..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Bir ülke bağımsız olmadan, bağımsızlık da erdem olmadan ayakta duramaz. -Rousseau
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Yazar Portresi - NoktasaL
NoktasaL - Beyin İntaharları
Site İçi Arama:


Ana Sayfa
  Bağzı (NoktasaL) 26 Nisan 2015 İlişkiler 

Bizim belki bazenlerimiz oldu belki yarınlarımız belki bugünlerimiz oldu hayal meyal belki bugünlerimizde ama larımız belki sessizliğimiz bir kurbağa çığlığımız var

  Günah (NoktasaL) 9 Mart 2015 Post-Modernizm 

Geçmişin kabusunu , geleceğin düşlerini yaratmalısın.Sen ki karanlık kabuslardan istenmeyen sevişmeyenlerden doğarak … Neyi yaratmalısın? Beklentileri mi? İstediklerini mi?

  Zaman Avcısı (NoktasaL) 4 Şubat 2015 Düşler 

Boşver naturmort çizimleri, hayatın efekti olmaktan vazgeç ..Kurtul bu karakalem tümcesinden..

  Sessiz (NoktasaL) 7 Mayıs 2013 Doğa ve Dünya 

Gitmeyi hayatın merkezine yerleştirenler Aslında yok edenlerdir göz yaşlarını Varlığına inanmadıkları insanların

  Yalnızlık Üzerine... (NoktasaL) 8 Nisan 2013 Düşler 

Doğru ne? Kurgu ne? Yanlış ne? Yalnız kim?

  3. Senfoni (NoktasaL) 6 Mart 2013 Toplum 

Bir bedeni iskeleti ve sinir sistemi üzerinde taşıyamayan insanları görüp, şaşırıp ve o insanları ruh ve bedeninde ayırıp toprağa karıştırmak istiyoruz ya , işte o durumda yapılması gereken tek şey , o insanların yüzlerine ayna tutun. O ayna öyle bir durmalı ki gözgöze gelmeli kendiyle, nefesi aynayı buğulandırmalı. İşte o nefes kişinin ciğerinden çıkmadan, çiğerini boğmalı.

  Placebo (NoktasaL) 10 Aralık 2012 Soyut 

Kendi derinliğinde boğuluyor yine güneş, farklı bilinçlerde farklı mekanlarda farklı zamanlarda. Karanlık ve soğuk bir kütleye dönüşüyor. Ondan sonra başlıyor insan oğlunun yok oluş macerası.

  Önce Dünyadan Özür Diledim (NoktasaL) 22 Ekim 2012 Modern Epik 

Kentimi dünyamı kirletmek istediniz Ağaçlar engel oldu Yıldızlar engel oldu Gece de sizi bu yüzden boğdu Yoksulluğa bu yüzden gömüldünüz Yoksa siz ecelin gölgede ki yüzü müydünüz?

  Saraband (NoktasaL) 30 Ocak 2012 İtiraflar 

Mizansende kayıp ruhlar senfoni okestrasının, sabah düşleri yağıyor bedenime, tüyler ürperten bir melodi saatine göre. Oysa hiç yapmazdı bunu , tek jetona bir sabah şarkı çaldırmazdı.İstemezdi düşlerin bedenime ondan önce değmesini.

  Kumbara (NoktasaL) 15 Eylül 2011 Yüzleşme 

artık bir öncekinden daha sakin , daha sessiz.Artık durmayacak bulutlarla sohbeti.

  Boş Koy Sepeti Sende Kalsın (NoktasaL) 24 Temmuz 2011 Post-Modernizm 

Sentezinde vardı acının, sevişmek.Aynı tende farklı kişiliklere bölünmek.Fantazi dünyasında bir yönetmen olup, sevişme sahnesini baştan savmak. Terkedilen terler ve spermler. Tek düze giden bir kaç pozisyon.

  Ölümün Önceden Gelen Sessiz Çığlığı (NoktasaL) 19 Mart 2011 Modernizm 

Bir Pazar günü, bir patlama, fırtına altında.yok olan bir beyin.Yok olan bir beden.Ağlamayı hazır gözler dört bir tarafta.Bir araba patlıyor c-4 le bir insan yok oluyor düşünceleriyle birlikte.Amansız bir haykırış dahi duyulmuyor. Kan doluyor akciğerime.Öyle bir kan ki, yarının cümlelerinden ibaret.Yazarım bugün, ben yarın öleceksem diyebiliyor. Gerçekleri haykırıyorum , siz yarınlar duymuyor musunuz? Bir yarının, yarınımın, nasıl yok olacağını bedenimin parçalarıyla bir yap boz olarak sizlere sunuyorum. Bir yanım zemheri ayazı, bir yanım ölümün derin sessizliği. Bir bomba patlıyor bu gün.Bir araba içinde yok olan bir beden. Susmadım hiçbir zaman.Ölüm benim boynuma takılmış bir zincirdi doğduğumda.

  Tutulmuş Nefes (NoktasaL) 11 Ekim 2010 Post-Modernizm 

Bir dönemdi o gün bugünlerden ayrı.Ayrı olan gözler değil bakışlardı.Bakışların mevsime yansıması bir sonbahardı bu mevsim gibi de değildi.Bir bakan gülüyor şimdilerde.Oysaki bir çığlık var Sinemlerden semalara yükselen. Bir gece kondu evi şuan ki gibi, ekmek yumurta için 5 lira bulamayan bir yandan havyara surat çeviren rahipler sarmıştı yaşadığımız tüm kasabaları.

