..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Hayaller olmasaydı, umutlar dünde kalırdı. - Dolmuş atasözü
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Öykü > Gülmece (Mizah) > Ahmet Zeytinci
6 Temmuz 2021
Burun Kılı Makası  
Ahmet Zeytinci
Bunun için keskin bir burun kılı makası lazım. Uzadıkça gerçekten çok kötü bir görüntü oluşturuyor burnumuzun kılları. Burada Tarkan'ın ''Kıl Oldum Abi'' diye de bir şarkısının olduğunu fakat bu şarkının burun kılları ile de bir ilgisi olmadığını belirtelim... Kime kıl olduysa artık Tarkan birader, onu da bilemiyoruz, bilmekte istemiyoruz. Bize ne?


:AAH:
Sizin de burnunuzda kıllar vardır mutlaka... Siz de burnunuzun kıllarına, kıl olmuşsunuzdur, hala da oluyorsunuzdur da zaman zaman. O zaman ne yapmamız lazım? Bazıları gibi burnumuzdan kıl aldırmayan insanlar olmadığımıza göre, burnumuzun kıllarını kısaltmamız gerekir diye de düşünmeden edemiyorum...

Bunun için keskin bir burun kılı makası lazım. Uzadıkça gerçekten çok kötü bir görüntü oluşturuyor burnumuzun kılları. Burada Tarkan'ın ''Kıl Oldum Abi'' diye de bir şarkısının olduğunu fakat bu şarkının burun kılları ile de bir ilgisi olmadığını belirtelim... Kime kıl olduysa artık Tarkan birader, onu da bilemiyoruz, bilmekte istemiyoruz. Bize ne?

Ben de bu şarkıya çok kıl olmuştum, ama neyse, o konuya girmeyelim. Tarkan'ı üzmeyelim, sonra kurdunu üstümüze salar. Neee, bu Tarkan o Tarkan değil mi? Kurdu filan yok mu? Biliyorum canım ben de sizi denemek istemiştim zaten Tarkanları karıştırdınız mı yoksa karıştırmadınız mı diye?

Burun kıllarınıza sakın ola burun kıvırmayın. Ufacık bir kıl bu, ne olacak demeyin. Hele de bir bayan arkadaşınız ile filan buluşacaksanız, o kılları kırpmayı ihmal etmeyin. Her ne kadar kılları keserken, kıllar size kıl olsalar da bir yerde de özgürlüklerine kavuşuyorlar kıllar, o kıllar da bunları unutmasınlar. Ha çok kıllık ederlerse de kendileri bilir...

Burun Kılı Makasınızı kullandıktan sonra kabına koyun. Kabına sığmayan bir Burun Kılı Makası da varsa, alın elinize ve gidin yakınlarınızın burun kıllarını kesin. Kestirmiyorlarsa, uyurken filan kesin. Eğer ki Burun Kılı Makaslarını çok az çalıştırırsanız, size de küsüp darılabilirler... Hatta çok kullanılmayan Burun Kılı Makaslarının emekliliklerini istedikleri de kulağımıza gelen haber ve dedikodulardan...

Ha bir de şunu düşünün, burun kıllarınızı kolay kolay Burun Kılı Makasları ile kesiyorsunuz. Bir de ..ıçınızın kıllarını da kesmek zorunda kalsaydınız, ne yapacaktınız? Billahi çok zor bir durum olurdu. Yatın kalkın Allah'a dua edin, şükredin... Zaten kendiniz kesemeyecek, illaki başkalarına kestirecektiniz.Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın gülmece (mizah) kümesinde bulunan diğer yazıları...
Demleniyoruz Arkadaşlarla
Yaşlı Amcalara Metroda Kıyak
Aman Karpuz Kestim Yiyen Yok
Yırtık Dan Yırttık
Yssah Hemşerim Khk İle
Ortak Mortak Bir Şeylere Giriyoruz Dostlarla
Yer Değiştirme Şampiyonu
Babanı Rüyamda Gördüm
Hemşeriiim Memleket Neereeeee
Her Şeyi Sayıyor da Bir Bizi Saymıyor

Yazarın öykü ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Çay Kaşıkları
Ay Em Ef Biraderler
Ben de Saadet Zinciri Kuruyorum
Maaşını Soruyorum Söylemiyor
Limited Şirket Ortağı Bile Değiliz Abi Ne Stratejik Ortağı
Serbest Meslek
İnsanlık İçin Küçük Sizin İçin Büyük Bir Adım
Emrin Olur
Enflasyonun Düşmesi Bana Hiç Yaramadı

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Aşkın Güzelliği Bizle [Şiir]
Bebekler Ölmesin Bir Daha [Şiir]
Dışarıda Bir Yağmur Bir Yağmur [Şiir]
Var Mısın [Şiir]
İçimde Şehirler Boğulur [Şiir]
Ben Yitip Gittiğimde [Şiir]
Benim Canım Gönlümün Baharı [Şiir]
Kırık Cam ve Kediler [Şiir]
Biz Türküler Söylediğimizde [Şiir]
Aşk Böyle Bir Şey İşte [Şiir]


Ahmet Zeytinci kimdir?

1961 Ankara'da başlayıp devam eden bir hayat. İlk ortaokul, lise ve iki yıllık bir üniversite deneyimi, ticaret hayatı Ankara'da iki tane aslan gibi evlat biri dişi biri erkek aslan olmak üzere hayat mutlu bir şekilde akıp gidiyor. Biraz şiir, biraz öykü ve denemelerin sıcaklığında. . .

Etkilendiği Yazarlar:
Nazım Hikmet, Aziz Nesin, Erich Fromm


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2021 | © Ahmet Zeytinci, 2021
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.