodernist döneminin habercisi olmuştur. Özellikle sinema, kargaşa, şiddet ve parçalanmışlığın aktarımında diğer sanatların önüne geçmiştir.
60 
 Bir Dünya ki Güzel mi Güzel ve Ali  (çağatay t.)

İyi geceler Ali, kalbim seninle...
son eklenenler
Postmodernizm ve Tüketicilik Üzerine
Betty Blue
Eleştiri > Modernizm ve Post-Modernizm
Cuma Busesi
nurettin tan
Deneme > Post-Modernizm
Sınavda Çıkmayan Şeyler
nurettin tan
Deneme > Post-Modernizm
Günaydın
Songül Şiar
Deneme > Post-Modernizm
Günah
NoktasaL
Deneme > Post-Modernizm
Taş Tanrı
Ozan Bilmiş
Deneme > Post-Modernizm
Postmodernizm ve Sinema
osman tatlı
Deneme > Post-Modernizm
Kuşlar
Umut .
Deneme > Post-Modernizm

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2022 | © , 2022
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.