  Gece Yürüyüşleri (NoktasaL) 12 Eylül 2010 Düşler 

Sessiz sessiz atılırken adımlar , geride bırakılan atak izleri takip eder durur insanı.Bakarken gözler bir su birikintisine kirlenmiş bedenleri birer birer gösterir kendine.Bir su birikintisinde birkaç yaşam.Bir nehirde boğulan birkaç beden.

  Beyin İntiharları V (Yansımalar) (NoktasaL) 5 Eylül 2010 Post-Modernizm 

dizi dizilen günler dünler bugünler yarınlar Yenilenen öpüşler saygısız olan duruşlar. bir bakış sonrasında bir gülücük. yarına merhaba yarın aslında bugün bugünü dünde bulmadık mı? o zaman dünde bugündü. Sarhoş bir beyin ayılmak için kendini asite atıyor.Asit kendini bulmak için beyini yok ediyor. bulunabilir bulunamaz olmaz değil olunabiliyor.

  2 (İki) (NoktasaL) 1 Eylül 2010 Post-Modernizm 

Yok olan bedenler değil artık, kaybolan sevgiler. Her sevgi yeni bir beden yeni bir sevgi yeni bir beden dizi dizi beden dizi dizi sevgi.Yok olan kelamlar yüzler öpüşler. Bir sevişmenin son mısrasımıdır sevgi? son orgazmın geri çekilme ereksiyonu? değer verilen değerlerlerin yok oluşu son serzenişte. Son peydahlanan bir öpücük öpücükten doğan bir velet, büyümeyi özleyen sevgi. Bir adım o adım bu adım şu adım kapıda sonlanan son adım sonrasında kuyruk sıkıştıran bir kevaşe. Bir kevaşe sıkına sıkıla kapı çalarak yok olmayı göze alarak son mermide son saksıyı kafasına vurarak son akbabayı çağıran beynin kıvrımlarını ona yediren son oltadaki son balık gibi yarına iğne ucundan gülümseyen yaratık. bugüne yarından çok inanan yarını bugünden çok isteyen savunmasız sadraazam. Artık bi kral yok. Krala artık güven yok Ne sen dünyayı sarsacak bi kadınsın. Nede ben öpünce prenses olacak bir kurbağa. Bir gün elbetlere ihtimallere şans veren 2 tip Can çıkması beklenmeyen, yorumları düşünülmeyen iki beynemaz. Olması gerekenle oldurulması için olanlar arasında boğuşan, boğuşmayla terleyip sevişen, sevişmeyle uyumaya çalışan 2 tip. İkilier birbirini tepeler

  Bir Dünya (NoktasaL) 1 Eylül 2010 Doğa ve Dünya 

Tırnaklarımda toprak kalıntıları var.Eşeleyip durduğum kendi mezarımı açabilmek içine usulca kıvranıp uyuyabilmek için.Kalıntıları temizliyorum yılanlarla böceklerle, bedenim arınsın. Bir derin uyku, esneyipte uyanmamak üzere. Sadece bir uyku. Arsız bedenimi derin arınmalardan geçirip sadece bir kemiğe dönüşmek üzere. Yağmur altında ıslanıp suyu hissetmek denizin kokusunu artık alamamak üzere. Sahilde kumlar üzerinde sırılsıklam sarhoş olmamak, bir yengeçle artık salsa yapamamak.

  Geceden Sabaha Kalan Son Bir Nefes (NoktasaL) 28 Temmuz 2010 Post-Modernizm 

Her bir mahluk dile gelirmiş zamanla, zamanla oturturmuş bedeni tren rayına, intiharı trenin ışığında isyanı trenin sireninde bulurmuş. Bir mahluk ki içip içip sabahlara kadar sabahın derin sessizliğinde kendini bir kaçak hisseder, ki zaten bir kaçaktır; sevgidir sevgiden kaçar insandır insandan kaçar korkaktır kendinden kaçar kendini bir balıkçı teknesinde gün ışığıyla boğar. Uzundur tırnakları bir kedi gibi.nankördür hayaları tıpkı bu hayvan gibi. Yorgundur adımları uzun bir yoldan dönen kısrak gibi kana kana alkole gömer kendini. Artık kalkmaz kolları boşuna delinmiş bir dağda açılan tünel gibi ayrıktır tutmaya yoktur mecali. Kokar nefesi bir domuz ahırına taze dökülmüş boklar gibi. Boştur midesi deniz suyunda boğulan bir martı gibi. Bakışları yoktur görüşleri çoktur ama yok olması gereken bir santrali işeyerek azdırıyor.Boş bakışların derin semalarında halisilasyona da bağlatıyor düşünceleri. Bir bakıyorsun o semalar bir martı var yüzen bir balık koşan bir at uzaktan gelen tren yok olan bir beden ve de daha neler neler. Artık bakıpta ne görüyorsun geceden kalan. Sadece yalnız uyanılmış bir rüya.

  Heykel (NoktasaL) 20 Temmuz 2010 Düşler 

bir gerçektir yok olmaya mahkum sözler

  Dizlerimdeki Toprak İzlerim (NoktasaL) 22 Haziran 2010 Yaşam 

susar denizler ağlar dalgalar.

 

 Narkoz Kıvamında 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2022 | © NoktasaL, 2022
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.

 

Bu dosyanın son güncelleme tarihi: 05.10.2022 18:47:50