..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
İnsan bir küçük dünyadır. (Mibres Kosmos) -Demokritos
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Öykü > Gülmece (Mizah) > Ahmet Zeytinci
14 Eylül 2020
Ben Bir 444 Uzmanıyım Bundan Sonra  
Ahmet Zeytinci
İnanır mısınız ben bunların yüzünden yirmi senedir kullandığım cep telefonu hattımı ciddi ciddi iade etmeyi bile düşünüyorum, o derece yani. Bunalımlardayım, bir insan bir ay da kırk elli kere bu 444 numaralı hatlardan aranır mı arkadaş? Bir mola verin, bir rahatlık verin Allah aşkına. Sabah bir telefon operatörü arıyor, öğleden sonra başka bir 444 lü numara, ikindi vakti başka bir 444 lü numara, akşama daha başka, eve geliyorum ev de de rahat yok, Ya arkadaşım, yorgun argın eve gelmişim, bari evimde rahat bırakın. Hayır, sonra tepem atıyor, ağzımı mağzımı bozuyorum, bu seferde sizin yüzünüzden günaha giriyorum.


:CGC:
Evet, evet ben bir 444 uzmanıyım bundan sonra. ''Hadi ya böyle bir uzmanlık mı var?'' dediğinizi duyar gibi oluyorum. Tıpta uzmanlığı, hukukta, hesap işlerinde ya da başka başka mesleklerde uzmanlığı biliyoruz da 444 uzmanlığı nasıl bir şey onu pek anlayamadık diye mutlaka düşünmüşsünüzdür. 444 uzmanlığını artık benim milletimin içinden bir çok kişi yakaladı, hem de bu uzmanlık için para da harcanmıyor, size gelen başı 444 ile başlayan numaraların hangi operatör olduğunu bilin ve cümlelerinizi ona göre kurun, böyleyken böyle bu uzmanlık.


İnanır mısınız ben bunların yüzünden yirmi senedir kullandığım cep telefonu hattımı ciddi ciddi iade etmeyi bile düşünüyorum, o derece yani. Bunalımlardayım, bir insan bir ay da kırk elli kere bu 444 numaralı hatlardan aranır mı arkadaş? Bir mola verin, bir rahatlık verin Allah aşkına. Sabah bir telefon operatörü arıyor, öğleden sonra başka bir 444 lü numara, ikindi vakti başka bir 444 lü numara, akşama daha başka, eve geliyorum ev de de rahat yok, Ya arkadaşım, yorgun argın eve gelmişim, bari evimde rahat bırakın. Hayır, sonra tepem atıyor, ağzımı mağzımı bozuyorum, bu seferde sizin yüzünüzden günaha giriyorum.


Zaten telefonu açıp da bir müddet sonra ''Sesinizi kayda alıyoruz.'' dedi mi karşıda ki vatandaş, her kimse, benim iyice tepem atıyor. Bu sesleri teybe alma işi başladığından beri ben o operatör arkadaşlara bir rahatlıkla ağız dolusu küfür edemiyorum. Küfür etme özgürlüğüm yok mu benim bu muhteremlere? Televizyona çıkan lüzumsuz adamlara bir dolu saydırıyorum, lakin bu operatörlere maalesef saydırma özgürlüğümüz yok. Bakın bu lafıma iyi kulak verin. Eğer ki bu 444 lü operatörlerin sesleri kayda alma işleri bir son bulsun, arayan operatörlerin en az yüzde ellisi küfürleri, hem de sunturlu, galiz küfürleri yer, diyeyim yani...


Çok bunaldıysanız bu işlerden, bundan sonra siz de benim gibi yapın. O arayanlar ile dalga geçin, eninde sonunda sizi, bizi, buna zorluyorlar.


Zrrrrrrrrrrrrrrr cep telefonum çalar.


- Buyursunlar
- Efendim biz filan fişmekan banktan arıyoruz. Size kredi kartı çıkartalım, hesap açalım, eşinize ek kart verelim.
- Ama kart aidatı alıyorsunuz. Almıyoruz diyorsunuz alıyorsunuz, kandırıkçılık mı yapıyorsunuz?
- Almayız efendim almayız siz bize gelin hiç pişman olmazsınız.
- Pişman olursam ne olacak bir kutu pişmaniye mi hediye edeceksiniz?
- Çok şakacısınız Ahmet Bey
- Siz benden daha şakacısınız banka olarak, ama sizin şakalar biraz soğuk. Aidatları giydiri
giydiriveriyorsunuz.
- Aidat da neymiş efendim, sizden kıymetli mi aramızda üç kuruş aidatın lafı bile olmaz.
- Yemezler koçum hadi başka kapıya...


Zrrrrrrrrrr başka bir gün başka bir 444 lü vatandaş takılır bana...


