..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Benim yaradılışımda fevkalade olan birşey varsa, Türk olarak dünyaya gelmemdir. - Atatürk
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Deneme > Sevgi ve Aşk > BURCU İNCESU
29 Aralık 2006
Elveda Hüzün  
BURCU İNCESU
Gözlerinde saklı binlerce hayatı , o hayatların her birinden kaçmışlığını gördüm sana baktığım aynalarda …Kanat çırpmayı uzun zaman önce bırakmış hüzün kuşları saçlarında konaklamışlardı, pırıl pırıl güneşli bir yaz ikindisinde elinde avucunda kalmış birkaç parça eprimiş umudu doldurduğun valizinle çıkıp gelmiştin , gelmişliğin az sonra gidecek olmanla yan yana oturuyordu karşımda titreyen elinde zikrediyordu ince cam bardak.Suskunluğundan dinliyordum çok sonraları yaşayarak öğreneceğim hayat denen yalanı.


:BGDE:
Gözlerinde saklı binlerce hayatı , o hayatların her birinden kaçmışlığını gördüm sana baktığım aynalarda …Kanat çırpmayı uzun zaman önce bırakmış hüzün kuşları saçlarında konaklamışlardı, pırıl pırıl güneşli bir yaz ikindisinde elinde avucunda kalmış birkaç parça eprimiş umudu doldurduğun valizinle çıkıp gelmiştin , gelmişliğin az sonra gidecek olmanla yan yana oturuyordu karşımda titreyen elinde zikrediyordu ince cam bardak.Suskunluğundan dinliyordum çok sonraları yaşayarak öğreneceğim hayat denen yalanı.Asırlar kirpiklerine yapışmış , yakanda bir amonyak çiçeği öylece gelmiştin işte; arkanda bıraktığını zannettiğin asırlık ömrünü sürüyerek peşin sıra , benzeterek kendini bu güne, çalarak şimdiden ,yalan söyleyerek yarına gelmiştin işte, tam karşımdaydın buradaydın. Aslında inandığım sevda değilmiş şimdi geriye dönüp baktığımda fark ediyorum ben kendime inanmışım verdiğim sözlere güvenmiş hayallarime tutunmuşum şimdi bu satırları yazıyorsam buda kendime kendim için yaşadığım tüm o hoyratlıkları, kırılmışlıkları kırmaları, paramparça sokaklara savrulmaları, gitmeleri gelmeleri kapından kovulmaları hepsi ama hepsi kendim içinmiş ihtiyacı varmış her ömrün böylesi hoyratlıklara. Bundandır yaşadığım yaşattığım hiçbir şey için pişman değilim artık. Seni, en çokta kendimi ondan affedişim.Kendimle yüzleşiyor kendime hesap veriyorum yılın şu son günlerinde, buda kendim için. Artık geriye dönüp bakacağım hiçbir hesabım kalsın istemiyorum. Sana kızgın olmak kırgın olmak istemiyorum, adını her andığımda içimi çizmesini istemiyorum söyleyemediğim yığınla kelimenin , yaşayamadığım tüm duyguların, yapamadığım onca şeyin.Ne gelmeler, ne gitmeler, ne susmalar olsun istiyorum takvim yapraklarına sığdıramadığım.Artık gidebilirsin seni serbest bıraktım yüreğimin penceresinden. Senden vazgeçtiğimden yada bu yarımlığın beni yorduğundan değil kendimi özgür kılabilmek için.Tüm yaşadıklarım ve yaşattıkların, gözlerinin her bir rengi, her anın her a nın bende kasın ve git artık…seni bembeyaz bir tebessümle dudaklarıma yazdım hepsi bu kadar işte…Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın sevgi ve aşk kümesinde bulunan diğer yazıları...
Üç Damla Yaş İle Ölen Adam
Yalnız Bendim

Yazarın deneme ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
İşte Geldim işte Yokum Artık
Hiçbirşey Olmak Üzerine
Benden Seni Çaldın
Aylardır Akıyorsun...
Arka Mahalle ve Arka Mahalledeki Yüreğin Ahvali
Öykünün Başı
Türküler Söyler Sevdamızı

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Yosun Gözlüm Hoşgeldik... [Şiir]
Hoşgeldin Aşk [Şiir]
Canım Mısın Cananım mısın? [Şiir]
Mışlı Geçmiş Zaman [Şiir]
Sen... [Şiir]
Sitem [Şiir]
Ay Işığı [Şiir]
Ceylan İstanbul ve Yangın [Şiir]
Aşk Aslında [Şiir]
Sen Susunca... [Şiir]


BURCU İNCESU kimdir?

KÜÇÜK BİR ÇOCUK , ELİNDE YARIM BİR ELMA ŞEKERİ,KÜÇÜK BİR KADIN ELİNDE KÜÇÜK BİR ÇOCUK ÇOCUĞUN ELİNDE YARIM BİR ELMA ŞEKERİ ,KÜÇÜK ÇOCUK, KÜÇÜK KADIN VE HİÇBİTMEYEN BİR ELMA ŞEKERİ. . . .

Etkilendiği Yazarlar:
AŞK


yazardan son gelenler

bu yazının yer aldığı
kütüphaneler


yazarın kütüphaneleri 

 

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2022 | © BURCU İNCESU, 2022
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.