..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Hiçbir şey insan kadar yükselemez ve alçalamaz. -Hölderlin
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Estetik
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Kafamda Biri Var
SEYFİ ALTINDİŞ
Şiir > Aşk ve Romantizm

Kafamda biri var, Hiç susmayan, Durmadan konuşan biri... Karalıyor herşeyi, Seni soruyor bana. Ben baharı anlatıyorum çiçek çiçek, O, kara kış manzaraları çiziyor. İçimde uçuşan kelebekleri anlatıyorum ben, Eziyor, öldürüyor umutlarımı. İçimde biri var Eli kanlı, Durmadan hançerliyor içimi. Uçmak istedikçe kanat kanat, Kırıyor hevesimi.

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Deneme > Estetik
 Aşkta Üçüncü Kişi Olmak...  (ERDEN ERKİN)

Siz siz olun aşkta asla üçüncü kişi olmayın! Yoksa çok acı çekersiniz çok...ERDEN ERKİN...
 Çok Özel...  (ERDEN ERKİN)

Seni anmak, seninle yanmak, birgün döneceğini sanmak değişmez kaderim oldu. Sen benim çok özelim, çok güzelim, güç aldığım gizli elim, vazgeçilmezim, unutulmazımsın! ERDEN ERKİN
 Montaıgne ve Kadın  (nurdan saydam)

sevginin gücü
 Cancağızım...  (seyfettin araç)

Yeni başlangıçlar yapmak gerek cancağızım, her söze inanmamak her göze bakmamak gerek. Her insanı tanımamak, her heyecana açık olmamak gerek.
 Türk Halk Musıkîsi Ezgilerini Derleme Çalışmaları Tarihçesine Kronolojik Bir Bakış  (Salih Zeki Çavdaroğlu)

Türkiye' de Cumhuriyet' le birlikte oluşturulması düşünülen "Millî Musıkî" ye altlık sağlamak için, Anadolu genelinde bir çalışma başlatılır. Önce Bela Bartok' un öncülüğünde yapılan çalışmalar, daha sonraları büyük ölçüde Muzaffer Sarısözen' in koordinasyonunda sürdürülür.Bu yazıda, derleme çalışmalarının kronolojik seyrini anlatmaya çalıştım.
 İsmini Fısıldadılar Üç Kez...  (seyfettin araç)

. Ezan vakti fısıldamışlar ismini, yıllar sonra seni bulacağım ve aşık olacağım bilinerek kendi ismimi es geçmişler bilirim. Hayatta en çok senin ismini severim, ağzıma alırken ismini üç kez bismillah çekerim. Bilirim en güzel ibadet isminle başlar dinimizde, isminle secde edilir, en büyük sevap isminin söylenmesidir gün be gün kulağıma.
 Gül ve Bülbül Üzerine Bir "Serenad"...  (lütfi akarçay)

Bülbül olmayı seçtiysen bir ömür yanacaksın Gül olmayı seçtiysen bir ömür solacaksın..
 Prozodi Dediğin Nedir Ki?  (Salih Zeki Çavdaroğlu)

Müzikte önemli bir husus olan prozodinin Türk Musıkisindeki uygulanışı üzerine bir deneme
 Türk Halk Türkülerinin Şiirselliği  (Ali Osman Öztürk)

Eflatun Cem Güney "Türkülerimiz süt be süt şiirdir" der. Başka söze ne gerek?
10 
 Doğru Bir Osmanlı Musıki Tarihi  (Salih Zeki Çavdaroğlu)

İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’ nca düzenlenen “ ‘ Osmanlı Musikisi ’ Tarihini Yazmak “ ana başlıklı Sempozyum hakkında düşüncelerim...
11 
 Şiirdeki Felsefe, Felsefedeki Şiir  (Mustafa Günay)

Felsefe ve şiir ilişkisi üzerine bir yazı.
12 
 Holowitz'le Aşk Güdüsü  (Burak akın)

holowitz! zaman peşimizi bırakmayacak, sen her ne kadar dirensen de kaybolucaksın, tutanamayacaksın. Kaderimiz bu, inkar edemezsin. O zamana kadar biraz dans edebilirsin.
13 
 Kendimi Oldukça Güzel Buluyorum  (İnci Fügen Yılmaz)