- Ahmet Bey
- Ahan da adımı nereden biliyorsunuz?
- Efendim bilmez miyiz? Biz bu ülkenin en büyük operatörleri arasında ilk ona giriyoruz her şeyinizi biliriz.
- Konu nedir konu?
- Size çok avantajlı bir teklifimiz var. Bizim operatöre geçerseniz her gün bir saat bedava konuşturuyoruz sizi, ayrıca beş yüz SMS de bizden size armağan. Tepe tepe, pardon güle güle kullanın lakin yeter ki öbür operatöre kıllanın ve bize gelin. Ayrıca çocuklarınız ve torunlarınıza da bizim operatöre getirirseniz onlara da kafadan beş yüz SMS hediye. Bitmediiiiiiiiiiii, biz de her şey bol gündüz bir saat bedava konuşmayı gece de veriyoruz bu sefer hem de iki saat. Bitmediiiii ayrıca çocuklarınızın ve torunlarınızın doğum günlerinde dolu dolu kutlama mesajları. Bütün iletişim dünyasını ayaklarınızın altına sereceğiz yani bilmem anlata bildim mi?
- Peki bir müddet sonra çıkmak istersem?
- Olmadı ağabeyim, Ahmet Ağabeyim olmadı. Üzdün beni bak şimdi kahrettin vallahi. Bizim operatörden çıkmak, ne demek, aklına bile getirme o zaman senin ananı ağlatırı..... yani annenizi de severiz, hatta ona da bizden hediye bedava bir hat veririz diyecektim, çıkılır mı ağabeyim ya böyle muhteşem bir firmadan. Daha size ne yapalım Ahmet Bey. İsterseniz ev kiranızı da verelim.
- Yok canım o kadar da değil, öyle bir şey istemem.
- Sen gel bize ağabeyim bir öpüşelim, bir el şıkışalım her şey güzel olacak bak.
- Öpüşürüz de öpüşmeye, öpülen hep ben oluyorum birader, ben sizi hiç öpemiyorum, bilmem anlatabildim mi?


En iyisi cep telefonunu bu 444 lü numaralara kapatmak lakin o da sorun oluyor çoğu kere, bu sefer şehirler arası da arama yapamıyorsunuz bildiğim kadarı ile...


Bazen esnaf arkadaşlar ile iddiaya bile giriyorum 444 lü numaralar arayınca. Zrrrr çalıyor ''Bak Hasan bu arayan geçen sana dediğim banka.'' Hasan da yanımdadır. Açarım telefonun hakikaten de o banka. Başka bir gün yine çalar zrrrrrrrrrrrrrrrrrrr ''Bak İsmail, bu da filan operatör.'' o da doğru çıkacaktır. Başka bir gün başka bir banka o da hiç şaşmaz, doğru olarak yanıtlanacaktır. İş arkadaşlarım ile bir çok kere iddiaya giriyorum ve şimdiye kadar hepsinde kazandığım, bir dolu kolalarını, ayranlarını içtiğim için, onlarda eninde sonunda pes ettiler ve 444 uzmanlığımı ittifak ile onayladılar...Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın gülmece (mizah) kümesinde bulunan diğer yazıları...
X İ Yalnız Bırakmayın Sakın
Kuşak Bile Alamadık
Ortak Mortak Bir Şeylere Giriyoruz Dostlarla
Meyve Cumhuriyetleri
Hemşeriiim Memleket Neereeeee
Bir Ellilik Bir Yüzlük
Yüzbaşıyı Arkadaşları Satmadı Biz Sattık Üzgünüm
Gıcık Kaptığın Bir Adam Varsa Hemen Sarılıp Öpeyim
Atlar Dörtnala Kaleler Dik Duruyor
Uzak Durun Küfürden

Yazarın öykü ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Çay Kaşıkları
Güzel Bir İnsan Patates Kızartması ve Gazoz
Ay Em Ef Biraderler
Ben de Saadet Zinciri Kuruyorum
Maaşını Soruyorum Söylemiyor
Limited Şirket Ortağı Bile Değiliz Abi Ne Stratejik Ortağı
Serbest Meslek
İnsanlık İçin Küçük Sizin İçin Büyük Bir Adım
Emrin Olur
Enflasyonun Düşmesi Bana Hiç Yaramadı

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Çat Kapı [Şiir]
Bir Çocuk Öldüğünde [Şiir]
Ayna Şiiri [Şiir]
Öğrenciniz Olmak Büyük Gururdu [Şiir]
Aşkın Güzelliği Bizle [Şiir]
Bekliyoruz Gelin [Şiir]
Yüreğin Titreyince Niye Gidiyorsun ki [Şiir]
Vatan Sevgisi Buralarda Harlanır [Şiir]
Umut Hep Var Aslında [Şiir]
Sabah Sabah [Şiir]


Ahmet Zeytinci kimdir?

1961 Ankara'da başlayıp devam eden bir hayat. İlk ortaokul, lise ve iki yıllık bir üniversite deneyimi, ticaret hayatı Ankara'da iki tane aslan gibi evlat biri dişi biri erkek aslan olmak üzere hayat mutlu bir şekilde akıp gidiyor. Biraz şiir, biraz öykü ve denemelerin sıcaklığında. . .

Etkilendiği Yazarlar:
Nazım Hikmet, Aziz Nesin, Erich Fromm


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2021 | © Ahmet Zeytinci, 2021
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.