Şimdi resimlere baktığımda ‘’Ne kadar güzelmişim’’ dediğim yaşlarda, kendimi hiç beğenmezdim. Her sabah kalktığımda kıvrılan bir lüle saçımı kese kese sonunda yoluk tavuklara benzemek bile uslandırmamıştı beni. Çirkindim, şişmandım
14 
 Soyut Resmi Anlamak?  (Semin Cacho)

Bugün senden sabahın ilk ışıklarında gözlerini açmanı isteyeceğim. Eğer uyanmakla ilgili problemin varsa alarmını kur lütfen. Anlaman için gerekli. Sabahin erken saatlerinde gozlerini ac ve uyan. Kus seslerini duyacaksın onlar her daim şaşmaz erkencilerdir. Guzel gozlerini kapat ve dinle 5 dakikani ver, yalniz olmalisin. Acele icinde olmamalisin. Birseylere yetismeye calisiyor olmayasin.
15 
 Şakayık  (Şevket Başıbüyük)

“Şakayık” kelimesi, -nedense- benden çok değişik çağrışımlar yaptırıyor. Şakayık denilince sizden nasıl bir çağrışım yapıyor?. İri çiçekleri güle çok benzeyen ve gül gibi kokan bir süs bitkisi mi, bu güzel çiçeğe yakışmayan Nişantaşı sokağı mı, uzun borulara benzeyen kolları ile medusa'yı andıran bir görünüme sahip bir çeşit deniz bitkisini mi, en görkemli çiçeklerden birisi mi, Yoksa"şakaaaaaaaaaaaaaaayyyyyyyyyyyyyık" deyişi ile sinirleri altüst eden Muazzez Abacı’nın şarkısını mı...
16 
 Ölümsüz Ölümlüler  (Senanur Budak)

Bir muştuyu, hüznü, yalnızlığı, aşkı, adaleti daha sayamayacağım bir çok duyguyu kelimelere zerk ederek; insanların hayal dünyalarında sonsuz bir mücerrete dönüşen sanattır şiir. Konuştuğumuz andan itibaren sözcüklerde ki ritimlerle şaha kalkan ifadelerin mimlenmiş halidir şair. Konuşmaktan kasıt ise duyguların tezahüründen ibarettir.
17 
 Zeus'u Kızı.; İhtilaflı Alanlar  (Aysun Güven)

Yaşadığımız şu günlerde, ihtilaflı alanların genişlemesi, genişleyerek en dar yerlere bile girmesi, örnek olarak, beğenmediği yemeği yapan aşçıyı, bıçaklamaya varacak kadar olayı kişiselleştiren insanların varlığı, cehaletin ve anlamsızlığın doruk noktasıdır. Ben, bu adam için sanat yapmıyorum diyebilir mi? bir sanatçı bilemiyorum..
18 
 "Yaşamak" Bir Sanattır...  (lütfi akarçay)

Yaşamak,.. sana göz bebekleriyle gülen bir çocuğun bakışlarında,.. ellerinden tutan bir babanın sıcak avuçlarında,.. yüzüne gülümseyen ananın taze ve körpe umutlarında,.. üzerinde gezdiğin toprağın kutsal kokusunda,.. arkadaş ve dostlarının riyasız sevinçlerinde,.. rengini ve desenini “İlahi Nur”dan alan bir çiçeğin kokusunda,.. meftun olduğu gözlere baktığında iffetle çarpan bir yürekte, Nakış nakış işlemektir duyguları.. “Ben” değil “Biz”in,.. “Söz” değil “Hal”in,.. “Zahir” değil “Batın”ın,.. “Dil” değil “Yürek”in Sahne almasıdır..
19 
 Barbie ve Kenlere  (El.Zem Hebiloğlu)

bdbjkfjkdsbfhbhdksjhj
20 
 Kendine Dönen Semazen  (Ali Berkay Bircan)

diyar-ı mevlana, kendine dönüş, ney, hat ve bir insan... (özünde bir öykü, ama estetiği öne çıkarmaya çalışan bir yazı olduğu için deneme kategorisinde...)
son eklenenler
Soguk His.
Can
Deneme > Estetik
Susuyorum
Soru Bankası
Deneme > Estetik
Denizler
Soru Bankası
Deneme > Estetik
Susuyorum
Ferman Alkan
Deneme > Estetik
Denizler
Ferman Alkan
Deneme > Estetik
Sanatçı
Necati Tinhu
Deneme > Estetik
Darb-ı Salis
Büşra Dündar
Deneme > Estetik

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © , 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.